• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

neviem, či je to aj tvoj prípad, ale u mňa začalo z ničoho nič objavovať pípnutie... prekročenie rýchlosti som mal samozrejme hneď od začiatku len vizuálne na displeji... u mňa to robila začala robiť mazda navigácia... zmenil som nastavenia v aplikácií navigácie a bol kľud... vytiahni kartu navigácie, či to pomôže :)
Kartu navigácie som dnes nevytiahol. Zajtra vyskúšam. V navigácii som prehľadal celé menu, teda aspoň si myslím a našiel som iba upozornenie na radary. Ostatné voľby sa netýkali rýchlosti. Rýchlostné limity číta kamera z dopravného značenia, teda si myslím. Pretože na displeji mi zobrazuje aj dočasné alebo prenosné dopravné značenie na komunikácii. Ale i tak zajtra kartu vytiahnem a odskúšam. Potom Vám dám vedieť. Sám mám veľké očakávanie.

pokud vytáhneě kartu navigace tak to přestane číst značky úplně
zajtra uvidím hneď pri prvej dopravnej značke
 
Nebudem Vás nechávať v nevedomosti. Ráno som si stále opakoval, vytiahnuť kartu navigácie.... a prišiel som k autu, stlačil som na kľúči tlačidlo odomknúť a nasadol som si. Nebudem napínať a ihneď po nasadnutí som stlačil pedál spojky a potom som si spomenul na otestovanie. Vytiahol som kartu navigácie a vydal som sa na pozemné komunikácie. Až po chviľke som si uvedomil zobrazovanie dopravného značenia na displeji. Aj bez navigácie mi zobrazovalo na displeji dopravné značenie okolo cesty. Vrátane rýchlosti, zákaz predchádzania, zákaz vjazdu všetkých vozidiel atď. A jedna dôležitá informácia pri prekročení rýchlosti sa mi na displeji menila hrúbka červenej kružnice okolo číslice, tak ako poznáte a plus bonus, počul som aj zvukové upozornenie. 🤔 Čítanie dopravných značiek funguje aj bez karty navigácie, odskúšané. Zatiaľ ako jediná možnosť vypnúť zvukové upozornenie na prekročenie rýchlosti je tlačidlo vľavo pod volantom na vypnutie všetkých zvukov. Ale ostatné zvukové upozornenia by som chcel mať k dispozícii, teda okrem prekročenia rýchlosti. Rok výroby 2019 až 2023 Vás naozaj pri prekročení rýchlosti neupozorní žiadny zvuk? 🤔
 
V nastavení - bezpečnostní nastavení - asistenční systém řidiče - mám vypnuto upozornění na rychlostní značku. A pak v nastavení - bezpečnostní nastavení - upozornění na rychlost - tam to zaškrtnuté nemám. A auto mi žádné překročení rychlosti nehlásí. Ostatní upozornění ano.

IMG20240503150424.jpg IMG20240503150324.jpg IMG20240503150454.jpg
 
Zajtra to musí vyskúšať aj ja, tiež ma to sere.. Díky pantauleo a pozdravujem. Nejak pokulhávam za tvojou motorizáciou, ale je to milé že po toľkých rokoch sa stretávame a zase riešime našich miláčikov Mazdy.:) 👍
 
Poslední úprava moderátorem:
@pantauleo ďaľšie foto, kde som pre istotu vypal-deaktivoval voľbu pre zobraziť rýchlostné značky a i tak ma naďalej zvukovo upozorňuje pri prekročení povolenej rýchlosti. Zvukové upozornenie je fakt otravné pri každom prekročení povolenej rýchlosti. 😭


