• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Měřák teploty oleje

M3grey

rodinný člen KLANu
2 076
Máte někdo nainstalováno? Podle mě docela podstatný údaj, takže bych to chtěl nějak pořešit...
 
Taky by mě to zajímalo. Teda nevím, jestli mě zajímá teplota oleje nebo teplota motoru. Rád bych věděl, kdy můžu začít motor vytáčet. Tou modrou kontrolkou signalizující nízkou teplotu chladící kapaliny se prý moc řídit nedá.
 
Voda v okruhu bude zahrata drive, nez se na potrebnou teplotu staci zahrat olej.

Koukam ale, ze to asi nikdo nema, budu to muset poresit sam...
 
To je pravda, páč když zhasne ta modrá kontrolka, znamená to že teprve VODA dosáhla 70°C. Což je v podstatě studený motor. Prostě je taková doba. Jedna automobilka s těma kokotinama začne a ostatní to převezmou, páč je to přece o půl dolaru levnější řešení a automobilce/servisům se díky tomu ta auta také vrátí dříve na opravu. @M3grey mě to třeba zajímá, pak postni cos vygómal.
Dnes se mi stala taková zajímavá věc..., nevím, jestli je to tou navidací, nebo má auto nějaký gyroskop či nějaký jiný systém na určení náklonu, ale jel jsem do poměrně prudkého kopce na 4 při 4000 rpm a...., a nic, na ukazateli rychlosti svítila 4. Žádné 4->6 se nekonalo. Tedy v tom kopci, pak už zase jo. Takže ten ukazatel rychlosti pravděpodobně nebude jen vázán čistě na otáčky jak jsem si doposud myslel. Každopádně nic to pořád nemění na tom, že je to ukazování "jak řadit" na 99,8% k ničemu. Tak mě zajímá, jestli se to někomu z vás už také stalo, a nebo se mi v tu chvíli zrovna pokazilo ekokurvítko(nebo nějaká implementovaná ekofunkce se nenačetla) a ukazovalo to správně.
 
U M3BM 2.0 2014 zhazne kontrolka studený vody (modrá) přesně při 55°C - naprosto nedostačující, ale má to tak většina aut +/-
Teplota oleje se dá vytáhnout z údajů ECU
Na obrázku je červeně teplota vody a zeleně oleje
Screenshot_20181027-111020.png
To že indikátor řazení funguje jinak v jistých situacích (má víc módů) nemá nic společnýho s kopcem, ale bere se z údaje LOAD (zatížení motoru) v ECU. Laicky řečeno když pořádně sešlápněte plynový pedál, tak ukazatel řazení přestane být nesmyslně EKO, ale začne ukazovat normálně a začne radit aby jste přeřadili v "ideálních" otáčkách pro sportovní jízdu. To že se to stalo v kopci, bylo jen tím že jsi musel sešlápnout víc plynový pedál a tím zvednul zatížení motoru
Screenshot_20181027-111911.png
 
Poslední úprava:
U M3BM 2.0 2014 zhazne kontrolka studený vody (modrá) přesně při 55°C - naprosto nedostačující, ale má to tak většina aut +/-
Teplota oleje se dá vytáhnout z údajů ECU
Na obrázku je červeně teplota vody a zeleně oleje
Zobrazit přílohu 16774
To že indikátor řazení funguje ukazuje jinak v jistých situacích nemá nic společnýho s kopcem, ale bere se z údaje LOAD (zatížení motoru) v ECU. Laicky řečeno když pořádně sešlápněte plynový pedál, tak ukazatel řazení přestane být nesmyslně EKO, ale začne ukazovat normálně a začne radit aby jste přeřadili v "ideálních" otáčkách pro sportovní jízdu. To že se to stalo v kopci, bylo jen tím že jsi musel sešlápnout víc plynový pedál a tím zvednul zatížení motoru
Zobrazit přílohu 16775

To je přes OBD2? Chtěl jsem to řešit přes ELM327, ale na srazu jsem se bavil s @Mila_s a jemu to načítalo jenom teplotu vody, takže jsem tohle řešení nakonec zavrhl.
 
Mno, jak to tak studuji, půjdu cestou nejmenšího zásahu a budu to řešit pomocí takového adaptéru k filtru...ještě tedy vybrat budík a hlavně...kam ho umístit (vidím to někde k levého dolnímu cípu čelního skla).Mazdaspeed-3-oil-temp-adapter-plate-installed-700.jpg
 
Je to univerzální "fundament" kterej se používá převážně pro napojení dodatečného chladiče oleje. Stačí si jen změřit a můžete koupit jakýkoliv (raději kvalitnější).
https://www.ebay.com/sch/i.html?_od...3&_nkw=mazda+oil+temperature+adapter&_sacat=0
Co si pak na to připojíte je vaše věc. Může to být od turba, chladiče až po ten měřák tlaku nebo teploty oleje.
Mě osobně se hodně líbí tenhle:
https://www.ebay.com/itm/IN-STOCK-P...AOSwwE5WVmEy:rk:3:pf:1&vxp=mtr&frcectupt=true
 
Sice nejde o teplotu oleje, ale už by to lehce naznačilo teplotu motoru. Zkoušeli jste jestli se dá změnit hodnota teploty u které zhasne modrá kontrolka ???
 
U M3 BN by člověk koupil tohle


Jenže když nechci přídavný budík, tak není šance, kde by se to zobrazovalo.
Přitom okolo otáčkoměru je tolik místa. Třeba zbytečný ukazatel řazení.
 
U M3 BN by člověk koupil tohle


Jenže když nechci přídavný budík, tak není šance, kde by se to zobrazovalo.
Přitom okolo otáčkoměru je tolik místa. Třeba zbytečný ukazatel řazení.
A co ty displeje do OBD?
Mám tento (viz příloha) a dokonce ještě jeden nepoužitý. Sice v Mazdě ho nevozím ale fungoval dobře. Teplota vody, teplota oleje, teplota motoru, teplota nasávaného vzduchu, tlak oleje a pár dalších i GPS funkce.

Kdyby, tak je k mání. Nový, nepoužitý.

IMG_2383.png
 
Děkuji za zajímavou nabídku. Nicméně asi to nebudu řešit. Hledal jsem nějaké čisté řešení a to asi neexistuje.
Nechci někde lepit nějaký ukazatel z Číny a mít ho trvale zapojeny v OBDII.
Prostě to budu nadále hold odhadovat, kdy je motor ideálně zahřáty.
Ale nechápu, proč to výrobci nedávají do aut běžně. Je to dost důležitý údaj a přitom je to o obyčejném sensoru v olejové vaně a místu na displeji a údaji v ECU.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jj přesně A nejlépe se tím řídit, aby motor byl stále ideálně podtoceny a produkoval co nejmenší emise A zrovna tady je tolik místa, kde mohl být vidět olej i voda. Je to škoda.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A co ty displeje do OBD?
Mám tento (viz příloha) a dokonce ještě jeden nepoužitý. Sice v Mazdě ho nevozím ale fungoval dobře. Teplota vody, teplota oleje, teplota motoru, teplota nasávaného vzduchu, tlak oleje a pár dalších i GPS funkce.

Kdyby, tak je k mání. Nový, nepoužitý.

Zobrazit přílohu 45937
A z ceho to ty udaje o teplote oleje bude nacitat?

Polsonside: co dat nejake zobrazovaci zarizeni misto CD mechaniky, ktera tam je IMHO úplně k nicemu?
 
Taky moc nevěřím pač M3 nemá patrně žádné čidlo teploty oleje...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top