• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Mírně volná sedačka řidiče + vrzání

Rok zpátky mi bylo řečeno v Car star že prodloužená záruka byla zdražena ale že již pokrývá většinu chyb bez výjimek tak nevím co je na tom pravdy.

Mazda 3 BN
Vlastně citovali web: "Záruka se nevztahuje na několik málo výjimek, jako například na díly podléhající zvýšenému opotřebení. Veškeré potřebné informace získáte u svého prodejce."

Tedy opravdu přečíst raději...
 
To já právě přemýšlím, zda si k nové trojce tu prodlouženou záruku přikoupit (za 11 600 Kč). Největší strach mám z těch adaptivních LED, že třeba po záruce přestanou svítit nějaké sektory a nové světlo je kolem 40-50 tisíc. Budu si muset tu prodlouženou záruku pročíst, na co se to vztahuje a uvidím. Před šesti lety jsem se na to vykašlal, protože to moc věcí nepokrývalo, ale teď by to mělo být lepší.
V LED světlech postupně mohou odcházet jednotlivé segmenty, což poznáš za dost dlouhou dobu, je to konstruováno na 10 000 hodin. (T.z. denní jízda á 1 hod. svícení hlavních světel= 27 let svícení). Samozřejmně mohou být i vyjímky :mad:
 
V LED světlech postupně mohou odcházet jednotlivé segmenty, což poznáš za dost dlouhou dobu, je to konstruováno na 10 000 hodin. (T.z. denní jízda á 1 hod. svícení hlavních světel= 27 let svícení). Samozřejmně mohou být i vyjímky.
No právě. Kolik LED žárovek jsem už koupil, s životností i 25 tisíc hodin, a po pár měsících přestaly některé diody nebo komplet žárovky svítit. Říkám si, že v autě budou asi kvalitnější diody, ale člověk neví, jak budou vypadat třeba za 5 let, zda nebudou teplem vypálené atd. V čelovce Ledlenser, která udává životnost 50 tisíc hodin mi taky dioda odešla po třech letech. Na druhou stranu mám několik světel Fenix (nejstarší asi 12 let) a diody svítí stále super, jako nové.
 
Mám Leona s LED právě 5 let (nezakřiknout :innocent: ) a nepozoruji žádnou změnu oproti novému stavu co se svícení týká. Předpokládám, že v autě budou lepší než v lustru. Tím ti nechci rozmlouvat prodloužení záruky, já osobně někdy využívám. Obě Mazdy mám s 3 letou zárukou, Leon měl 5 let.

Z jiného soudku: před týdnem mi ,,odešel plynový kotel po 26 měsících :mad:, naštěstí mám koupenou záruku 5 let, takže oprava za 4,5 tis šla za výrobcem ?, i když to není k :grinning: ale k :sob:, když výrobky za takové peníze vydrží těsně po záruku a potom plať :confused:

Asi by to mělo být v tématu světla, omlouvám se......
 
Připojuji se s problémem sedadla řidiče, v sedadla cvaká je tam někde nějaká vůle a je volná do stran. Nemáte někdo zkušenosti, potřebuji vyndat sedadlo a odpojit konektor airbagů, nestane se nic při odpojení, aby pak nesvítila kontrolka. Díky za rady
 
Připojuji se s problémem sedadla řidiče, v sedadla cvaká je tam někde nějaká vůle a je volná do stran. Nemáte někdo zkušenosti, potřebuji vyndat sedadlo a odpojit konektor airbagů, nestane se nic při odpojení, aby pak nesvítila kontrolka. Díky za rady
Ahoj, ja som tento problem tiez riesil. A sedacku som mal vonku aspon 10x. Ani raz nebol problem s odpojenim. Samozrejme sedacku som vzdy vyberal pri vypnutom aute.
 
Díky, je to tak, sedačku jsem měl venku a po připojení všechno OK. Bohužel jsem na tu vůli nepřišel.
 
