• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nižší svítivost potkávacích světel

Chleba

člen KLANu
30
Zdravím, mám nově M3 2015 s Bi-xenony, přijde mi že potkávací světla svítí nedostatečně, světla mám nastavené správně, co jsem se dočetl různě na fórech, tak je to celkem normální u tohoto modulu, spíš co jsem se nedočetl jestli to někdo nějak vyřešil, nikde jsem nic nenašel, poradil by mi někdo co se stím dá dělat? Děkuji
 
Zdravím, mám nově M3 2015 s Bi-xenony, přijde mi že potkávací světla svítí nedostatečně, světla mám nastavené správně, co jsem se dočetl různě na fórech, tak je to celkem normální u tohoto modulu, spíš co jsem se nedočetl jestli to někdo nějak vyřešil, nikde jsem nic nenašel, poradil by mi někdo co se stím dá dělat? Děkuji
Jako že ti svítí málo nebo nízko ❓
 
Klasika, výbojky, popřípadě plastové odrazové parabolky už dosloužily. Normální to není, je třeba vyčistit, vyměnit, či udělat repas:
 
O víkendu jsem měnil výbojky u BM r.v. 2014. Byly tam ještě původní. Nové jsem použil od Osramu, typ Cool Blue Intense. Pro porovnání jsem měřil intenzitu světla ve stejném srovnávacím bodě. Staré výbojky v rozmezí 510-530lx. Nové výbojky 630lx a to se ještě musí zahořet. Nárůst cca 20%. Ale i původní výbojky mi nepřišly, že by svítily málo. Možná budou před smrtí, nebo jak píše Natural, budou vypálené odrazové paraboly. To mohou způsobit nekvalitní výbojky bez UV filtru, pokud už je někdo měnil.
 
O víkendu jsem měnil výbojky u BM r.v. 2014. Byly tam ještě původní. Nové jsem použil od Osramu, typ Cool Blue Intense. Pro porovnání jsem měřil intenzitu světla ve stejném srovnávacím bodě. Staré výbojky v rozmezí 510-530lx. Nové výbojky 630lx a to se ještě musí zahořet. Nárůst cca 20%. Ale i původní výbojky mi nepřišly, že by svítily málo. Možná budou před smrtí, nebo jak píše Natural, budou vypálené odrazové paraboly. To mohou způsobit nekvalitní výbojky bez UV filtru, pokud už je někdo měnil.
Děkuji za typ, tak zkusím vyměnit výbojky, bůh ví jak dlouho tam byly, koukám po těchto výbojkách, preferuji spiše bílé než do modra, tak snad budou v pohodě :) Osram Xenarc Night Breaker Laser
 
Děkuji za typ, tak zkusím vyměnit výbojky, bůh ví jak dlouho tam byly, koukám po těchto výbojkách, preferuji spiše bílé než do modra, tak snad budou v pohodě :) Osram Xenarc Night Breaker Laser
Night Breaker Laser jsou určitě dobrá volba a barva světla bude podobná, jako mají originální výbojky. Ten typ Cool Blue není do modra, jen je hodně bílá s vyšší chromatičností, barva je podobná LED světlům.
 
Night Breaker Laser jsou určitě dobrá volba a barva světla bude podobná, jako mají originální výbojky. Ten typ Cool Blue není do modra, jen je hodně bílá s vyšší chromatičností, barva je podobná LED světlům.
Fakt, tak to jsem nevěděl, nemáte náhodou reálné foto barvy světel, jen tak pro zajímavost :) Díky
 
Já mám dojem, že mi potkávačky svítí nízko. Stěžoval jsem si na to při druhé garančce, když jsem více jezdil za tmy. Ale prý je to seřízeno dobře. Dálkový jsou OK, ale ty potkávačky fakt svítěj jen kousek před auto. Nebo jestli je to nezvyk, že u LED světel je ten přechod "osvětlená část" versus "neosvětlená část" hrozně ostrá?
 
O víkendu jsem měnil výbojky u BM r.v. 2014. Byly tam ještě původní. Nové jsem použil od Osramu, typ Cool Blue Intense. Pro porovnání jsem měřil intenzitu světla ve stejném srovnávacím bodě. Staré výbojky v rozmezí 510-530lx. Nové výbojky 630lx a to se ještě musí zahořet. Nárůst cca 20%. Ale i původní výbojky mi nepřišly, že by svítily málo. Možná budou před smrtí, nebo jak píše Natural, budou vypálené odrazové paraboly. To mohou způsobit nekvalitní výbojky bez UV filtru, pokud už je někdo měnil.
Prosím Ťa po akom nájazde si ich menil?
 
Tak dnes dorazila žhavá novinka, výbojky cool blue intense next gen. O víkendu přehodím a porovnám rozdíl.
C8118C82-1D0F-484E-80BD-17F8EF04EBAF.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak výměna provedena a bohužel nadšení se nekoná. Porovnal jsem svítivost a nové výbojky svítí v přepočtu o 6-7% víc. Takže pokud má někdo Cool Blue Intense, moc si nepolepší. Pokud má někdo obyčejné původní výbojky, může jít do těchto nových a změna to bude znatelná.
 
Pokud má někdo obyčejné původní výbojky, může jít do těchto nových a změna to bude znatelná.
Ano výměna vysvícené výbojky bude jistě změna, ovšem i u standardní osram výbojky, které velice rád používám a doporučuji a osvědčili se jak z hlediska všech povětrnostních podmínek, životnosti a prostě v nejlepším poměru cena/výkon.

vybojky.jpg
Skvělé porovnání:
 
Ano výměna vysvícené výbojky bude jistě změna, ovšem i u standardní osram výbojky, které velice rád používám a doporučuji a osvědčili se jak z hlediska všech povětrnostních podmínek, životnosti a prostě v nejlepším poměru cena/výkon.

Zobrazit přílohu 36663
Skvělé porovnání:
Tak to koukám, jak jsou Osram Classic dobré, to bych nečekal. Super porovnání. Já jsem z těch Cool Blue Intense Next Gen zklamán, čekal jsem větší rozdíl oproti Cool Blue Intense, které mi jinak vyhovují.
 
Back
Top