• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    152
Mierny OT: Na Yarise mám tiež sklopné zrkadlá, ale na prvý pohľad je ich chod rýchlejší, prudší, istejší. Na Mazde oproti tomu vyzerajú ako keby sa im vybila baterka ktorá to poháňa - idú pomaly, pri každom náznaku odporu sa zaseknú a po každom umývaní týždeň blbnú a potom sa väčšinou samé dajú dokopy bez ohľadu na počet otvorení... Tu sa fakt šetrilo na zlom mieste.
 
Já tohle taky nechápu. Máme Ceeda 2017 a ten má ty zrcátka na úplně jiné úrovni, co se týče sklápění (pohyb, hlučnost). Tam prostě neřešíme, jestli mrzne.
Na BN mi tedy fungují celý čas, ale na zimu je vypnu a občas v nich tak nějak zapraská a hlučně se zavřou/otevřou = působí to jak nějaký aliexpress a zrovna tak dobrá auta by si zasloužila ať to funguje při nejmenším jako ostatní konkurence.
 
Mazda 3 BP ten samý problém na poprvé se zrcátko u řidiče při odemčení odklopí tak na 90% (na těch 10% je úplně volné na pohyb viz. video )když ho sklopím ručně tlačítkem a hned odklopím tak už se otevře na plno (a je pevné na pohyb)a když vypnu automatické sklápění a odklopím zrcátka při příchodu do auta ručně tak se taky odklopí bez problémů na poprvé.


Zajeď si na aktualizaci softwaru k Dealerovi. Pomůže to. Mně se teď nevyklopí jen když jsou vyloženě zamrzlý vrstvou ledu.
 
Pokud vám nejde přehrát video zde na foru tak klitněte na nápis Mazda zrcátka v levém horním rohu.
 
Tak jsem si říkal, že třeba už to u mě bude nějak vyřešené po těch letech problémů co tady čtu, nicméně hlásím, že dnes poprvé se mi zrcátko u řidiče sklopilo jen cca do půlky při zamčení. Takže uvidíme jak to bude pokračovat a asi mě čeká záruční oprava...23 měsíců v provozu a 36tis. km
 
Já se v servisu ptal a prý to blbne pořád u všech Mazd (i 2022),nějak to ještě nevyřešili/neřeší.
 
njn tak holt na jaře s olejem vyřešíme i tohle, hlavně že to nebude nic stát...ale představa, že to budu řešit co 2 roky je strašná...i když vlastně, teď záruka, za 2 roky taky a pak to stejnak asi vyměním :yum
 
Ahoj,

stalo se mi, že odešly obě zrcátka najednou u M6 2013. Během jízdy jsem je přenastavoval a najednou nic. Byl jsem s tim v autorizovaném servisu na P5 a tam mi řekli, že odešly oba motorky najednou a musí se vyměnit obě tělesa (20tis jen materiál). A mně to prostě nějak nedává smysl, že by zrovna v jednu chvíli odešly oba naráz. Hledal jsem různě, zkoušel jsem pojistku, která za to má být zodpovědná, často jsem narazil, že může být vadný kontroler, ale tím to pro mě končí.

Chtěl bych se vás zeptat na zkušenost, ideálně, kde byste mi doporučili nechat se někoho na to podívat, proměřit, opravit

Díky moc za názor a za pomoc.
 
Ahoj, prosím o radu ohledně sklápění zrcátka na GH po FL. V zimě mi kdosi otočil/utrhl převod - zpětné zrcátko. Rukou za něj vezmu a plandá odpředu do zadu, při sklopení elektricky motorek vrčí a nic se neděje. Kupoval někdo z Vás třeba na ali nebo jinde motorek nebo vnitřní části převodu koleček? Nasadil jsem jiné bez el před FL tak mám prostor ke hraní . Díky
 
Ano, já vím napsal jsem špatně, a ta signalka se musí koupit nová nebo jde předělat na nové sklo? Nikde jsem totiž neviděl na prodej sklo se signalkou... Pouze tam je jakoby výřez pro ni... Dekuji


Jde to i tahle vyměnit :)
Ahoj, jseš si na 100% jistý, že to jde takhle udělat? Vždy jde vidět ze zadní strany skla ikona , ale z přední už nejde vidět.
Kdežto u originálního skla kde je už ta dioda přilepená je vidět jakoby šedé místo . Posílám v příloze co myslím...

