• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Nefunkční sklápění zpětných zrcátek

Michall

rodinný člen KLANu
Zprávy
928
Tak už se hlásím s problémem se zrcátkama. Řidičovo zpomaluje a už někdy nedovře....

E3EAC428-7DB4-43C8-8FFA-CB7B601D213F.jpeg
 
Furt si ale myslím že když po dobu mrazů budete vypínat zavírání zrcátek tak se nemá co pokazit. Co jsem kde možně četl tak je to pouze zamrznutou vodou po umytí auta nebo po dešti který v noci zmrzne. Plastové díly se pak snadno dolamou...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Furt si ale myslím že když po dobu mrazů budete vypínat zavírání zrcátek tak se nemá co pokazit. Co jsem kde možně četl tak je to pouze zamrznutou vodou s mytí auta nebo s deště který v noci zmrzne. Plastové díly se pak snadno dolamou...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
VW a koncern podobně nic vypínat nemusí a stále vše funguje.
 
Nevím no, já jsem to byl reklamovat někdy na konci léta... v létě mi voda nezamrzala v zrcátkách.
 
Tak ano. Ale to je věc konstrukce která se mazde nepovedla. Problémům hold musíš předejít když to tlačítko existuje. Po záruce při zavírání se ti to stane znovu ale opravu si budeš hradit sám tak je lepší se naučit to v době mrazů hold vypínat...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak ano. Ale to je věc konstrukce která se mazde nepovedla. Problémům hold musíš předejít když to tlačítko existuje. Po záruce při zavírání se ti to stane znovu ale opravu si budeš hradit sám tak je lepší se naučit to v době mrazů hold vypínat...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Jak psal Bocka, není to jen o mrazu.
 
Nevím no, já jsem to byl reklamovat někdy na konci léta... v létě mi voda nezamrzala v zrcátkách.
Takže ti to přestalo fungovat v létě? Divný pač tam se může pouze dolamat ta plastová osicka či ozubené kolečko bordelem nebo namrazou která brání v otáčení..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Takže ti to přestalo fungovat v létě? Divný pač tam se může pouze dolamat ta plastová osicka či ozubené kolečko bordelem nebo namrazou která brání v otáčení..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Tak to bude asi zřejmě bordelem ;) Auto má sklápěcí zrcátka, tak by se snad měla dát používat celoročně. V manuálu o tom, že to nemáš v různých situacích používat, není ani zmínka ;)
 
Tak já zde nehajim to že se to mazde nepovedlo. Jen píšu poznatky co jsem kde vyčetl pač po záruce je to stejně na každém z vás. Je lepší zrcátka čistit a v zimě šetřit aby to vydrželo než na to kaslat a každý druhý rok dát 5 tisíc za opravu. Bohužel nechápu že tenhle problém má Mazda několik let napříč všemi modely...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ano přestaly fungovat v létě, začaly se zavírat pomalu až nakonec zůstávaly v různých polohách, nejlíp to šlo vidět na 360° záběru, toto byl jeden stav se zrcátkama ve otevřené poloze. Ano taky je to důvod proč si prodloužit záruku o ty dva roky... Jinak tento problém je skrze všechny generace Mazd co jsem se tak bavil s technikem. Měnili mi pouze nějaké části zrcátek, řekl bych, že mi zůstalo zrcadlo, barevný kryt a spodní plast co má s sobě kameru. Jinak oprava mimo záruku by vyšla cca. na 12 tis. obě strany.

IMG_1491.JPG
 
Plastový je to kvůli tomu, že když vám protijedoucí auto pleskne o zrcátko, nebo do něj někdo na ulici kopne (obojí se mi stalo), nevyrvete to že dveří, ale plast povolí... Moje domněnka.
 
A měnili ti celé zrcátko nebo jen ten motorek? Mně by to zajímalo do do budoucna...
Zajeď s tím do CB auto, vymění ti na záruku mechanismus sklápění obou zrcátek, i toho zdravého. Stejný problém jsem řešil v květnu, kdy jsem měl auto ještě v záruce. Ráno jsem tam dal auto a za 3 hoďky hotovo. Fungují dodnes zatím obě.
 
Já mám tedy BN verzi trojky a v únoru ji budou tři roky a skončí záruka. Zrcátka fungují dobře a nikdy nebyla menena ale trochu mám obavy aby mě to nepotkalo po záruce. Nicméně trocha talentu neuškodí. Zrcátka lze rozebrat a díly sehnat. Nebo se v car star nějak domluvím.. Ale proč mění i moturek? To odejde tak brzo nebo se nějak spálí tím jak nemůže pohnout zaseknutym zrcátkem? Každopádně na wapce dávám na zrcátka pláštěnky abych nic neriskoval

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Zajeď s tím do CB auto, vymění ti na záruku mechanismus sklápění obou zrcátek, i toho zdravého. Stejný problém jsem řešil v květnu, kdy jsem měl auto ještě v záruce. Ráno jsem tam dal auto a za 3 hoďky hotovo. Fungují dodnes zatím obě.
Do CB se chystám, mám ho "hned za barákem". Problém bude, že se to projevuje náhodně. Dnes třeba přijdu k autu, odemknu a bez problémů. Přijedu pak do cíle, zamknu a zrcátko se nesklopi úplně. Pak odemknu, zamknu a sklopí se celé. V týdnu to zkusím a uvidíme ;)
 
Do CB se chystám, mám ho "hned za barákem". Problém bude, že se to projevuje náhodně. Dnes třeba přijdu k autu, odemknu a bez problémů. Přijedu pak do cíle, zamknu a zrcátko se nesklopi úplně. Pak odemknu, zamknu a sklopí se celé. V týdnu to zkusím a uvidíme ;)
Soudě podle fotky tak z Opletalky to máš "co by kamenem"?.
Mně to taky nedělalo pořád, jen občas. Při přebírání auta to v Cébéčku ani nekontrolovali a rovnou nabídli, že na záruku vymění obě. I když jsem reklamoval jen to u řidiče.
 
Soudě podle fotky tak z Opletalky to máš "co by kamenem"?.
Mně to taky nedělalo pořád, jen občas. Při přebírání auta to v Cébéčku ani nekontrolovali a rovnou nabídli, že na záruku vymění obě. I když jsem reklamoval jen to u řidiče.
Je vidět, že jsi místní :D Zajedu tam hned v pondělí. Díky za info ;)
 
Back
Top