m3bp_menu3.jpg
 
@pantauleo ten tretí obrázok mám tiež vypnutý. Vyskúšal som aj zapnúť a je to iba upozornenie na jednu konkrétnu rýchlosť, ktorú si nastavíš nižšie. Ty tam máš nastavené 90 km/h a ja som odskúšal nastavené 140 km/h. Pri dosiahnutí rýchlosti 140 km/h zobrazí upozornenie na displeji - popíše celý displej textom a ešte aj zvukovo upozorní. Toto upozornenie mi funguje ako má byť pri aktivovaní aj pri deaktivovaní je potom ticho, ani obraz, ani zvuk. Toto mám odskúšané. Naďalej stále neviem vypnúť upozornenie na prekročenie povolenej rýchlosti na aktuálnom úseku cesty. 🤔

m3bp_menu4.jpg
 
Nevím jak u trojky, ale u cx třicítky po fl od 6/23 tohle prostě vypnout taky nejde. Prý nějaké nařízení EU či co. Jen se zeptám, v tom menu vidím typ upozornění na rychlost: vizuál a zvuk. Nejde nastavit jen vizuál?
 
@rudi tak je možné, že to vypnout nejde. Někdo u CX 60 psal, že tam také něco nejde vypnout, co u starší trojky vypnout jde. Nebo spíš se to vypne a po nastartování opět zapne. Už nevím, co to bylo. Jen nechápu, proč to teda v menu jde zapnout/vypnout, proč tam volba je.
 
@DAveDOG teraz, keď píšeš, tak niečo si hmlisto spomínam ....... niečo nové v platnosti a nebude sa dať niektoré asistenčné systémy vypnúť. Teraz mám ešte stále jedno MAGIC tlačidlo, ktoré vypne všetky zvukové upozornenia. A to zase nechcem. Asi budem musieť nalepiť na celé auto text autoškola. Veď ma inak budú od zadu všetci tlačiť. A to ešte na niektorých iných značkách nebude možnosť ani vypnúť zvuk, tak ako máme zatiaľ tlačidlo vľavo pod volantom. Myslím, že máš pravdu, i keď si budem s ťažkým srdcom pripúšťať takéto informácie. A bude toho stále viac, čo nebude možné vypnúť. :cool:
 
@rudi tak je možné, že to vypnout nejde. Někdo u CX 60 psal, že tam také něco nejde vypnout, co u starší trojky vypnout jde. Nebo spíš se to vypne a po nastartování opět zapne. Už nevím, co to bylo. Jen nechápu, proč to teda v menu jde zapnout/vypnout, proč tam volba je.
@pantauleo táto voľba je iba ako radar pre nastavenie iba jednej rýchlosti. Vyskúšaj si aktivovať, je tam možnosť nastavenia od rýchlosti 30 km/h. Vyskúšaj 30 km/h a uvidíš ten dlhý text na displeji. Ja som vyskúšal a potom som hneď aj vypal.
 
@pantauleo táto voľba je iba ako radar pre nastavenie iba jednej rýchlosti. Vyskúšaj si aktivovať, je tam možnosť nastavenia od rýchlosti 30 km/h. Vyskúšaj 30 km/h a uvidíš ten dlhý text na displeji. Ja som vyskúšal a potom som hneď aj vypal.
Jo, to si vzpomínám, že tam je. Já myslím to překročení rychlosti podle značek, že tam je možnost vypnout, zapnout, i jen vizuálně, a stejně to pípá. To mají dát z menu pryč nebo deaktivovat.
 
Ahoj, možná už tady tato informace proběhla, ale pro mě je to novinka. Od dealera jsem se dozvěděl, že motory G122 a G150 končí (aspoň v trojce) a mají být nahrazeny 2,5 litrem s výkonem jen okolo 140 koní, ale s větším krouťákem. Důvod výměny je jasný - zelené mozky z Brusele...
 
Ano prosáklo to už v zimě. Jsem zvědav jestli bude ta 2,5 stejná jako v 6 CX5 a půjde tedy následně otevřít, či jí nějak ucpou filtrem, či jinak HW omezí. Pokud by šla otevřít je to jistě fajn zpráva :)
 
Back
Top