• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Odněkud mi teče olej, prosím o radu

Jára

výkonný člen KLANu
137
Vypadá to jako kdyby mi něco teklo přímo z toho silenbloku na fotce. A to "něco" vypadá na olej.

Prosím o nějakou radu odkud mi může olej vytékat. Převodový řemen je naprosto suchý a nikde jinde olej není. A nebo z toho silenbloku vytéká jiné mazivo?

DSC_2509.JPG
 
Vypadá to jako kdyby mi něco teklo přímo z toho silenbloku na fotce. A to "něco" vypadá na olej.

Prosím o nějakou radu odkud mi může olej vytékat. Převodový řemen je naprosto suchý a nikde jinde olej není. A nebo z toho silenbloku vytéká jiné mazivo?

Zobrazit přílohu 38656
Ten silentblok je plněný olejem. V tomhle stáří to není nic neobvyklého že zespodu guma zpuchří a olej z něho vyteče
 
Děkuji moc za odpověď. Teď je otázka, co potřebuji koupit aby se ten silenblok dal opravit? Nebo se to dá opravit jen vystřižením nové gumy?
A nebo musím koupit celý nový silenblok?

Už jsem se optal jednoho autoservisu - http://www.autodilnamartinek.cz/. Uvidím, co mi odpoví, kdyžtak to sem pastnu. Tam se dá i objednat nějaký díl.
 
Můžu se zeptat,kde se za takovou cenu dá sehnat?
Není uvedeno na jaké auto. Obvykle TEDGUM, FEBEST, kvalita nic moc, ale lepší než drátem do oka.
 
@Vladimír93 ještě to chce specifikovat motor, případně i převodovku. Nebo když chceš info o nějakých dílech tak je úplně nejideálnější napsat VIN.
 
@Vladimír93 jestli to teče jen z toho silentbloku, tak se s autem dá normálně jezdit, jen můžou být cítit větší vibrace od motoru.
 
@Vladimír93 to by mělo být jen z toho silentbloku/úchytu motoru. Já bych to "utřel" až při výměně, protože to aspoň budeš mít na očích a donutí tě to ten díl vyměnit.
 
Já se snažím takové závady neignorovat a při nejbližší možnosti to nechat opravit. Třeba si ten silentblok objednáš a pak 14 dni čekáš na doručení. "Jezdit" by pro mě znamenalo si zajet 14km do Kauflandu v rámci Prahy a rozhodně ne auto hodnit způsobem co to dá. Nikdy se nedá odhadnout kam se vibrace z motoru nechtěně rozlezou.
 
Back
Top