• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 2017 (KF) - obecně

Mlžení čelního skla vůbec neřeším, při prvním náznaku mlžení zapínám klimu. Stejně se doporučuje občas klimu zapnout i v chladném období, prospívá to těsnění v rozvodech klimy. Tak alespoň nezapomínám.
 
Stejně se doporučuje občas klimu zapnout i v chladném období, prospívá to těsnění v rozvodech klimy
Jen zase nevím jestli je dobré jí mít zapnutou pořád, ale měla by na to být dělaná, aby v režimu Auto udržovala teplotu
 
Puštěná pořád byla u starých aut kde se klima zapínala natvrdo "tlačítko" stylem.
U nových aut s digitálním ovládáním se v režimu AUTO pouští dle potřeby. Můžete se kouknout sami: stačí otevřít kapotu a koukat jak často a na jak dlouho se spojka klimakompresoru připojuje.
Já osobně od dob GG/BK měl v autě celoživotně zmáčknutý jen tlačítko AUTO a jen jsem nastavoval teplotu ať byla zima nebo léto (mimo ofuku čelního při námraze a vnitřního oběhu při smradu zvenku)
Pokud někdo klimakompresor nuceně vypíná tak ho doporučuji alespoň jednou za měsíc cca na 2-3 minuty zapnout aby nedocházelo k zatuhnutí pístů kompresoru a poškozování těsnění v systému klimy
 
Inak maju nove cx5.kolenny airbag? Od roku 2017.. v cenniku neni ale v nejakych inzeratoch som vid ze ano... ako to je?cx30 aj nova 3 maju aj v cenniku pisane.. stara cx5 mala...
 
kdo máte 17" plecháče, jaké máte matice ? Jde mi o to, zda se ty z alu disků ( uzavřená matice ) dají použít na dojezdovku
 
vladas75: a fakt narážíš hlavou na hranu kufru? já měřím 183cm a když jdu ke kufru, mám nad hlavou ještě 1-2cm rezervu
 
Cafte. Odisla niekomu kamera 360?respektive obraz? Mne z nicoho nic nefunguje. Len cierna obrazovka. Ano jedna kamera nema obraz... v utorok idem do servisu. Mozno zajtra naskoci ale neverim. Po vypnuti a zapnuti stale nesla ked som v garazi skusal... kvalitka mazda...
 
Mne se to jednou stalo na minule (2017) Mazde 6, zasekl se obraz, po novem nastartovani auta uz jen cerno a nic. V mym pripade stacil kompletni reset palubniho pocitace (bohuzel se tim ztrati napriklad data o spotrebe), a nekdo jiny taky zminoval, ze by to nejspis nabehlo po odpojeni, pockani, a opetovnem zapojeni autobaterie.
 
Tak som bol skusit po vyse 2h a kamera nabehla a funguje... tak servis rusim a uvidime co dalej ale vystrasila ma potvorka :)
 
Co se táká elektroniky, tak mi v pátek přestal fungovat CarPlay. Normálně fungoval, telefonoval jsem přes něj, pak jsem na cca 20 min přerušil jízdu a při dalším připojení telefonu přes kabel už na displeji nezobrazil žádnou ikonu aplikace telefonu. Tvářil se jako připojený (v rohu černého displeje byla ikonka CarPlay a na Siry šlo mluvit přes ovládání na volantu). Displej jinak normálně fungoval, rádio hrálo...Proběhl restart telefonu, zastavení a nastartování auta, vysunutí kabelu, volání na připojený telefon... a nic. Po půlhodině další pokusy bez výsledku. Pak jsem volal do servisu, a že by to mohla dělat verze iOS (nedávno instalovaná, ale zjistil jsem, že už je vydaná další verze), byl jsem ten týden třetí, kdo měl problém. Po dalším pokusu vše naskočilo, v neděli iOS přeinstalován. Včera zase nefungovalo automatické zamykání, zavíral a otvíral jsem dvěře jako ďas (hlavně u řidiče), že to muselo být určitě na parkovišti před obchoďákem někomu divné. Jednou se ozval "varovný signál" - 3 nebo 4 rychlá pípnutí. Musel jsem zamknout ovladačem (kartou). Při následném parkování to už fungovalo. V menší míře se to stalo už jednou (varovný signál byl), ale otevření a zavření dveří to napravilo. Auto není ani 2 měsíce staré... A ke všemu bylo včera nějak víc slyšet to cvakání při sešlapávání spojky (viz vlákno podvozek).
Jak lze provést reset palubního počítače??
 
S CarPlay bych si nebyl jistý, že je to Mazdou. Stačí Googlit CarPlay problems. Platformu s větším počtem chyb a horší stabilitou, než je kombo macOs a iOS, těžko najít (máme od nich doma 9 zařízení... a jsme s nimi od prvního iPhone). Ostatně řešení většiny problémů v Apple světě je backup dát a kompletní reset iPhone/iPadu/Macu... I na problémy s CarPlay to doporučují :). Minimálně s Androidem jsem měl s Mazdou za rok a kus soužití na třech různých autech problém 3x, a pokaždé vyřešil restart telefonu. Jednou odešel kabel. Vadný kabel by jinak nejspíš nenabijel, takže to by byla snadná diagnostika (teda pokud se nezlomila datová žíla).
 
Back
Top