• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Propadlé tlačítko AUTO ovládání klimatizace

DAveDOG

člen KLANu
68
Nazdar, bohužel se mi propadlo tlačítko AUTO na ovladači klimatizace. Dioda nesvítí, jinak nastavování teploty funguje. Chtěl bych se zeptat, zda to už někdo neřešil? Je to na výměnu celé ovládací jednotky? Nebo by se dalo nějak opravit? DAveDOG

IMG_20230127_082619.jpg
 
Tak po delší době jsem se pustil do řešení i tohohle problému. Na vině je kurvítko od Mazdy, kdy tlačítko AUTO mačká spínač na desce klimatizace. Nechápu proč to v Hirošimě takhle navrhli, když ten výstupek má za sebou hromadu místa kde nic není a ničemu by delší část nepřekážela. Stejně je to i u tlačítka DUAL, ale to nepoužívám. Napadlo mě i tlačítka prohodit, ale to by vadilo mému puntičkářství. :)
4Qb6.jpg
4Qb7.jpg

Naštěstí ten kousek na konci držel ještě na vlásku a tak se dal přilepit, a pro jistotu jsem jej ještě vyztužil přidáním kousku plastu za něj aby se měl o co opřít a neulomil se podruhé. V případě ztráty toho kousku co se ulomil, jde použít tlačítko DUAL jako mustr pro nastavení délky. Řídící jednotka klimatizace jde podle návodu v dílenské příručce (která je k dispozici volně na netu a nebo i zde na fóru) celkem snadno odpojit z auta - stránka 3686. Práce tak na 30 minut, nejvíc jsem se trápil nad tím jak vytáhnout CD mechaniku, protože nemám pomůcky k tomu určené. Ale nakonec to šlo i bez toho. Rozdělání řídící jednotky viz třeba
Poté se oddělí tlačítka klimatizace která drží pouze na 4 obvodových klipech a jdou rozdělat komplet kroužky na nastavování teploty, pro lepší přístup. Sestavení už byla pohoda kdy to celé včetně jednotky a plastů okolo drží na 4 šroubech, 2 pinech a zbytek jsou jen nacvakávací klipy.
 
Back
Top