• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Oprava nárazníku / blatníku

Alda1234

výkonný člen KLANu
259
Na předním nárazníku mám ulomený jeden úchyt. Nevíte, jestli to jde nějak lepit nebo se to vaří? Neznáte někoho v HK a okolí v rámci okresu, kdo by to dokázal opravit? Díky moc

IMG_20210306_174442.jpg
 
Na předním nárazníku mám ulomený jeden úchyt. Nevíte, jestli to jde nějak lepit nebo se to vaří? Neznáte někoho v HK a okolí v rámci okresu, kdo by to dokázal opravit? Díky moc

Zobrazit přílohu 33293
Mělo by to jít svařit. Jediný problém, není to autorizovaný způsob opravy, takže to budeš muset demontovat a odnést někam do dílny, kde svařujou plasty. Než to budeš sundávat, tak bych mu to ukázal na fotce, jestli to vůbec půjde opravit.
 
Už to mám sundané, jinak bych tu fotku neudělal. Tak budu hledat někoho kdo to zvládne
 
To zpevni plechem + nýtovací kleště ,ne?
Taky jsem nad tím přemýšlel. Třeba to nejdřív nějakým kvalitním lepidlem přilepit a pak přinýtovat. Nevím z jakého materiálu to je, jestli na to je nějaké funkční lepidlo
 
No zkusím to přichytit vteřiňákem a pak jsem si koupil PP svařovací plast. Tak to zkusím svařit sám.
 
No tak jsem to privaril. Kupovaný PP plast byl k ničemu, protože má dle všeho vyšší teplotu tání než PP nárazníku, ale našel jsem kus jiného plastu z kterého můžu řezat. Ještě jsem zjistil, že tam jedno očko už asi delší dobu není, ale to nevím jak je zásadní.

IMG_20210307_153618.jpg IMG_20210307_153631.jpg
 
V těch místech,jak ti chybí očko,by měl potom procházet šroub,který drží nárazník k blatníku.
Opravený držák jsi měl možná ještě pojistit před svařováním drátama, které by jsi zatavil do toho držáku. Tím by se jako celek zpevnil. Ale snad to bude držet i tak.
Z čeho je nárazník? Na Mazdě 3 BN je ten držák jako samostatný díl. Dá se případně odmontovat. Drží tuším na čtyřech vrutech.
 
Je to Mazda 6. Asi by to mělo jít taky odmontovat, ale vzhledem k cenám a dodacím termínům jsem zatím zvolil svaření a uvidí se. Když to praskne, tak budu muset objednat. Teď jsem koukal že v replice se to dá sehnat za 800,- nové. Jinak to ulomené očko mám dovařit nebo to bude držet i tak ?
 
Poslední úprava:
Ten nárazník je z boku zacvaklý k blatníku+ho drží podběh,který je k němu přichycen cvoky. Ale i tak bych tam udělal očko, ať drží fest po utažení šroubu.
 
Ten nárazník je z boku zacvaklý k blatníku+ho drží podběh,který je k němu přichycen cvoky. Ale i tak bych tam udělal očko, ať drží fest po utažení šroubu.
No něco jsem vymodeloval, tak uvidíme jestli to bude dost pevný a hned se to neurve. Ale udělal jsem to myslím větší než originál, tak to budu muset ještě oříznout.
 
Já jsem na to večer koukal a on ten šroub proti sobě přitahuje plastový díl, takže by to mělo držet, ale na to očko tam je vymezený prostor, nesmí to být ani široké ani hluboké, jinak nárazník nebude lícovat.
 
Do světla si myslím že ne. Jinak drobná mezera mi připadá v pořádku, větší by byla způsobena asi že není nárazník zcela zacvaknutý.
 
já to právě zkoušel lehce, s použitím trochy síly zatlačit...ale nepovedlo se. No zatím to nechám být.
 
Back
Top