• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pes v autě

mat

člen KLANu
31
Uvažuji o koupi Mazdy CX 3. Pouze mám trochu obavy z velikosti kufru pro přepravu psa. Náš je střední velikosti (krátkosrstá kolie). Prosím o podělení se o zkušenosti s přepravou psa v tomto autě. Třeba i většího, pokud je to vůbec možné. Případně i s doporučením nutné výbavy např. přepážky za zadní sedadla, ochran. vaku apod. s vyloučením přepravy na zadních sedačkách. Předem děkuji za vaše poznatky i doporučení.
 
Zdar. Do kufru CX-3 se nevejde prakticky ani malý pes. My máme německého ohaře, takže velikost asi jako cca kolie. Řešili jsme stejný problém. Výsledek je ten, že jsme koupili speciální plachtu na zadní sedadla, psovi postroj a vždy ho cvaknu na krátkém popruhu (asi 60cm) stejně jako bych zapínal bezpečnostní pás. Plachta je nepromokavá takže nevadí ani bahno. Je přichycena na opěrky vzadu i vepředu takže tvoří jakousi vanu kde zůstane bordel. V místě bezpečnostních pásů v sedácích má škvíry se suchým zipem kam se dá prostrčit a zapnout popruh k postroji. Pes vzhledem k tomu že je v postroji a na krátkém popruhu moc vzadu netrajdá, ale může si lehnout a moc ho to ani neomezuje. Kdybych prudce zabrzdil popruh a postroj ho bezpečně zadrží.
 
CX-3 má tak malý kufr, že pes určitě ne. Ve své trojce jsem občas nucenej převést našeho labradora (35kg) v kufru a dá se to. Na dovolenou k moři to není, ale převozy k veterináři, nebo někam na výlet se dají. Když stojí, tak je vidět že ho okno pátých dveří trochu omezuje, tak strká hlavu na zadní sedačky, ale když si lehne, tak se tam vejde dobře. Mám gumovou vanu a kvůli chlupům jsem si pořídil ještě takovej potah do kufru, který se upevňuje za zadní hlavové opěrky a pokryje tak kompletní plochu kufru včetně boků, takže znečištění nehrozí. Hlavním převozníkem je ale Superb kombi s mříží vzadu, tam má chlupáč místa až až :)

Koupili jsme si i ten vanový přehoz na zadní sedačky jako psal Micronimus, ale zatím jsem ho nepoužil.
 
Moc děkuji za odpovědi. Nyní máme VW Golf a pes se celkem v pohodě vejde. U CX 3 jsem si nebyl jistý a to jak kvůli výšce v kufru, aby když bude sedět, neměl hlavu ve stropu nebo pokud je zadní sklo více zkosené i v něm. A trochu mě trápila i výška nástupní hrany kufru, proti golfu přeci jen o 10 cm výše. Na sedačky se mi ho moc dávat nechce. Asi si to s tou koupí ještě rozmyslím.
 
RE: mat

Myslím že stejný problém budeš mít u všech aut v téhle nebo podobné velikosti. Velikost kufru se bude lišit prakticky v řádech litrů nikoli desítek litrů a hrana kufru bude také vysoko, alespoň u skupiny crossoverů. Jestli máš obavu o potah zadních sedaček tak nemusíš, ta plachta vydrží opravdu hodně a žádný bordel na sedačky nepropadne. Maximálně smetu nějaký ten chlup co propadl při zapínaní popruhu.Navíc se dá podložit ještě např. dekou pro jistotu :)
 
Mazda 3 2014-2018 má kufr prostornější než Mazda CX-3, kdybys chtěl zůstat u kompaktu... nová Mazda 3 2019, ho má naopak zase o něco menší a ještě ho má zúžený těmi bočními plasty.
 
Uvažuji o koupi Mazdy CX 3. Pouze mám trochu obavy z velikosti kufru pro přepravu psa. Náš je střední velikosti (krátkosrstá kolie). Prosím o podělení se o zkušenosti s přepravou psa v tomto autě. Třeba i většího, pokud je to vůbec možné. Případně i s doporučením nutné výbavy např. přepážky za zadní sedadla, ochran. vaku apod. s vyloučením přepravy na zadních sedačkách. Předem děkuji za vaše poznatky i doporučení.
Kup si cx3 a noveho maleho oříška ! To auto za to stoji !!!
 
Dneska jedu k prodejci Mazdy s golfem porovnat kufry a pak se rozhodnu. CX 3 se mi moc libí a to třeba i ve srovnání s dnes představeným Kamiqem, hlavně pro jízdy po městě a i pro občasnou cestu o víkendu na chalupu, k tomu je myslím úplně postačující. Psa na sedačky dávat nechci, protože už jsem si zvykl na špinavý kufr, který nevidím, ale na zadních sedačkách viditelný nepořádek i když na ochran.vaku mít nechci. Občas tam přeci jen někoho svezu a musel bych ten vak pořád uklízet nebo čistit. Každopádně všem děkuji za podněty. Jinak kolii za voříška nikdy.
 
Máš pravdu předsedo. Je menší. Ačkoliv se mi CX 3 moc líbí, vzít ji nemůžu, přeci jen pes je další člen rodiny. Počkám teď do Ženevy, jak na tom bude nová CX 4. Mimochodem dnes mi řekl prodejce, že CX 3 ve výrobě končí a už ji nelze ani objednat. Takže pouze ze skladových zásob.
 
Máš pravdu předsedo. Je menší. Ačkoliv se mi CX 3 moc líbí, vzít ji nemůžu, přeci jen pes je další člen rodiny. Počkám teď do Ženevy, jak na tom bude nová CX 4. Mimochodem dnes mi řekl prodejce, že CX 3 ve výrobě končí a už ji nelze ani objednat. Takže pouze ze skladových zásob.
Nastupce ?! Nebo zcela konci ? Tak jdi cx5 !
 
Back
Top