• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Péče o klimatizaci

Mám novou Mazdu a také bojuji ze smradem uvnitř auta. Vůbec nechápu, proč Mazda nepoužívá uhlíkový filt. Měl jsem Forda a v něm jsem nevěděl co je smrad. Mám nějaký nápad na svépomoc, pokud to vyjde, dám vědět.

já řeším problém, že jsou koupil uhlíkovej a stejně se tváří jak klasika, otázka je , jestli ten H+B není jen nabarvenej :D , kdyby jste měli někdo tip na nějákej co Vám funguje dejte vědět

@Ter Leeloo II právě od toho je tam uhlík, kterej na sebe naváže pachy a dál by je neměl pusit nebo aspoň ve značně snížené míře , např když jedeš za aviou
 
já řeším problém, že jsou koupil uhlíkovej a stejně se tváří jak klasika, otázka je , jestli ten H+B není jen nabarvenej :D , kdyby jste měli někdo tip na nějákej co Vám funguje dejte vědět

@Ter Leeloo II právě od toho je tam uhlík, kterej na sebe naváže pachy a dál by je neměl pusit nebo aspoň ve značně snížené míře , např když jedeš za aviou

Tak jezdi před a vij ty :D .


Promiň :rolleyes:
 
@Dadik jak je to možný, hned situaci tímto způsobem řeším, ale v ucpaným Brně moc příležitostí na takový řešení není :D
 
Nenašel jsem přesné téma tak se optám tady. Použil jsem uhlíkový Filtr H+B , ale když jedu za nějákým náklaďákem tak ten smrad jde stále do auta, vím že známým na jiných autech s uhlíkovým filtrem jde dovnitř vzduch bez toho smradu. Nemáte tip na nějákej uhlíkáč do GH co opravdu funguje?
Ahoj, tak dnes jsem koupil kabinový filtr MANN FP 24 009, pasuje perfektně a také funguje(vyzkoušeno zatím jen na pohnojeném poli). Jedna jízda s originálem a druhá s filtrem od Mannu, obrovský rozdíl. Ještě musím vyzkoušet nějaký nafťák. Ale to bude jistě brzy.
 
Jarryc,založils těma kabinový filtr s tímto problémem a dostalo se ti rad.Tak bych čekal i tam výsledek a samozřejmě s díky!!!
 
Vzhledem k tomu že se mi nepodařilo najít žádné vlákno na toto téma, zakládám nové.

Po zapnutí klimy po deštovém dni se line ze začátku z ventilace smrad podobný zmoklému psovi. Kabinový filtr používám s uhlíkem, ale budu pořizovat žlutý MANN Frecious Plus. Filtr měněný před měsícem.

Máte někdo osvědčenej přípravek na dezinfekci/odstranění zápachu z klimatizace? Je lepší sprej co se postaví do prostoru a nechá se zaplou klimou foukat, nebo je účinnější pěna přímo do ventilace a výparníku?
 
Ahoj, informace pro všechny, kdo byl zvyklý čas od času dezinfikovat klimu přípravkem od Sonaxu: výrobek už není na trhu, to co prodávají ve stejném balení a říkají tomu čistič je pouze dezodorant prakticky za stejnou cenu (viz složení). Takže si auto navoníte, ale rozhodně se nezbavíte bakterií a plísní...:eek:
 
Ahoj všem,
nenašel jsem nikde toto téma, tak jen doufám, že jsem se špatně nedíval.
Nemáte někdo z vás zkušenost či povědomí, kde se dá najít odtoková hadice z výměníku či vysoušeče klimatizace?Nebo jaká je účinná možnost vyčištění klimatizace, vyjma zajetí do servisu?
Někde jsem se dočetl, že by měl být někde nějaký ventil na odtoku z výparníku a že tam někdo měl, když to nechal odtéct, pěkně smradlavou kapalinu a poté se to rapidně zlepšilo.
Po vypnutí klima a ponechání ventilátoru v běhu kvůli vysušení jde z průduchů opravdu nedobrý závan.
Už jsem zkoušel pěnový čistič a bylo to možná jen opravdu o trochu lepší, ale už je to zase stejně špatné, jako předtím.U Mazdy 3 BL jsem našel, nebo se dostal k výměníku a kartáčem žebra pořádně pročistil, našel jsem i výměník klimatizace, tady u BM ale stále nemůžu přijít na to, kde je.
Někde na netu jsem viděl, že sundavali celý přední panel, což mi přijde šílené.
Klima funguje bez problémů.
Děkuji za jakékoliv rady či návody.

edit Vitus: přeusnutu ze sekce BM/BN
 
Poslední úprava moderátorem:
Po vypnutí klima a ponechání ventilátoru v běhu kvůli vysušení jde z průduchů opravdu nedobrý závan.
Kontrola/výměna filtru by možná pomohla ne? Sundat kastlík před spolujezdcem (vyháknout tlumič, pak nahoře vlevo stlačit a vyháknout čep a pak dole v pantech) a filtr je hned vidět.
 
Výměna filtru provedena, to jsem udělal jako první..bez účinku..sice jsem tam dal bez uhlíkové vložky, což tam asi při další výměně dám, ale nic..
Jak jsem psal, koupil jsem pěnový čistič, středními průduchy nahoře, když se člověk správně natočí, jde zahlédnout, myslím, výměník.Nastrkal jsem hadičku až tam, pěna byla až je kraji a stejně nic.U minulé Mazdy jsem zkusil i ten sprej do interiéru, co se nechá 15 minut působit.
Změna byla, ale nějaký rapidní účinek jsem nezaznamenal..
Myslím, že by to chtělo mechanicky vyčistit, ale nevím, kde je onen odtok, či ta hadice.
potrubí klima jde u spolujezdce dovnitř do interiéru, tak bych to očekával tam.
Když pustím klima a pak ho vypnu, nemám pod autem loužičku, což by si mělo být, nebo mi to bylo alespoň tak řečeno..
 
