• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

navigace delší a horší cestou
taky mi to tak poslední dobou přijde, naposledy týden zpátky, kdy jsem tupě poslouchal a tahal mě zadelema... přijde mi jako kdyby byla na pozadí nějaká dohoda s městem nebo kýho čerta, že má odvádět tranzit delší a klidně i pomalejší cestou. tento týden už jsem se zase vrátil ke googlu a špatná není ani poslední aktualizace mapy.cz která už umí dopravní situaci online
 
To, co popisujete s Waze sa mi vzdy deje v Polsku. U nas na SVK funguje waze, aspon mne, paradne. Ziadne nezmyselne odbocky, spravne preratanie a obchadzka v pripade zapchy atd. Ale ked som siel do Polska, napr do Krakowa, este cesta tam bola ok. Ale cesta spat bola cez cesty asi 80tej triedy, cez les, na sirku 1.5 auta. Ako masaker. Spat som potom vzdy nastavoval google maps. Waze som zapol za hranicami.
 
taky mi to tak poslední dobou přijde, naposledy týden zpátky, kdy jsem tupě poslouchal a tahal mě zadelema... přijde mi jako kdyby byla na pozadí nějaká dohoda s městem nebo kýho čerta, že má odvádět tranzit delší a klidně i pomalejší cestou. tento týden už jsem se zase vrátil ke googlu a špatná není ani poslední aktualizace mapy.cz která už umí dopravní situaci online
Souhlasím , že v současné době je lepší Google a ještě lepší Mapy.cz, večetně dopravy.
 
To mi připomíná, jak jsme měli asi 2 dny novou M3 BP a byli jsme s ženou v Beskydech na Martiňáku. Prostě hotýlek na hřebenu uprostřed lesa, široko daleko nikde nic. Vede tam jedna jakžtakž silnice. Po výletu z Čeladné jsem teda zapnul Waze a táhne mě to po silnici šířky max. na jedno auto, po cestě jsem potkal akorát pár rodinek z dětmi, auto ani jedno (naštěstí, nevyhnul bych se). Asi 2 km před Martiňákem se cesta začala ještě rapidně zhoršovat, tak to už jsem si byl víc než jistý, že opravdu jedu po žluté cyklotrase :joy: Tak jsem to otočil a jel desítky kilometrů na okolo přes Google Mapy.
 
Zkusím ty nové mapy.cz, když to tak chválíte, akorát, že ty podle mě nejedou přes AA.
 
No já se přidávám k těm, komu vyhovuje navigace v mazdě. Nevím tedy, jak přesně funguje to stahování informaci z RDS TMC(musím zapnout hotspot?), ale obecně se mi s ní jezdí dobře a líbí se mi i zpracování i vzhled. Je to přehledné a vede mě to po normálních cestách. Občas jedu dle Waze a poslední měsíce je fakt na pytel. Kvůli ušetřené minutě mě tahá po dlažbě a kroutí v uličkách centra nebo naopak mě vede rozbitou silnicí třetí třídy až se pomalu ocitnu na turistické cestě. Navíc mám pořešeno, že po 3 letech mohu mapy aktualizovat 1xročně za 30euro. Jako bonus beru zobrazování pokynů na HUD.
 
Já jsem s ní taky spokojen. Na HUDu mi ale žádné pokyny nezobrazuje. Štve mne, že když jedu po dálnici a mám zapnuté upozornění na benzínky po cestě, ukazuje mi to i ty, které jsou mimo dálnici, z čehož já to dopředu nepoznám. Příklad: značka v navi - za 5 km bude benzínka. Dojedu blíž a zjistim, že je to exit z dálnice a pumpa je o pár km dál. Tohle mne fakt štve, chtěl bych zobrazovat jen ty na dálnici, což nelze. Taky to přepínání do režimů 3D, na sever a na cestu není úplně dobře řešeno.
 
Tak to teda musí být fakt aktuální...
Proboha a proč by to nešlo? Skoro každý má sd kartu od někoho kdo s tím smeli a ti lepší umí i bonus navíc. Věřit tomu nemusíš. Však to nemám nikde podepsáno že se na mě za tři roky nevy.....

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
RDS-TMC přenáší informace pomalým datovým kanálem v FM. Nemusíš nastavovat/zapínat vůbec nic. Zobrazování na HUD velice oceňuji taky, zrovna tak jsem nadšen z navigování v tunelech, třeba v Mnichově, Miláně nebo ve Vídni.
 
Ve Vídni mám ty tunely taky projetý a potvrzuji. Jak se zapíná ta navigace v HUD?
 
Já jsem nic nezapínal, prostě jsou tam čistě jen pokyny (šipky), kam odbočit po kolika metrech, jakmile naigace naviguje.
 
Toho jsem si nikdy nevšiml. Je fakt, že i rychlost si instinktivně kontroluju v budíkách, ale rychlostní omezení v HUD se mi líbí, i když to není 100%-ní.
 
Tak jsem to včera ručně zadal v Mazda Connect a fungovalo to. Ale jen včera. Dnes jsem to musel zapnout zase, aby to fungovalo. Napadlo mne také poté zadat reset, ale háže mi to upozornění, že dojde k továrnímu nastavení. Tak nevim...
 
Tak jsem zresetoval nastavení HUD displeje a stalo se to, že se vypnulo zobrazování navigace v HUD. Tak jsem ho zase ručně zapnul. Při příštím startu už to zase nejde, pokaždý to je třeba ručně zapnout. Tak nevím kde dělám chybu.
 
Jaká je verze Mazda Connect? Našel changelog zmiňující problém s ukládáním navigačních pokynů:

[Only version 59.00.544, except 2017-2018 Mazda3 (manufactured in Mexico)] When using the memory function for adjusting the seat position and the active driver display, an audible signal may not be output after automatic adjustment is completed. The display settings for navigation system prompts on the active driver display may not be saved for the function of storing seat position settings and the active driver display.

Komplet changelog na https://github.com/drone540/mazda-firmware-changelogs:
 
Otazka na tych, co pouzivaju Sygic. Ake ma podla vas najvacsie vyhody (okrem offline)? Pripadne porovnanie s Waze? Zaujimal by ma nazor viacerych ludi, ako to vidia.

Ja mam kupeny Sygic uz vyse pol roka, komplet EU mapy, ale priznam sa, ze pouzivam takmer vzdy Waze (problemy ako pisu ostatni poslednu dobu nepocitujem). Osvedcil sa mi do mesta aj na dlhe trasy cez viacero krajin. Kombinacia iPhone + CarPlay + Waze je u mna bezproblemova.

Davnejsie som maval problem so stabilitou pri navigovani dlhych ciest, ale poslednu dobu to funguje naozaj bezproblemovo. To som viacej problemov mal asi pri tom Sygic...
 
Back
Top