• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    151
Tak se také hlásím do klubu - jeli jsme na dovolenou na lyže, manželka řídila po odjezdu z domova nadává, že nejde nastavit zrcátko - ještě jsme se jí smál, než sjela okno a srovnala ho rukou (nebylo narovnané). Dojeli jsme do Rakouska - vyndavám postupně věci z auta a nosím je do hotelu a přitom jsem zamkl auto, po návratu pro další várku už se nenarovnají obě - zkouším to několikrát, pak to vzdávám a narovnávám je rukou. Teď po návratu jsem volal do Mazdy a pojedu tam v úterý na "nafocení". Mám prodlouženou záruku, tak to půjde na ní...
 
Já rozhodně vypinam. Nevidím ani důvod proč je nechat trápit. Taky fungují už 6 let bez poruchy.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No ja se prave snazim prijit na to, proc mne taky i po skoro 6 letech funguji, i kdyz je treba (s rozumem) beru wapkou...
 
Jestli třeba není lehce jinak něco v mechanismu. Pokud vím, tak my všichni máme právě předchozí generaci M3 BN u které to snad nikdo ani neřešil?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jestli třeba není lehce jinak něco v mechanismu. Pokud vím, tak my všichni máme právě předchozí generaci M3 BN u které to snad nikdo ani neřešil?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Hmmm, v ORV byl typ BL, ve VIN naší bývalky M3 však BN, tedy pokud nemíjím generaci, tak řešil a na obou stranách :(
Neřešil jsem to na třech Š-Superb, a tady mě to dost navztekalo.
M6 v podpisu dtto, ale to už jsem bral jako vlastnost o_O
 
Mám vypnuté trvale. Nevidím důvod, proč kvrdlat zrcátkama při každém zamčení nebo odemčení vozu.
Když je chci sklopit, používám spínač ve dveřích.
 
Ja sa snažím zrkadlá sklápať aj keď to nie je nutné a to len preto aby sa to nezadirelo a išlo zlahka. Keď sa to nepoužíva tak motorček sa namáha a vtedy sa stane že preskočí na zube a je problém. To isté platí pri ručnej brzde. Tak isto ju treba používať aby sa lanko nezadieralo a všetky komponenty boli v činnosti.
 
Dnes jsem oživoval zrcátka na CX5 KF 2020, přesně podle tohoto videa
nic se nerozebírá sklíčka se naklopí dolů aby byla nahoře mezera a lepším WD sprejem na kontakty se párkrát stříkne trochu maziva do trubičky, do které vede kolmo dolů asi 5 nebo 6 drátků...svazek kabelů vede kolmo dolů asi na úrovni plastového držáku zrcadla, tedy na straně směrem ke dveřím, mezerou nad sklíčkem je to vidět po nasvícení baterkou, wédečko tam zateče po pár minutích je to funkční
 
Odstraňovač vody jako všelék :) Nechápu význam tohohle, vždyť to ani není lubrikant (ten bych pochopil, kdyby to jen drhlo a nebylo to ochozené nebo prasklé v tom mechanismu dva šneky/kolečko).
 
WD bych rozhodně nepoužíval, když vysušuje, to už raději nějákej uvolňovač šroubů , kterej zůstane pořád mastnej a bude pořád odpuzovat vodu nebo nějakou vazelínu ve spreji
 
WD bych rozhodně nepoužíval, když vysušuje, to už raději nějákej uvolňovač šroubů , kterej zůstane pořád mastnej a bude pořád odpuzovat vodu nebo nějakou vazelínu ve spreji
jsem rád že to funguje, auto je po 3 leté záruce a servis by možná vyměnil oba motorky, použil jsem speciální wédéčko na kontakty, má to vytěsnit vodu, zakonzervovat kontakty a postupně se odpařit....dal jsem tam 3 - 4 krátké dávky, na youtube jsou i jiná vide kde tam borec nastříká půl spreje, pak mu to teče na lak dveří a on odjíždí do myčky...
v jiném vlákně jsou návody jak vyměnit nebo slepit prasklé plastové kolečko myslím že s 52 nebo 53 zuby, předpokládám že u novějšícj modelů jsou převody skutečně zesílené protože na modely 3,6,CX3 nebo CX5 po faceliftu to nikde samostatně neprodávají...takže zřejmě už nepraskají...
 
Youtube je plnej šíleností :) Nerozporuju, že to pomohlo, jen mi to v dlouhodobý rovině přijde neudržitelný bez pravidelnýho mazání. Já bych viděl jako optimální nějakou silikonovou, nebo lithiovou vazelínu ve spreji. To se nebude muset aplikovat tak často. Samozřejmě to WD na začátek nemusí bejt špatnej nápad, může to uvolnit a vyplavit nějakej sajrajt, kvůli kterýmu to třeba drhlo... Ale je to celý alchymie - viděl jsem to několikrát rozebraný a když je ochozený to kolečko, tak je to prostě, minimálně napůl, v haj*** ;)
 
Mě třeba na tom sklápění vyloženě štve ten hlasitej vrčivej zvuk co to vydává, už jsem to několikrát zvenku prostříkl vazelínou ve spreji , ale není to ono, musel bych to rozdělat, ale to se mi moc nechce :D možná v létě až bude chvíle a já nebudu mít co dělat (což se asi nestane :D )
 
Back
Top