• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Nová Verva100

klasická 95 taky E10 ;)
Uppss... klasický NATURAL 95 Benzina již delší dobu neprodává, resp. já dnes tankoval EFECTA 95, ale zcela jistě na pistoli bylo E5 ?
Chomutov (EFECTA 95 á36,50 / VERVA100 tam byla á40,50)
 
ETBE v podstatě vlastnosti benzínu nemění.

ETHANOL ano, jde o kyselost a vodní páry.

Tedy pořad je lepší mít 10% něčeho co je pro motor neškodné než 5% něčeho co mu škodí.

Samozřejmě, ze i jine e5 premiove benziny maji ETBE, Maxxmotion teda urcite, jen je tam te složky méně, než v e10 Verve, to je cele ?
 
Samozřejmě, ze i jine e5 premiove benziny maji ETBE, Maxxmotion teda urcite, jen je tam te složky méně, než v e10 Verve, to je cele ?
O to se nehádám jen tedy OMV toto nikde neuvádí zda tam mají ethanol nebo etbe.
 
@MK-M3 na fb mají rok starej příspěvek podle kteryho je etbe jen ve 100ce, bohužel i motion 95 má klasickou biosložku. Teď se dívám že uvádí 13% ETBE... Nemělo by to být teda taky E10?
IMG_20211107_074755.jpg
 
Ne ne mělo by to být v pořádku jelikož ETBE má jiné objemy v normě než ethanol.

Současná norma pro automobilové benziny umožňuje využití přímého přídavku etanolu do 5 % V/V, nebo ve formě éteru (ETBE), až do výše 15 % V/V.

V rámci novely evropské směrnice pro kvalitu paliv 98/70 se ale připravuje možnost přímého přídavku etanolu do automobilových benzínů až do obsahu 10 % V/V a ve formě ETBE až do 22 % V/V. Celkový obsah kyslíku v palivu by se tím zvýšil až na 3,7 % m/m.

Takže v E5 muže byt až 15% ETBE nebo 5% ethanolu.
V E10 muže byt až 22% ETBE nebo 10% ethanolu.
 
Asi nemelo, protoze Verva 100 ma ETBE az 19% ? Je zajimave sledovat zmenu obhajoby zastupcu Benziny k Verve E10, ze zacatku to bylo z jejich strany predkladano stylem cim vic ETBE, tim lepe, nyni uz to prezentuji tak, ze ta e10 je tam kvuli zvyseni kysliku a vlastne to jinak neslo. Nepusobi to na me vubec dobrym dojmem.

Screenshot_20211106_210102_com.facebook.katana.jpg
 
Ne ne mělo by to být v pořádku jelikož ETBE má jiné objemy v normě než ethanol.

Současná norma pro automobilové benziny umožňuje využití přímého přídavku etanolu do 5 % V/V, nebo ve formě éteru (ETBE), až do výše 15 % V/V.

V rámci novely evropské směrnice pro kvalitu paliv 98/70 se ale připravuje možnost přímého přídavku etanolu do automobilových benzínů až do obsahu 10 % V/V a ve formě ETBE až do 22 % V/V. Celkový obsah kyslíku v palivu by se tím zvýšil až na 3,7 % m/m.

Takže v E5 muže byt až 15% ETBE nebo 5% ethanolu.
V E10 muže byt až 22% ETBE nebo 10% ethanolu.
Hezky vysvetleno ?
 
No já to nevysvětlil je to z toho článku co sem dával odkaz před několika příspěvky.
 
Teď jsem zkoušel různé benzíny na moji 2.5i GL a musím rovněž říct, že Maxxmotion 100 subjektivně rovněž nejlepší a spotřeba rovněž. Zkusím teď tankovat víc nádrží s Maxxmotion a uvidím. Jinak podle OMV změnili 'recepturu' tento rok od května, takže ty hodnoty mazivosti budou jiné (asi lepší) než z toho testu výše.

OMV MaxxMotion Natural 100Plus přichází od května 2021 s novou recepturou pro snížení tření.
Ahoj, když jsi to zkoušel, o kolik při tvém stylu jízdy klesla spotřeba na Maxmotion 100 oproti Verva 100? Pokud do toho mám jít, chtěl bych vědět jestli něco ušetřím na spotřebě, když samotná cena za litr je vyšší.
 
Ahoj, když jsi to zkoušel, o kolik při tvém stylu jízdy klesla spotřeba na Maxmotion 100 oproti Verva 100? Pokud do toho mám jít, chtěl bych vědět jestli něco ušetřím na spotřebě, když samotná cena za litr je vyšší.
Proti Verva asi nic nepokleslo. To bych ani nečekal. Bral jsem to vůči proti N95, kterou jsem tankoval třeba u Globusu z MOLu. Na stejné trase to dalo míň o 0.2l. Ale to není žádné exaktní měření......
 
chtěl bych vědět jestli něco ušetřím na spotřebě, když samotná cena za litr je vyšší.
Tak na to bych fakt nespoléhal, spotřebu ovlivní hlavně jízdní styl a pak už jedině jiné pohonné ústrojí (hybrid), ale palivo žádný propastný rozdíl neudělá, aby obhájilo vyšší cenu za litr. Něco jiného bude chod a projev motoru, tam rozdíl zaznamenat můžeš ?
 
Podívej na M2 jsme testovali Vervu100 a obyčejnou 95.
Na Vervě šla spotřeba o 0.3dl dolu takže tady nějaký decentní rozdíl byl. Nicméně důvod proč se leje je hlavně ETBE, čisticí přísady, no a decentně nižší spotřeba a jako celek to cca vychází tak ze si to vyšší cenu obháji.
Kor když je to proste fungl nové auto a chceš ho na ,,doživotí” což je tak 10-15 let.
 
Back
Top