• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ostřikovače světlometů

r6d3k

výkonný člen KLANu
206
Mám jeden dotaz...Jdou mezi sebou prohodit vnější ostřikovače?
 
Určitě bez problému. Nikde jsem neviděl, že by se odlišovalo, kam který patří ;)
Proč máš za potřebí přehazovat?
 
Protože mi jeden chybí :D Dlouho jsem sháněl a nakonec sehnal...ten ostřikovač má na spodní straně gumové těsnění a to je seřízlý...no a když jsem to porovnával, tak je to úplně stejný jako ten, který tam mám, tj. z pohledu řidiče je to levá strana (chybí mi vnějsí na pravé straně - blíž ke krajnici)...tak mám strach, aby ten co mi chybí neměl to těsnění seřízlý naopak...uf, snad jsem se kloudně vyjádřil :D
 
Myslím, že chápu :D Marťas v Prostějově teď prodává, tak pokud máš v merku ostřikovač od něj, tak se s ním domluv a vezme ti ostřikovač určitě na sraz toho 26. ;)
 
Jestli si pamatuju dobře, když jsem dělal díry pro ostřikovače do novýho nárazníku, tak ty ostřikovače prohodit nejdou, protže jsou jakoby vedený šikmo aby kopírovaly tvar nárazníku tudíž levej a pravej jsou opačně.
 
Co dívám pozorně na fotku, tak má Deri pravdu.
Každopádně, ty ten ostřikovač máš už doma? Kdyžtak se s Marťasem domluv a určitě na sraze nebude problém vyměnit za správný kus :)
 

Přílohy

  • 5654646.jpg
    5654646.jpg
    51,9 KB · Zobrazení: 35
No, já jsem si to právě říkal...tak jsem si to myslel správně...:confused: Je Martin tady na klanu?
 
Ano moje chyba, neuvědomil jsem si, že ta podložka je zakřivená:cool:
Určitě je, popřípadě i na FB v MoraviaUnit ;)
 
Krom tý podložky je ale taky zakřivenej ten protikus, co se šroubuje zespod nárazníku na to nezapomínat. Ten je každej opravdu jinej :)
 
Měl bych tu k ostřiku jeden hloupý dotaz :D Jak se aktivuje ostřik na světlech? Nějak jsem na to ještě nepřišel :joy::joy:
 
Tak pokud si to pamatuji dobře, tak u mě je to tak, že každý třetí ostřik předního skla se automaticky aktivuje i ostřik světel. A když jsem to zkoušel, tak to tak i fungovalo. Netuším jak je to u novějších modelů.
 
Je to tuším každý tretí, alebo ak 2x rýchlo za sebou ostrieka čelné okno. Zároveň ale musia svietiť stretávacie svetlá, s dennými mi to nefunguje.
 
Vzhledem k agresivitě těch kapalin do ostřikovačů bych spíš obecně vzato doporučil vytáhnout pojistku a ostřik světel neprovádět, pakliže skla světlometů nejsou na konkrétním autě skleněná. Nežijem ve Švédsku. Zas taková hrůza to není, aby bez ostřiku světel "nebylo vidět".

Nebo pak nakupovat takovou kapalinu do ostřiků, která SNAD ten plast nemá chuť sežrat. Obecně vzato je lepší volbou, než "voda z Lidlu a Tesca" asi nějaký Sonax, Wurth apod.. O ceně taktně mlčím.
 
Díky díky, já jen že jsem tenhle nesmysl na autě nikdy neměl. Nemám potřebu je používat, jen jsem chtěl zjistit jak celý systém funguje.

Zatím do ostřiků leji CarFit
 
Vzhledem k agresivitě těch kapalin do ostřikovačů bych spíš obecně vzato doporučil vytáhnout pojistku a ostřik světel neprovádět, pakliže skla světlometů nejsou na konkrétním autě skleněná. Nežijem ve Švédsku. Zas taková hrůza to není, aby bez ostřiku světel "nebylo vidět".

Nebo pak nakupovat takovou kapalinu do ostřiků, která SNAD ten plast nemá chuť sežrat. Obecně vzato je lepší volbou, než "voda z Lidlu a Tesca" asi nějaký Sonax, Wurth apod.. O ceně taktně mlčím.
Ten ostrik je tam z legalnich duvodu kvuli xenonum, potazmo svetelnemu toku svetlometu, jakmile je nad urcitou hranici, svetla musi mit ostrik. Ze ty xenony v mazde prd sviti a nove kapaliny zerou ty stare laky na tech polykarbonatech je vec druha.
 
Mohlo by na to byť extra tlačítko niekde pod volantom, občas by som to určite použil (napr keď sneží a LED svetlá nie sú dosť horúce aby boli stále čisté).

Na druhú stranu by ho asi málokto použil keď vidím že dosť ľudí nevie ani prepnúť svetlá z denných.
 
Mohlo by na to byť extra tlačítko niekde pod volantom, občas by som to určite použil (napr keď sneží a LED svetlá nie sú dosť horúce aby boli stále čisté).

Na druhú stranu by ho asi málokto použil keď vidím že dosť ľudí nevie ani prepnúť svetlá z denných.
Má Mazda 6 gg 2.3i denní světla H7 nebo to jsou mlhovky v těch světlometech?Je tam takový jakoby tunel a vypadá, že mi tam chybí nějaká patice na H7 anebo tam patří Led žárovka s aktivním chladičem? Díky za info.
 
Mohlo by na to byť extra tlačítko niekde pod volantom, občas by som to určite použil (napr keď sneží a LED svetlá nie sú dosť horúce aby boli stále čisté).
Kamarád má GY před faceliftem. Vedle tlačítka DSC má i tlačítko na ostřik světlometů. To tlačítko vypadá jako originální z výroby, ale nikdy jsem ho na jiném GY v životě neviděl.
 
Kamarád má GY před faceliftem. Vedle tlačítka DSC má i tlačítko na ostřik světlometů. To tlačítko vypadá jako originální z výroby, ale nikdy jsem ho na jiném GY v životě neviděl.
Jo, mám tam to tlačítko taky na GG a nic to nedělá,tak bych to tipl na vytaženou pojistku, protože je hadička mezi ostriky na nárazníku překousaná.Musim to prozkoumat...
 
Back
Top