• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přední světla - vlhkost, voda

Zdravím.
Prosím, kde se dají ty náhradní kryty světel koupit? Jsem hledal, ale marně?.
Díky.
Viz odpověď výše.
Nicméně jsou k nalezení všude na netu přes Polsko, Čínu, ebay atd. za cca 60 dolarů ;)
 

Na hlubší hledání nemám čas. Takže na normálnější stránce jsem to osobně nenašel. Můžu to dodat i já, to ano. Ale za odlišnou, vyšší cenu. Můj nákup je 2000Kč, takže...
Super dík?, když tak se ozvu...

Viz odpověď výše.
Nicméně jsou k nalezení všude na netu přes Polsko, Čínu, ebay atd. za cca 60 dolarů ;)
Děkuji. Jsem lama?. Chyba byla v tom, jak jsem definoval ten kryt...
 
Zdravím, mám ten samý problém ale jen s jedním světlem. Je teda pravda, že jsem ten problém vždycky "řešil" v servisu při pravidelné prohlídce, ale vždycky mi bylo řečeno, že dokud tam není stékající voda (nebo dokonce hladinka), tak že s tím nic nedělají. Teď jsem nedávno absolvoval technickou a tam už mi technik řekl, že mě ještě pustí ale příště už ne a že to teda není normální, jak mi tvrdil servis. Chci se proto zeptat, jestli jste to nějak vyřešil? Já se snažil vlhkost odstranit fénem - asi hodinová záležitost a světlo bylo bez jediné kapky. Než jsem ale dojel domů, světlo bylo zase celé orosené :tired_face: Prasklinu jsem teda taky hledal, ale nenašel jsem žádnou viditelnou. Je nějaký jednoduchý způsob jak světlo vyjmout bez sundavání předního nárazníku, neví někdo?
Zobrazit přílohu 45480
Hezký den všem, kterým se objevila voda v předních světlometech CX5. U mě bylo jedno světlo naprasklé ze shora, druhé se až po 4 letech začalo z ničeho nic rosit. Nejprve jsem hledal větrací otvory ve světlech a prošel diskuze po světě. Nic konkrétního použitelného jsem, bohužel, nenašel. Už jsem se chtěl poptat v opravnách, které jsou zaměřeny na opravy světel. A pak mě napadlo vyndat žárovku blikače. Do otvoru jsem vsunul hadičku z pumpičky na nafukovací lehátka (napájeno z 12V zásuvky). Za 5min bylo světlo bez vody. Vrátil jsem žárovku a teď budu čekat, zda to vydrží. Pokud není někde vyloženě díra/prasklina, tak to nějaký čas vydrží. Bylo to tak rychlé, že to v případě dalšího zamlžení klidně během roku zopakuji. M.
 
Tak jsem se podíval na světla a zjistil jsem, že to nebude problém výroby, ale mám na nich praskliny, kvůli kterým se do světel dostane vlhkost. Nenapadlo by mě, že když jsou obě zamlžená, bude mít každé světlo problém. Musím poptat opraváře ?

Zobrazit přílohu 44336 Zobrazit přílohu 44337
Je pro informaci - vypadá to, že to praskání je výrobní nebo konstrukční vada. Mám to na stejném místě na pravém světle. Snad nějaké pnutí v plastovém výlisku krytu nebo co. Měl jsem taky mírně zamlžené světlo.
Aby se dál prasklina nešířila, vyvrtal jsem na jejím konci dírku cca 2mm. Pak prasklinu i dírku zalepil pružným lepidlem.
Uvidím, jak se to bude chovat v zimě.

IMG_20230914_152317.jpg
 
Ahoj, také jsem to zalepil lepidlem, pravé světlo mám OK, u levého se po hustém dešti trochu rosení objeví ( bude ještě někde prasklina, kam se lepidlem nedostanu, musel bych demontovat celé světlo...)
Každopádně jak píšeš, zatím je celkem sucho, taky čekám na zimním počasí, uvidím , jestli nebudu muset nechat vyměnit krycí plexi.
Čím víc budou KF stárnout, najednou se zjistí, že mají tyto problémy....
 
Back
Top