• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika (NE) Bliknutí při odemčení a zamčení.

Oldura

člen KLANu
48
Zdravím,rád bych se zeptal zda někdo nemá tušení proč mi moje Mazda 6 gh 2.5 benzín 08 rok...Nebliká při odemčení a zamčení auta a jak to opravit...Děkuji ?
 
Zřejmě máš odpojenej snímač kapoty kvůli alarmu aby nehoukal , auto se neuspí a po uzamknutí více vybíjí baterii než by mělo
 
Zdravím,tak je to zajímavé,ale u zámku kapoty žádný drát není ani nevidím šedý prázdný konektor nikde
54467CE2-B7B3-494C-ADAA-5A83686B6ABC.jpeg 0050A08F-9B69-4937-92C5-757473E54CAD.jpeg 2F14498F-F4D3-4960-8956-F0F205038D22.jpeg
 
Určitě,předpokládám :) byla bouraná,jedině,že by to někdo odstranil,ale nevidím ani prázdný konektor nikde....
 
Je možný že tam je po bouračce danej špatnej typ. Šlo by to zjistit i přes forscan
 
Ahojky,
včera jsem vypozoroval že mi po zamčení neblikne autí a ani při otevření. Auto je celé zamknuté, mám bezklíčové otevírání a alarm.
Po čem se kouknout? Děkuji
 
Prosim o radu. Jezdim s dcerkou po vejletech a musim nechat auto odemcene. Snad se nekradou a nevykradaj...:-( Auto pri zamykani a odemykani nekdy blikne nekdy ne, ale hlavne se pri zamcenem aute samovolne nahodne spousti alar. Ruzne dlouho rve a sam se vypne. To se opakuje neprav idelne do zblbnuti. Prosim, jak alarm uplne vypnu? Lze prez nejaky ten vypinac u zamku kapoty? Ma svoji pojistku? Dik za rychlo radu predem. Fakt mne to ser...štve.... Dela to posledni 2 dny, do te doby ok. S autem jsem rok nevyjel, ted jezdime kvuli dcerce, mohlo se neco zanyst....?
 
Když odpojíš zámek kapoty auto se neuspí a bude se rychle vybíjet baterka. Nejlepší obejiti problému je odpojit v kufru sirénu
 
Dekuji. Jj, ta siréna zni ze zadu, cekal bych ji v motor.části. Musim vas tady pochvalit, protoze pritelce se to sice moc nelibilo, ale mezi tim, co se na vejlete venovala dcerce, jsem tady šmejdil a asi nasel pricinu problemu. Uz jste to resili a jde o nepochopitelne zaspineny konektor v pojist.skrince. Asi vyrobce pouzil nevhodne mazivo ci tmel a ve vedrech se po letech rozpusti a zrejme je to vodivy a spina to alarm. Cistim nyni lihem a kontroluju i spinac kapoty, snad je to ono, posilam foto. Se sirenou dik, nevim, kde tam v kufru presne je, ale nouzove reseni to je. Auto nezamykam...

20230719_202502.jpg 20230719_202450.jpg 20230719_195754.jpg
 
Ty opalený piny jsou od alternátoru, nemaji s alarmem (BCM jednotkou) nic společnýho. To zamykání je důležitý např v zimě nemusíš po 3 dnech nastartovat auto. Protože je furt "vzhůru" a to vybije baterku - už tu několik případů bylo.
A ten zamek kapoty zapoj.
Siréna je v pravým boku v kufru. Rozebrat to jde docela lehce.
Umístění sirény (otvor uprostřed) i s odpojeným bílým konektorem (vpravo) máš tady. Je to sice liftback ale bude to stejný
 
Super, dekuji, máš to zmáknutý. Jestli to bude opet delat, odpojim dle tveho navodu sirenu...dekuji za foto, jeden obrazek vydá za 1000 slov. Jj, zamek kapoty, to co jsem vyfotil, jsem opet zapojil...2 plíšky v nem byly čisté. Jdu jeste nacist vlakno ohledne zlobeni alarmu. Jeste jednou...dekuji a palec nahoru.
 
Zdravím, nechci tu plevelit novým vláknem, tak se s dovolením přifařím sem...Prosím o radu ohledně zamykání vozu. Mazda 6 GH, kombi 2011, výbava GTA - keyless. Poslední dobou se mi občas nepodaří zamknout tlačítkem na klice předních dveří, nejde to pak ani tlačítkem na klíči. Pomůže pak jen otravný rituál, kdy vlezu dovnitř, zamknu tlačítkem na klíčích, zase odemknu, vylezu a pak už tlačítkem na dveřích zamknout jde. Třeba někdo z vás podobný problém řešil, díky za odpověď.
 
Back
Top