• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Palivový filtr

SiDHardox

člen KLANu
50
Je pravda, že benzíňák nemá výměnný filtr? Jen nějaké sítko součástí čerpadla?

Já jen že lidé na netu píší že tam filtr není, ale normálně se dá koupit, klasický válcový filtr. Nemám zdviž takže nemůžu pořádně pod auto kouknout, ale zběžně jsem ho nenašel...
 
Poslední úprava moderátorem:
jo píšou, že je součástí čerpadla, tak jak píšeš .. ono je možné že to co je v nabídce je třeba pro jiné verze m5 .. já když kupoval něco do m5 třeba ve velkoobchodě aut. dílů tak pak koukám na krabičku a tam je že je to určeno pro tu CW verzi tedy od 2010 a přitom jsem jim říkal o rv. 07, tak nevím jak jim to vyhledává nebo zda to prostě neřeší a fláknou tam dle motorizace něco ...
viz příloha, palivový filtr se mění jen u m5 diesla, u benzinaku tam je (překlad) každých 120tis km vyčistit škrtící klapku a vyměnit svíčky, filtr vzduchu každých 60tis km v prašném prostředí dříve, olej a filtr každých 20k/1rok ale pokud se jezdí v prašným prostředí nebo hodně v zimě a nebo hodně krátkých tras tak 10tis km, kabinový filtr 40tis/2roky

filtrmajda.jpg
 
To je divný... Stále se mi tomu nechce věřit. Vícero obchodů má ten výměnný filtr normálně na CR. I různé značky. Kazdy auto má ten filtr Vezmu to na zdviž a prozkoumám to. Někde být musí!
 
tak jsem to prošel ted a pak jsou další info jako General a tam už se píše že u benzínu se palivový filtr má měnit každých 60tis km ... nicméně se nikde neuvádí co se mění ...
zde jen jak vypadá ten palivový systém a nějaké filtry jsou uvnitř čerpadla a pak možná to vypadá na filtr v přívodní hadici asi pod hrdlem kde se tankuje, protože ta 9 je fuel filtr cap (víčko) a ta 10 je fuel filter pipe (trubka) tak jestli to mezi těmi 2 o-kroužky není ten filtr ten první obrázek?? u druhého obrázku sice je 6tka filtr ale to je součástí celé té jednotky (přerušovaná čára obdélník) která je pak na tom 3.tim obrázku

M5-filtr.jpg M5-filtr2.jpg M5-filtr3.jpg

po odpojení kabelu a hadičky bys měl nastartovat aby se vysál benzín z hadičky, před tím než se do toho pustíš to chce mít co nejméně benzínu v nádrži ... jinak na clubu psali u M6 že to nikdy neměnili ... co jsem pročítal i jiné značky tak bud to dávali do servisu měnit nebo se do toho nepouštěli, když se musí celý to čerpadlo rozebrat .. hlavně si tam nesvit svíčkou až budeš mít otevřenou nádrž ... :)

a pro info našel jsem to i tady ... takže M5 to bude mít stejný jak M6 ... https://www.mazdaklan.cz/threads/palivovy-filtr-u-gh-vymena.706/#post-14559
 
Poslední úprava moderátorem:
Ok, díky za info. Už mi bylo i všeobecně řečeno servisákem, že japonci prostě ty výměnné filtry nedávají.

V nádrži se rozhodně hrabat nebudu. Používám VIF aditivum, tak věřim, že tam bude všude čisto :)
 
Poslední úprava moderátorem:
To je divný... Stále se mi tomu nechce věřit. Vícero obchodů má ten výměnný filtr normálně na CR. I různé značky. Kazdy auto má ten filtr Vezmu to na zdviž a prozkoumám to. Někde být musí!
Taky jsem ho chtěl vyměnit,ale našel jsem tohle video,které ukazuje,že je potřeba zasáhnout do koberce
 
Back
Top