Díky, je to tak, sedačku jsem měl venku a po připojení všechno OK. Bohužel jsem na tu vůli nepřišel.
No tak to si dopadol ako ja, keď som to prvý krát riešil. Tu vôľu tam proste nie je vidieť. Potom som sa rozhodol kúpiť inú sedačku z "vrakoviska" samozrejme plne elektrickú aby bola 1:1 a že prehodím rám. Čo som aj urobil.. ale samozrejme aj tá sa kolísala.. ?. Tak som sa rozhodol improvizovať a dorobil som na konštrukciu také L profily, ktoré v najnižšej polohe dosadú na inú časť rámu. Ja totiž mám ten problém iba keď je sedačka v najnižšej polohe. Vtedy sa ako keby uvolnili všetky kĺby a dostane vôľu. A tým L profilom sa to zaprie do seba a vôbec sa nekolíše. Odvtedy to mám vyriešené. Skúsim neskôr posunúť foto ako to mám.
Ale mne sa kolísala dopredu dozadu.
 
No tak to si dopadol ako ja, keď som to prvý krát riešil. Tu vôľu tam proste nie je vidieť. Potom som sa rozhodol kúpiť inú sedačku z "vrakoviska" samozrejme plne elektrickú aby bola 1:1 a že prehodím rám. Čo som aj urobil.. ale samozrejme aj tá sa kolísala.. ?. Tak som sa rozhodol improvizovať a dorobil som na konštrukciu také L profily, ktoré v najnižšej polohe dosadú na inú časť rámu. Ja totiž mám ten problém iba keď je sedačka v najnižšej polohe. Vtedy sa ako keby uvolnili všetky kĺby a dostane vôľu. A tým L profilom sa to zaprie do seba a vôbec sa nekolíše. Odvtedy to mám vyriešené. Skúsim neskôr posunúť foto ako to mám.
Ale mne sa kolísala dopredu dozadu.
Ahoj, v mé sedačce při brzdění a při rozjezdu kovově cvakne, dokonce tu vůli cítím ale když jsem jí měl venku, tak jsem nepřišel na to kde to má vůli. Je to na ho..., dost mě to otravuje.
 
Jo zabudol som na obr. Tak ja som tam pridal takto tie L-ka. Na obe strany.

20230505_143411.jpg 20230505_143421.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Díky za návod, ale asi to nebude můj případ, mě to cvaká někde ve spojení sedlo a opěradlo, budu dál zkoušet, kdyby se mi podařilo na to přijít, tak dám fotky.
 
Díky za návod, ale asi to nebude můj případ, mě to cvaká někde ve spojení sedlo a opěradlo, budu dál zkoušet, kdyby se mi podařilo na to přijít, tak dám fotky.
No. To som tiez riesil. Ale cvakalo mi to pri pohybe vlavo vpravo. A presne ako pises bolo to v tom klbe medzi sedakom a operou. Tam som pridal jednu tenku podlozku.. pomohlo.. ale pomaly sa to zacina znovu objavovat.. ?‍♂️
 
Zdravím všechny, včera jsem se nudil, tak jsem se pustil do mé "cvakající sedačky" a zjistil jsem volný čep sedáku na levé straně sedadla. Ten způsoboval onu vůli a neustálé cvakání. Tak jsem vzal dvě kladiva a tu vůli jsem rozklepal a je klid. Připojuji fotky pro lepší představu, snad to někomu pomůže se stejným problémem.

IMG_20230618_181634_1.jpg IMG_20230618_181638.jpg
 
Zdravím všechny, včera jsem se nudil, tak jsem se pustil do mé "cvakající sedačky" a zjistil jsem volný čep sedáku na levé straně sedadla. Ten způsoboval onu vůli a neustálé cvakání. Tak jsem vzal dvě kladiva a tu vůli jsem rozklepal a je klid. Připojuji fotky pro lepší představu, snad to někomu pomůže se stejným problémem.

Zobrazit přílohu 46400 Zobrazit přílohu 46401
Díky, dneska jsem díky tomu vyřešil ten samý problém. Sice ještě dělá něco mechanismus, ale to je celkem ok.

Každopádně oddělat ten plast byl porod.

Hned jak jsem oddělal ten šroub z pojezdu jsem cítil, že ten čep je volnější.
 
Back
Top