• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Nouzový režim

Delfinek

nový člen
12
Ahoj. Prosím o radu nebo pomoc. Mazda CX 7 2.2 diesel 127kw. Spadla do nouzového stavu. Svítila kontrolka dpf a motoru. Dohledání závada. Ucpaný filtr pevných částic. Filtr vyčištěn, auto stále jede jako v nouzovém stavu. Chyby smazány, přesto stále jede jen v nízkých otáčkách, nereaguje na přidání plynu.
 
Svítila kontrolka motoru a dpf. Počítač hlásil ucpaný filtr pevných částic, ten byl demontován a v servise odborně vyčištěn (doklad se zárukou). Po namontováni byly smazány chyby, kontrolky zhasnuly ale motor přesto jede jako v nouzovém stavu, nereaguje na prudší přidání plynu a v kopci netáhne. Kluci v servise už si s tím neví rady. Na volnoběh šlape normálně, v nízkých otáčkách taky ale jakmile se přidá, nic. Občas se stane, že držím plyn v určité poloze a po chvilce cca 10sekund začne samo přidávat, vesměs na 2 a 3 stupeň. Tak nevím..
.. Děkuji všem za radu..názor..
vlastní zkušenost..
 
Žádná taková chyba v DTC tabulce motoru R2 neexistuje. Potřebuji přesné číslo chyby/chyb.
 
Žádná taková chyba v DTC tabulce motoru R2 neexistuje. Potřebuji přesné číslo chyby/chyb.
Myslíš, že když to znovu napichne na počítač že to tu chybu vyhledá i když ji odstranil?? Pokud ano, zajedu tam a zkusíme dohledat. A dotaz-mohu s tím jezdit i v tomto stavu?? Nerad bych nějak ublížil motoru. Děkuji
 
K tomuto autu by FORScan a konektor měli být v povinné výbavě! K nezaplacení, včera jsem s ním resetoval vyměněný olej např,
 
Žádná taková chyba v DTC tabulce motoru R2 neexistuje. Potřebuji přesné číslo chyby/chyb.
Ještě dotaz... Neublížím motoru pokud jezdím...?? Žádná kontrolka sice nesvítí - chyby byly vymazány - ale k mé hanikovi jet musím.. cca 15km.
 
Ještě dotaz... Neublížím motoru pokud jezdím...?? Žádná kontrolka sice nesvítí - chyby byly vymazány - ale k mé hanikovi jet musím.. cca 15km.
Mechanik žádné chyby nenašel, a auto jako kdyby se začínalo rozjíždět. Včera 1,2a3 rychlost o poznání lépe táhne. Tak nevím....??. snad se rozjede...??..
 
Žádná taková chyba v DTC tabulce motoru R2 neexistuje. Potřebuji přesné číslo chyby/chyb.
Tak Mazda jede stále jako v nouzovém stavu, netáhne a dnes se rozsvítila kontrolka motoru a scr. Po připojení na diagnostiku nahlášena chyba U0442 a P220. Chyby smazány, jel jsem ca 30km domů a opět svítí kontrolka mororu. Jo a stále mi svítily 4 diamanty(stav močoviny) a při rozsvícení kontrole poruch se rozsvítil dojezd 830km,po vymazání chyb opět 4 diamanty......

IMG_20220320_151053.jpg IMG_20220320_150755.jpg

IMG_20220320_151019.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj. Díky. Věřím, že pokud někdo ví, co s tím, tak je to Shr3k. Ale nevím jak se s ním kontakovat..?
Tak asi mu napsat zprávu. Tady je k tomu vše napsáno:
 
Ahoj všichni. Tak včera V Mazdě v Palkovicích nalezena závada. Turbo z nějakého důvodu nedostávalo pokynn a tím pádem nefungovalo. Závada nalezena, odstraněna, odpojeno Adblue, výměněn olej a všechny filtry. Skvělá práce a přístup Tomáše. Mazda litá jako zamlada!!!! Ještě jednou velký dík všem!!!! Delfinek
 
Tak se přidávám do klubu jako delfinek.
Dojedu dom a pic,dojezd 830 km a kontaktujte servis.Jelikož jsem se tu už něco dočetl,zajel jsem ke svému autoelektrikáři kterého mám za barákem a jezdím k němu 20 let (mooc šikovnej) a hned věděl také o co jde.Prý s touto chybou narůstáme a má člověka co Adblue vypne,tak ho prý bude kontaktovat a vše potřebné od něj zakoupí a udělá mi to.Uff.
 
Back
Top