• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Oprava nárazníku / blatníku

Z jiného soudku : Rantl předního plastového nadkolí mám zvlněný a nedoléhá správně na blatník. Jde to nějak vyrovnat ? Třeba horkovzduškou ?
 
Horkovzduškou nahřívat a rovnat,jednou jsem to dělal a šlo to dobře ?
 
Poslední úprava moderátorem:
trochu se přifařím. Mám škrábnuté pravé zrcátko a pravý nárazník. Jak to opravit doma? Nebo je lepší to svěřit odborníkům? Díky

20210928_170850.jpg20210928_170842.jpg
 
trochu se přifařím. Mám škrábnuté pravé zrcátko a pravý nárazník. Jak to opravit doma? Nebo je lepší to svěřit odborníkům? Díky

Já bych to nechal odborníkům, ale tak jako tak to místo opravy bude vidět. Nebude to výrazně vidět, ale bude
A to buď rád že máš černou
 
Tohle doma s profesionálním výsledkem neopravíš, jde to až do základu nebo na plast. U zrcátka je otázka, jestli není levnější objednat nový plastový kryt (dodává se už lakovaný).
tak nějak jsem to tušil. Zrcátko jsem už poptal na mazda gentlemen, tak uvidíme. Nárazník holt bude horší...
 
Taky přemýšlím jak nejlépe opravit tuhle prasárnu Zobrazit přílohu 36901Zobrazit přílohu 36902

Mazda 3 BN
Tak připomenu znovu, pač se nikdo nevyjádřil. Na autě je to bohužel/bohudík jediná estetická prasárna po původním majiteli. Nicméně se mi nechce kvůli tomu nechat lakovat celý nárazník (nevěřím výsledku a sehnat nový bez požkození v této barvě je nadlidský úkol). Údajně pokud se lakýrník snaží, tak dokáže prý to místo opravit bez dalšího povšimnutí. Nemá někdo s někým zkušenost?
 
Asi použitý originální opravný lak, na fotce jsou vidět další neošetřené škrábance až do plniče. Nevím, co řešíš, prostě si nech v servisu doporučit lakovnu, která “umí” Mazdí odstíny. Třívrstvou metalízu musí opravit profík, buď celý díl, nebo rozstřikem. Rozdíl bude vždy, ale tahle parádní barva by si zasloužila opravit pořádně...
 
Díky. No moje představa je přebrousit/vyhladit a lokálně přestříkat, ale to většina lakýrníků odmítá a nabízejí pouze celolak nárazníku (údajně pokud si šikovný lakýrník dá pečlivou práci, tak lokální oprava není ani poznat narozdíl od tohoto příšerného výsledku štětečkem a zcela odlišným tónem barvy). Mám na doporučení jednoho borce, co lakuje přímo Mazdy pro Příbram, ale zatím jsem se nedokázal rozhodnout. On mi nabídl, ať odstrojím nárazník a ten mu přivezu (auto viděl osobně). Je sice dražší (oprava a celolak nárazníku odhadem 5-6.000Kč), ale zase jsem slyšel na něho jen chválu.
 
Rozstřik by asi šel (do ztracena), otázka je, jestli by byl výsledek stejně dobrý a cena nižší. A musel bys tam nechat auto. Není zač.;)
 
Back
Top