IMG_20230225_105032.jpg IMG_20230225_104952.jpg
 
Tak Mazda konečně vyřešila problém se sklápěním zrcátek.
Z mého pohledu to jsou takoví podivíni. 20 let si budují prestiž na tom, že jim auta reznou, a pak dalších 10 na tom, že se porouchávají zrcátka.
 
Dobrý deň prajem,
ľavé zrkadlo na CX5 (KE,GH) r.v. 2014 2,2D AWD pekne sa zatvára, ale otvoriť sa už neotvorí. Niekto ich opravuje alebo čo s tým ?
Dakujem za radu.
Stefan


Poradte na email. Dakujem.

stefan.bozoky@gmail.com

20230301_150314.jpg 20230301_150314.jpg
 
Tak jsem si dneska vyzkoušel demontáž zrcátka na GJ2014.Musel jsem, protože mi od včerejška za jízdy stále běžel motorek.Myslel jsem, že to mají nějak vychytaný, že když se pokazí ten mechanizmus, tak mazda třeba pozná, že je něco špatně a motorek se třeba po minutě zastaví.Ale není to to tak,běží pořád.
Tak jsem rozebral dvěře i zrcátko, do posledního šroubku.Byl to pěknej vopruz, nejsem totiž žádnej automechanik.Patlal jsem se s tím 6 hodin.Motorek jsem vypreparoval i s ozbeným kolečkem a mám ho teď v batohu.Když si představím, že až seženu nový ozubený kolečko tak to budu dělat celý znova, jdou na mě mdloby.Nevím ale, jaký mám koupit.Nejpravděpodobněji vypadá tohle: https://www.aliexpress.com/item/1005001725863090.html jen ta středová díra, na obrázku má 3,5 mm v nejužším místě kde jsou plošky (jestli rozumím obrázku) moje kolečko má 3,5 tam kde je to kulatý a na ploškách 2,7. Tak nevím.Nemáte někdo nějakej typ?
Když jsem všechno po šesti hodinách složil, tak jsem čekal že minimálně polovina věcí nebude fungovat (stahování oken, hlídání mrtvýho úhlu a tak) ale světe div se, všechno funguje, to jsem teda čuměl.
Jako nejhorší z celý akce hodnotím: sundání zadního krytu zrcátka, sundání ozubenýho kulatýho plechu kterej drží pružinu v motorku a nakonec při montáži zrcátka zpět na auto protáhnutí kabelů ve dveřích za stahovačkou (lištou, ve které jezdí okno).
Kdyby to kolečko japončíci dávali kovový a ne z plastu, nikdo by nic nemusel opravovat.To by byla paráda.
 
Najprv sa prestalo sklápať lavé - respektíve pohlo sa 1 cm a potom sa zaseklo a o mesiac to isté pravé na Mazde 6, r.v. 2019. Našťastie som mal zjednanú na mechanické závady poistku v Carlife a opravu v Mazde mi preplatili.
Pýtal som sa v Mazde čím to je, nestáva sa často že sa krátko po sebe pokazia obe, to vypadá na výrobnú vadu. Povedali, že sa do zrkadiel dostáva voda, ak napr. chodíte auto umývať na ručnú VAP-ku. Nemá sa striekať priamo do zrkadla. Voda vraj vyskratuje motorček a ten sa musí vymeniť (túto informáciu som dostal, aj keď ako elektrikár viem, že čo je raz vyskratované, sa už nikdy nepohne, kým sa neprevinie celá cievka). Oprava neúpredstavuje veľkú položku, ale aj tak mi to príde ako dobrý úlet. Na iných autách sa mi toto nestávalo, neviem prečo to v servise neriešia bezplatne ak je to obecný problém...ano ideálny svet je pohádka :laughing:
 
tak uz jsem taky v klubu neotvirajicich se zrcatek… docela zajimava informace je ze se nesmi strikat vapkou na zrcatko) to delam kdyz myju auto rucne … tak asi prestanu …

na kolik vyjde vymena v CarStars? asi prehodim obe :(
 
Tak už na mě došlo taky...v pátek se P začalo vyklápět jen do poloviny (v neděli to přestalo) a L se sklápí jen do cca 1/3 to trvá dál...takže se pojedu objednat
 
Podívej me se to rozchodilo zase ;) davam si teda pozor uz s wapkou … ale normalne to funguje
 
Back
Top