• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

No naštěstí nemám potřebu to obhajovat,takže tímto sem vyjádřil jen svůj názor,s kterým se nemusí nikdo ztotožnit ;)

odesláno z mobilu
 
ja pouzivam google maps navigaciu a intuiciu, je pravda ze som parkrat pobludil, ale inak som zatial vzdy trafil do ciela

dovodom preco nepouzivam nejaku poriadnu navigaciu je, ze som prilis lenivy to instalovat a nastavovat
 
No ja osobne nepozivam ani tak navi pro navigovani z bodu A do bodu B , ale spis pro informativni ucely z hlediska trasy a taky si rad vybiram zajimave cesty... takze vetsinou se dostanu z bodu A do B , ale zpravidla pres body C D E .... :D neni to pro me jenom ciste o navigovani se co nejrychleji nekam dostat :)

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
 
Kazdej si rad neco slohne... :D Ale, pro me je dnes uz pohodlnejsi si vybrat produkt a koupit. Veskera podpora k produktu, aktualizace atd... at je to cokoliv. Jsem linej na takovyhle veci. Navigaci ted nepouzivam, po cr to tak nejak uz cca znam a kdyz jedu nekam do neznama tak se podivam na mapu pred. Pak uz je to hracka :)
 
Origo Mazda navigace povětšinou nesklízí ovace uživatelů, ale my jsme s ní naprosto spokojeni. Máme rok výroby auta 2015 (takže už ne Tom Tom) a zatím nás nikde nenapálila. V tomto případě poměr výkon cena pro mě naprosto OK.
 
V navigačním pravěku jsem měl v notasu Map Faktor.Celkem to na nějak fungovalo.Pak přišel Garmin s Lifetime tak jsem podlehnul Garmin Nüvi 765.Mám ji do teď funguje bez potíží. Dokonce i na kole používám Garmin Edge(navigace a cyklopočītač).A teď se sžívám s vestavěnou navigačkou v Cx3.
 
Já používám klasickou papírovou mapu a na čísla popisné pak firemní navigaci Mediatek made in china :D Ale má system z Igo MyWay takže Naviextras, který dodává systém snad do všech OEM navigací
 
I když jsem pročetl toto vlákno, jakožto novic jsem z toho docela zmatený. Jeden chválí to, druhý ono, třetí spokojen byl, ale už není, atd. Prosím proto o poskytnutí informací k navigaci Mazda. Moc se mi totiž nechce při každé jízdě zapínat nějakou navi na mobilu, tabletu, nebo nasazovat samostatnou navigaci do držáku... Skoro při každé jízdě proto, protože bych rád využíval informace o úsekových měřeních, pevných radarech, případně i aktuálním mobilním měření rychlosti.
1) Jste spokojeni s navigací Mazda r.2015 a novější? Proč ano, proč ne?
2) Lze bez problémů při používání navigace poslouchat hudbu? Hlasový pokyn navigace se mixuje s hudbou, nebo se hudba na chvíli přeruší?
3) Lze do navigace Mazda stáhnout POI s úsekovými měřeními a radary? V ČR, v zahraničí? Lze přidávat vlastní POI.
4) Umí navigace MAZDA při plánování trasy zohlednit info z RDS (RDS-TMC). Pokud ano, musí být naladěna (poslouchána) konkrétní stanice, která RDS vysílá? (Vestavěné rádio je digitální.)
5) Poslední má informace od prodejce je, že navigaci Mazda lze dokoupit za 10 tis. Kč, s aktualizací po dobu 3 let. Prý se budou snažit, tuto dobu prodloužit. Máte podobné informace, nebo šlo spíše o planý slib ve snaze nalákat ke koupi?
6) Z licenčních ujednání zmíněných v návodu k navigaci Mazda plyne, že jsou použity mapy NAVTEQ. Na webech je nabízen NAVTEQ navigační software 44 zemí Evropy s doživotní aktualizací za cca 1300 Kč, jiné verze kolem 2 tis. Kč. Cena od Mazdy je v porovnání s tímto dost vysoká. Je možné koupit mapové podklady jinde, než u prodejce Mazda?
Možná se ptám na věci pro mnohé samozřejmé, buďte však schovívaví k neznalému.
Díky
 
Poslední úprava:
Co si pamatuju, tak tohle téma se spíše věnuje neoriginálním navigacím a tipům na navigační aplikace. Ohledně originální navigace zkus kouknout do diskuze která se věnuje přímo vestavěnému systému ("tabletu"): Vestavěná navigace a multimediální systém MZD Connect/NNG (nový typ - „tablet“)

Jinak rychlé odpovědi na tvé otázky, které jsem odpozoroval třeba dnes v mazdě @karel_b ;)
2) Navigace naviguje do ucha řidiče, tzn že z ostatních reproduktorů hraje hudba.
3) Radary byly po Praze zobrazeny
5) Nějaké info ohledně dokoupení navigace má třeba @Max6

Více info a pokračování v diskuzi z odkazu ;)
Mazdaar

EDIT: Pokračování o originální navi přesunuto do Vestavěná navigace a multimediální systém MZD Connect/NNG (nový typ - „tablet“)
 
