• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Neohleduplnost na silnici

ještě dodám, že pozoruju výrazné zlepšení ohleduplnosti řidičů po Praze (najezdím po Praze nejvíc - nejčastěji okruhy a hlavní tahy, do centra se autem nepouštím) . ZIPování většinou funguje, lidi se pouští...
 
Koukni na dnešní lidovky.cz, možná to neskončilo, ale u plzeňskéko soudu z chlapa udělali feťáka a pomalu vraha a policajty totálně očistili.:eek:

Aha, další postup v kauze. Tohle jsem ještě nečetl. Ale koukám klasické zametení pod koberec. Pan policista se ničeho nedopustil a ještě se mu budeme omlouvat že se ve službě chová jak hovado.
 
Mateo: ...jaky bys pro policii navrhoval postup na postih takovych ridicu? Ze by byla stala vrtulnikova sluzba, co by pendlovala nad dalnici? Pripadne vyuziti satelitu? Zkus neco navrhnout, treba se to ujme ;).

Za me by stacilo vec oznamit
na PCR a dolozit to kamerovym zaznamem. Ale borec to neudela, ptz by dostal flastr taky. Nicmene tipuji, ze jak je to na siti, tak se toho drive nebo pozdeji chyti nejaka TV a stejne to pofrci...
 
Dovolím si další prosbu ke všem řidičům.
Když projíždíte kolem dopravní nehody, odstavených aut apod. nefoťte, nefilmujte, neprohlížejte si, nekochejte se neštěstím druhého. Věnujte se řízení a plynule, bez zbytečného loudání projeďte kolem. Jistě, většinou je třeba snížit rychlost jízdy a projet kolem se zvýšenou opatrností, to ale neznamená že je nutné jet rychlostí pomalé chůze.
Zažl jsem to již mnohokrát, naposledy včera:
https://www.novinky.cz/krimi/491655-nehoda-sedmi-aut-zablokovala-strakonickou-v-praze.html
Byly to jen pomačkané plechy, když jsme se (byl jsem spolujezdec) po asi 45 minutách popojíždění/postávání dostali k místu nehody, nebyl kolem nabouraných aut nikdo. Těch 45 minut se více stálo, než jelo, řidič několikrát zkoušel nechat si větší odstup a pak jet na 1 bez plynu - nešlo to, stejně musel vždy zastavit a vyřadit. Kolem odstavených aut projížděli řidiči jedoucí před námi opravdu krokem a to zcela zbytečně. Nebyl důvod. Teprve když minuli poslední z odstavených aut, tedy, když už nebylo co prohlížet, tak šlápli na plyn. Přitom se ani nesnažili jet vpravo, dále od aut odstavených v levém pruhu, nebo po krajnici (široká, asfaltová), takže z ohleduplnosti či opatrnosti to evidentně nebylo. A takových řidičů musela být většina, jinak by se tam v té koloně nepopojíždělo 3/4 hodiny (a to jsme tam přijeli asi v 6:45, takže 15 min. po nehodě, kdo přijel později, musel v koloně čekat mnohem déle). Kdyby se u nehody pohybovali záchranáři, nebo policisté, nebo účastníci nehody, tak bych pochopil i přehnanou opatrnost, ale když tam žádné osoby nejsou a šířka vozovky a krajnice umožňuje míjet odstavená auta ve vzdálenosti nejméně 3 metry, tak je opravdu zbytečné a doslova bezohledné jet krokem.
Moc prosím, nefoťte, neprohlížejte si, projeďte kolem tak rychle, jak to okolnosti umožňují. Buďte ohleduplní.
Děkuji.
 
Mateo: ...jaky bys pro policii navrhoval postup na postih takovych ridicu? Ze by byla stala vrtulnikova sluzba, co by pendlovala nad dalnici? Pripadne vyuziti satelitu? Zkus neco navrhnout, treba se to ujme ;).

Za me by stacilo vec oznamit
na PCR a dolozit to kamerovym zaznamem. Ale borec to neudela, ptz by dostal flastr taky. Nicmene tipuji, ze jak je to na siti, tak se toho drive nebo pozdeji chyti nejaka TV a stejne to pofrci...
Rikal mi kamarad zkusenost z USA. Jede si prazdnou dalnici skrz poust, nikde nikdo. Tak trochu pridal rychlost. Najednou nad nim vrtulnik a stavi ho za prekroceni rychlosti. Na D1 je asi vetsi provoz nez v pousti a dle meho by si to vrtulnikovy dohled ve spicce zaslouzilo. 1 km dalnice stoji pres miliardu, takze naklady na dohledovy vrtulnik jsou smesne.
 
Co mam ridicak, tak jsem jeste nevidel odstaveny Ford. Povetsinou to byl VW a take par kolegu z koncernu, Audi. Naposledy jeden chudak s runaway dieselem - smutny pohled. Navic ja sam jsem mel uz 3 Fordy (vsechno TDCi, jednoho dosud vlastnim) a nikde me zadny z nich nikdy nenechal. Ale jak tu obcas procitam vlakno o naftovych Mazdach, tak.....;)
 
tuším, že obrázek je primárně o připojování na dálnici, ne o značkách a motorizaci ,-)
 
Co mam ridicak, tak jsem jeste nevidel odstaveny Ford. Povetsinou to byl VW a take par kolegu z koncernu, Audi. Naposledy jeden chudak s runaway dieselem - smutny pohled. Navic ja sam jsem mel uz 3 Fordy (vsechno TDCi, jednoho dosud vlastnim) a nikde me zadny z nich nikdy nenechal. Ale jak tu obcas procitam vlakno o naftovych Mazdach, tak.....;)
Asi to sem nepatri, ale v lednu se loucim s poslednim Ford Mondeem a kdyby nesel do rodiny tak slzim. 18 let sluzby, 2 autoskoly dcer a 2 roky kazdodenni dojizdeni zeny do prace. I v zime. Za tu dobu 2x pneu defekt a pouze bezna udrzba (tlumice, olej, svetla...). Nikdy me nenechal ve stychu.
Od Mazdy ocekavam 8-10 let, je to realne?
 
jsem to chtěl dát do "co vás pobavilo" , ale ono je to spíš k smutku, že takový existence mají takové pravomoci o_O
 
Back
Top