Apropo, jaký tlumič máš na mysli?
U BM jsem kabinový filtr měnil otevřením kastlíku, stlačením na obou stranách v místě zarážek a vyklopením a pak jen stlačení středové pojistky filtru na tělese ventilátoru nahoře a ten jsem vytáhl..
 
K té hadičce resp. k A/C jednotce se IMO nedostaneš jinak, než demontáží celé jednotky s ventilátorem.
 
Aha...ok..takže viz tvůj postup výše s tím tlumičem?
Takže musím zalehnout u spolujezdce na podlahu, vyndat plastový kryt a pak se pustit do demontáže tělesa s ventilátorem...
Tak to myslíš?
Díky moc za vnesení světla, kterým směrem mám orientovat své demontážní snažení :)
Při nejbližší příležitosti se na to podívám a zkusím štěstí....a dám vědět...
 
Ahojte mazdaci.
Ako a cim cistite klimatzaciu?
Zacinam ju citit v aute tak sa idem pustit do cistenia. Da sa dostat k vyparniku bez demontaze pristrojovky na vystriekanie cistiacim sprejom a pre nasledny preplach.
Je ktomu daky manual.
Dakujem za info.

Mazdak Rado.
 
ahoj určitě postačí některý z běžných sprejů, způsob aplikace je většinou podobný. nejlepší zkušenost mám s pěnou, kterou napereš do prostoru výparníku = v prostoru přihrádky spolujezdce najdeš box na pylový filtr, ten vysuneš a za něj aplikuješ..

více najdeš také zde - https://www.mazdaklan.cz/threads/pece-o-klimatizaci.164/
 
Dakujem za info. Vyskusam to tak ako si vravel. A ako je to potom s preplachom po aplikacii spreju.
Co som kupil sprej na cistenie vyparnika v autokelly tak treba potom preplachnut.
Je to ok ? Hadicou slaby prud?
Dikes Rado
 
Před jarní výměnou kabinového filtru jsem chtěl dezinfikovat klimatizaci. Dosud jsem dezinfikoval převážně kabinovým rozprašovačem s klimatizací zapnutou na vnitřní cirkulaci a a co největší výkon a nejnižší teplotu nebo jsem to nechal na servisu. Ale nikdy to nebylo ono. Pořídil jsem tedy pěnový čístič a dlouho jsem studoval rady zde, jak tu pěnu dopravit co nejblíž k výparníku, ale evidentně to není snadné. Tak jsem nastříkal hadičkou skrz ventilační mřížky na přístrojovce co to šlo, hlavně do prostředního výdechu. A také při vyndaném filtru do nádoby pod ním. Všude jsem to nechal působit asi hodinu. A pak jsem to dlouho vyfukoval, aby se v tom dalo jet. Následně docela trvalo, než vymizel ten chemický odér, ale od té doby opravdu necítím nic, ani se zapnutou klimatizací ani s vypnutou.
Myslím, že se zadařilo. Ani zvenku necítím skoro nic. A Mann filtr funguje výborně.
 
Před jarní výměnou kabinového filtru jsem chtěl dezinfikovat klimatizaci. Dosud jsem dezinfikoval převážně kabinovým rozprašovačem s klimatizací zapnutou na vnitřní cirkulaci a a co největší výkon a nejnižší teplotu nebo jsem to nechal na servisu. Ale nikdy to nebylo ono. Pořídil jsem tedy pěnový čístič a dlouho jsem studoval rady zde, jak tu pěnu dopravit co nejblíž k výparníku, ale evidentně to není snadné. Tak jsem nastříkal hadičkou skrz ventilační mřížky na přístrojovce co to šlo, hlavně do prostředního výdechu. A také při vyndaném filtru do nádoby pod ním. Všude jsem to nechal působit asi hodinu. A pak jsem to dlouho vyfukoval, aby se v tom dalo jet. Následně docela trvalo, než vymizel ten chemický odér, ale od té doby opravdu necítím nic, ani se zapnutou klimatizací ani s vypnutou.
Myslím, že se zadařilo. Ani zvenku necítím skoro nic. A Mann filtr funguje výborně.

Mann filtr je lepší jak originál
 
Používám léta na jiných autech (teď i prvně na M6) VALEO CLIM PUR. Je to aerosol, nastříká se při maximálním ofuku a vypnuté AC zvenku skrz plastovou mřížku pod čelním oknem u spolujezdce. Aby se aerosol dostal až na výparník, upravil jsem starý kabinový filtr tak, že jsem z něj vyřezal všechen filc, aby zůstala jen kostra. Tu jsem pak vrátil zpět na místo. Po aplikaci jsem samozřejmě filtr vyměnil za nový. Odér co byl z klimy dříve často cítit, už cítím jen výjimečně.
Pěnu rozhodně NEDOPORUČUJI. Jednou jsem nesehnal výše zmíněný přípravek, tak jsem koupil pěnu ve spreji, značka Dr. něco... Aplikoval jsem ji stejně jako dříve aerosol, a to v P406 přímo na běžící ventilátor klimatizace. Pěna se dostala i do průduchů vně auta, ale také poškodila ventilátor, který od té doby začal vynechávat, že jsem jej musel vyměnit za nový.
 
Back
Top