Poslední úprava:
Ja dlhé roky (4:D) využívam Sygic. Kupoval som v akcii celú Európu+doživotné aktualizácie+HUD za 19,90€. Problémy som s navi nikdy nemal, avšak musím povedať, že až tak aktívne ju nepoužívam. Pred cestou si trasu poriadne pozriem na Mapy.cz (sú najlepšie, podľa mňa), zapamätám si nejaké hlavné body trasy a potom pri jazde využívam akýsi zabudovaný osobný satelit a zatiaľ som nikdy tragicky nezablúdil. V roku 2005 som sám šoféroval 1600km z Torquay (UK) do Krhanice (CZ). Ako jediná navigácia mi vtedy slúžil papierik za slnečnou clonou s názvami miest cez ktoré moja trasa viedla a zase ten môj zabudovaný satelit. :cool: Prešiel som tú trasu bez akýchkoľvek problémov, cez celé Nemecko lialo ako z krhly a nakoniec som zablúdil :mad: na kruháči niekde asi 20km od Krhaníc :D:D:D. To som bol však unavený a spal som potom asi 14 hodín :)
Ale Sygic je fajn a využívam ju ako podklad pre trasu a sem-tam ju zapnem pri navigácii na popisné číslo. ;)
 
Ještě doplním můj předchozí příspěvek.V mobilu a tabletu mám Sygic svět . A jako zálohu NavigátorFree s mapou Openstreedmap.Ze zvědavosti ještě zkouším apku
Nacesty.
 
A já si zas přisadím svou online písničku. Na dnešní (zatím) mimoKlanový srázek dorazili všichni s obtížemi, jen Waze znal i takovou věc jako letištní plocha Zábědovice :)
 
27445595963_60ce92962e_o.jpg
Navi v mé Mazdě CX5 je tak úžasná že jsem za rok a cca čtyři měsíce ani jednou podle ní nedojel do cíle - Začal sem jezdit podle TOM TOM s už čtyři roky neaktualizovanýma mapama - naprostej balzám na nerva.
Poslední cesta včera (Zapoměl sem tom tom) k Max6 mne Mazďácká navi dovedla do vojenského prostoru Brdy a že za 12km jsem u něj :(
 
27445595963_60ce92962e_o.jpg
Navi v mé Mazdě CX5 je tak úžasná že jsem za rok a cca čtyři měsíce ani jednou podle ní nedojel do cíle - Začal sem jezdit podle TOM TOM s už čtyři roky neaktualizovanýma mapama - naprostej balzám na nerva.
Poslední cesta včera (Zapoměl sem tom tom) k Max6 mne Mazďácká navi dovedla do vojenského prostoru Brdy a že za 12km jsem u něj :(
Tak si měl zajít na houby,rostou :):)
 
Treba si v navigácii vypnúť nespevnene cesty a nastaviť najrýchlejšiu trasu.
Okrem vstavanej navi ja používam na SK waze aj koli hliadkam aj koli presnosti. Na popisné čísla a presnú adresu je super Navigon. Tomtom na dlhu trasu ale presnú adresu častokrát nepozná.
 
27445595963_60ce92962e_o.jpg
Navi v mé Mazdě CX5 je tak úžasná že jsem za rok a cca čtyři měsíce ani jednou podle ní nedojel do cíle - Začal sem jezdit podle TOM TOM s už čtyři roky neaktualizovanýma mapama - naprostej balzám na nerva.
Poslední cesta včera (Zapoměl sem tom tom) k Max6 mne Mazďácká navi dovedla do vojenského prostoru Brdy a že za 12km jsem u něj :(

já bych nehledal chybu v navigaci, ale mezi sedačkou a displejem infotainmentu :) přesně jak píše kolega nade mnou ......
 
já bych nehledal chybu v navigaci, ale mezi sedačkou a displejem infotainmentu :) přesně jak píše kolega nade mnou ......

Jezdim podle navi uz vic jak 9let, byli casy kdy jsem dodaval poi body do databaze ... tak o navi mozna vim trosku vic ... tuhle navi z Mazdy povazuji za echt kurvitko. Uz tom tom serie 700 900 byli pro uzivatele privetivejsi a o moznostech uprav radeji pomlcim, otom se tehle navi muze jen zdat. Moje posledni 1005 na ktero jsem nadaval ze musim doplnovani nahravat na server a pak teprve zpet ... po seznameni s Mazda navi je 1005 vrchol blaha. Hlouposti o rychla ekonomicka atd. volba trasy vi snad i zencka, tak s tim na mne nechodte. Navi ktera se rozhodne jezdit pres domy, otacet na dalnici, ktera se nacita pul dne ( doslova) nebo ti u turniketu na dalnici rekne otoctese atd. Neni navi a za ty prachy po trech prehrani v servisu je to facka kupujcimu. Po poslednim prehrani vyjedu ze servisu a navi mne ukazovala ze jsem v Polsku. Uzasne!!!
Kdybych mohl nahrat delsi video tak vam ten vrchol blaha pustim. Od jiste doby si tu nadheru natacim a ukazuji to v servisu a servis krouti hlavou, prehrava a zase krouti hlavou. To je vse co doposud Mazda servis udelala.
 
Poslední úprava:
A mas tabletovu verziu? Ta predchádzajúca bola tomtom. Ja mam jedine problémy ze nie kazdy cieľ pozná ale nikdy som sa netocil nevosiel do zákazu ani nic podobne. Zato NAVIGON ma par krat poslal po poľnej ceste a ked som to zrušil a dal Tomtom ten šiel rovnakou poľnou. Sygic je zase expert na otáčanie sa do protismeru a Waze ma nikdy na rovnaké miesto neberie rovnakou trasou. Je to s nimi celkom zábava.
 
Back
Top