• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Zdravíčko všem,
jmenuji se Roman a su z Ostravy. již druhým rokem jsem vlastníkem šestky z roku 2010 v černé barvě a s koženým interiérem. Bohužel mé okolnosti mi nedovolili , abych se plnohodnotně postaral o vzhled vozu a tak bych to chtěl napravit. Koukám po netu, sbírám zkušenosti jiných a dočítám se mnohé. Chtěl bych vyzkoušet Vámi zmiňovaný wax od Doris..:)) Né jen na exteriér, ale i na interiér. Takže jestli to dobře chápu, tak Naturala mám oslovit ohledně roboty a Doris ohledně materiálu a jejích zázračných lahviček.:))
 
Díky moc za info. Já se roboty nebojím a rád skáču kolem auta (myslím tím hlavně to zkrášlování a né opravy typu výměna střiků, oprava převodovky atd., kde to pro mě stojí peníze a výsledek nejde okem vidět xD ). Zkusím se teda s Doris spojit. Ještě raz díky.
 
Zdarec, posílám vám první zkušenosti s Doriswaxem, je to pouze prvotní zkouška, ale už teď musím říct, že odstranil velice nemile kapky z nejskeho nátěru po předchozím majiteli a velice pěkně vrátil život zašlým světlometům vypálených po dobu šesti let žití v Itálii. Tímto chci poděkovat Doris za velice příjemné povídání a zaškolení..))
FOtky jsou před a po lěštění...:))
 
Paráda! Já jsem vždycky bojoval na CX-3 s těmi černými díly, kdy mi na nich klasický světlý vosk (nejlíp se mi dělá s Turtle Wax, takže bílo-zelený) dělá docela mapy... zkrátka jak udržet tu hranu mezi lakovaným dílem a černým dílem a nepřesáhnout. Opačně je to ještě horší, když dám vosk určený na černé plastové díly (mám nějaký noname, nejspíš něco jako Carson, každopádně drží a vypadá dobře), nadělám si šmouhy i okolo na červeném laku. Něčím si to zakrýváš/maskuješ? Nebo používáš stejný vosk na lak i plast? Nebo nějaké tajné know-how? (Pochopím :))
 
Paráda! Já jsem vždycky bojoval na CX-3 s těmi černými díly, kdy mi na nich klasický světlý vosk (nejlíp se mi dělá s Turtle Wax, takže bílo-zelený) dělá docela mapy... zkrátka jak udržet tu hranu mezi lakovaným dílem a černým dílem a nepřesáhnout. Opačně je to ještě horší, když dám vosk určený na černé plastové díly (mám nějaký noname, nejspíš něco jako Carson, každopádně drží a vypadá dobře), nadělám si šmouhy i okolo na červeném laku. Něčím si to zakrýváš/maskuješ? Nebo používáš stejný vosk na lak i plast? Nebo nějaké tajné know-how? (Pochopím :))
Doporučuji použít cokoli jiného než želvu (si první člověk, kterého znám co říká, že s Turtle se mu dělá nejlépe) :)
Všechno je to o používání vhodných přípravků a usnadnění práce a eliminaci chyb. Požívám přípravky od Doris viz. tohle téma, u kterých nedochází k poškození materiálů při použití na jiných strukturách. Také pro rychlejší práci, abych přechodová místa nemusel zpětně leštit, zakrývám přechody maskovací páskou ;)
Mohl bys udělat nějaký návod, co uvolnit, oddělat, aby se tam člověk dostal? Chtěl bych si to taky vyčistit. Předem díky.
Stačí dva plastové nácvaky viz. foto. Prostřední část se vysune ven a celý nácvak se následně vysune ven ;)
 
Tak už i já mám konečně vosk od Doris a o víkendu jsem provedl voskování. Akorát jsem musel narychlo po navoskování odjet, takže nemám vyfocený výsledek ihned po dokončení a nestihl jsem ošetřit plastové díly, pneumatiky :( nicméně, ani po 150km po dálnici to nevypadá zle.. každopádně budu muset zahodit svůj starý telefon, protože to nedokáže vyfotit :D

IMG_20190616_094436_HDR.jpg IMG_20190616_190348.jpg
 
Ahoj lidi. Taky bych rád své Mazdě dopřál nějakou péči jak ohledně vosku ,tak dutin i podvozku, ale uplně jsem tu nezachytil nějakýho profíka nebo alchymistu z jižních čech. Jo tam na konci světa. Moje zkušenosti - 0. Asi je to první auto co mi stojí za to umít :) A že ochrana podvouzku u mazdy není ideální netřeba rozvádět. Tak případně děkuji za tip.
 
Back
Top