• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    151
Ja som to spomenul na servisnej prehliadke (mimo záruku) a bolo mi povedané že by to stálo tuším 12tis za kus to vymeniť. Tak to mám už pol roka vypnuté a nejak som sa s tým naučil žiť. Blbé je akurát, že nevidno, či sa zamklo.
 
Ja som to spomenul na servisnej prehliadke (mimo záruku) a bolo mi povedané že by to stálo tuším 12tis za kus to vymeniť. Tak to mám už pol roka vypnuté a nejak som sa s tým naučil žiť. Blbé je akurát, že nevidno, či sa zamklo.
12 tis. ale bude za celé zrcátko i s lakem krytu bych řekl. Mě umřely obě zrcátka a vyměnili mi jen motorky za nějakých 800,-/ks a chodí to zas krásně. Práce na obouch zrcátkách účtovaly nějaké 2 hodinky.
 
Mne tie zrkadlá fungujú ak im pomôžem, takže tam nie je nič zodrané, ani spálené, len sa im nejak nechce. Neviem, možno to stačí rozobrať a premazať.
 
Mne tie zrkadlá fungujú ak im pomôžem, takže tam nie je nič zodrané, ani spálené, len sa im nejak nechce. Neviem, možno to stačí rozobrať a premazať.
Já to mám stejně. Pomáhá mi silikonový sprej, nestříkat tam vodu a nevystavovat slunci.
 
nekdo tu psal ze jsou vylamama kolecka tim nejak… nerozebiral to nekdo ze by to potvrdil ?
 
@mrpcz Jeden motorek jsem kdysi měnil, tak jsem ho rozebral a plastové díly byly v pořádku, bez poškození. Takže se mi to nepotvrdilo.
 
12 tis. ale bude za celé zrcátko i s lakem krytu bych řekl. Mě umřely obě zrcátka a vyměnili mi jen motorky za nějakých 800,-/ks a chodí to zas krásně. Práce na obouch zrcátkách účtovaly nějaké 2 hodinky.
Ahoj!
Můžu se zeptat, kde ti to dělali? Dnes ráno, po cca 10 denním odstavení auta (venku), mi začalo cvakat v levém zpětném zrcátku. Jako by spouštěl motorek pro sklápění. Nejde to ani sklopit ovladačem na dveřích. Kdyby to nebyl vakl na konektoru, nebo nepomohlo vyčistění kontaktů, tak mě asi čeká servis a rád bych to dal někam, kde nebudou třeba zbytečně měnit celý zrcátko. Díky moc!
 
Čoveče, mě to měnili v Pardubicích - Louda Auto. A o motorky jsem si sám řekl, to už jsem měl naštudované :) Takže pokud bude nutná výměna, taky si jim řekni taky jen o motorky ;)
 
Tak jsme taky v klubu pos:poop: zrcátek. Dneska přijdu k tátovo CX5 KF 2019 a po odemknutí se spolujezdcovo zrcátko vyklopí jen do půlky (musím dopomoct rukou aby se vyklopilo komplet). Já tátovi říkal ať nepoužívá tu automatiku při zamknutí/odemknutí, ale ne.... Přece se to nemůže z ničeho nic pos.... když se ty zrcátka nemejou (jen ručně).
Peču na to. Vypnul jsem mu automatiku a až budu mít čas tak objednám komplet novej motorek.
 
Připomínám, že někdy stačí trpělivost. Klidně 3 dny až 3 týdny. A snažit se s nimi hýbat jak rukou, tak spínačem na dveřích. Ale to zřejmě jen v případech, kdy se poondí po dešti nebo mytí v myčce, ať už ruční či automatické. Mám s tím dost zkušeností, včetně doby po výměně.
 
U mě se přestalo zrcátko spoluejzdce odklápět na 100% v náhodných intervalech v dobách, kdy je venku velkej hic... holt další věc v prodloužené záruce.
 
Já tam stříkám silikon a taky to dost pomáhá. Dokud teda auto nestojí celý den na slunci, pak už pomůže jenom ruka.
Ale záleží, co je tam doopravdy v čoudu.
 
Já tam stříkám silikon a taky to dost pomáhá. Dokud teda auto nestojí celý den na slunci, pak už pomůže jenom ruka.
Ale záleží, co je tam doopravdy v čoudu.
Motorek má velký odpor a tak se zastaví. S mechanismem jako takovým není nic v nepořádku než to, že je tam špína. Aspoň na BP. Řešilo se to zvýšením tolerance pro zastavení motorků pomoci sw updatu.
 
Neskúšal niekto, či tam úplnou náhodou nepasuje motorček alebo mechanizmus z nejakého iného auta?
Iným značkám zrkadlá sklápajú svižne aj s námrazou, Mazda musí mať splnených 10 podmienok a aj tak sa občas seknú..
 
U moji Cx 5 2,2 diesel rok 11/2017 pravé zpětné zrcátko jde sklopit tak na 1/3 svého pohybu, ale už se nevrátí do své polohy, aby bylo funkční. Musím mu pomoct ručne, jinak bych nemohl bezpečně hlídat pravou stranu. Levé zrcátko funguje jak má. Potaďte, kde by mi provedli opravu. Jsem z okresu Kolín.
Děkuji
Hudebník - Igor
IMG_4214.jpeg
 
U moji Cx 5 2,2 diesel rok 11/2017 pravé zpětné zrcátko jde sklopit tak na 1/3 svého pohybu, ale už se nevrátí do své polohy, aby bylo funkční. Musím mu pomoct ručne, jinak bych nemohl bezpečně hlídat pravou stranu. Levé zrcátko funguje jak má. Potaďte, kde by mi provedli opravu. Jsem z okresu Kolín.
Děkuji
Hudebník - Zobrazit přílohu 49530Igor
Ahoj, já mám dlouhodobe dobrou zkušenost se servisem Kodecar Hradec Kralove.
Bohuzel i ja jsem resil jedno zrcatko, a to mi opravili prave v tomto servisu. A cena byla docela přátelská.
 
taky chválím Kodecar HK, jak píše @Petr68 , dělali mi v listopadu obě zrcátka - super přístup a vše OK, ale cenu nevím, bylo to na záruku
 
Back
Top