• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
Nevím no. Kdybych dával taková kola ,tak rozhodně by chtělo auto snížit.
Eibach Pro Kit funguje skvěle.

Tak to je jasný ale to já dělat nehodlám. To už je příliš kravin času a peněz. Moje představa je zbavit se dvou sad kol, věčného vyvažování a věčného tahání kol při prezouvani. Prodat ty dvě sady ultratezkych kol mazda a pořídit jedny fakt lehký a kvalitní. Na ty nazout celoroční Allseasons 2 v rozměru 225 45 za menší peníze a celkově to bude lepší a klid. Koukal jsem že se dělá i 225 45 ale ty jsou opět drahé jako prase. Bojím se snížit profil kvůli pohodlí pač bydlím v Praze.

Samsung S22 256GB Tapatalk
S 225/40 bude mít pneu cca o 3mm menší profil jak s 215/45.
Zas ale bude mít větší plochu takže na pohodlí tohle asi poznat nepůjde.
 
Už to tady někde je, ale dám to sem hezky vše komplet pospolu ,jak si lze hrát z rozměry:pneu, Ráfků a ET.

1.Rozměry-možná šířka pneu pro šířku ráfku. https://www.pneuleader.cz/poradenstvi-pneumatik/korespondence-disku-a-pneumatiky

2.ET kalkulačka https://www.aluapneu.cz/et-kalkulacka/

3.Rozdíl velikosti pneu v milimetrech https://www.pneukalkulacka.cz/?sirka1=225&profil1=40&prumer1=18&sirka2=215&profil2=45&prumer2=18

Např, řešit stejný ET a pak si dát gumu o 3cm širší, je jasný ,že poleze ven, ale taky dovnitř:scream:atd.
No a teď si vzít hezky papírek a svoji představu si dopočítat.
 
Opatrne s tým vyliezaním lebo po každej zime budú zadné lemy dverí na lakovanie, od kamienkov, mal som 8mm oproti rozmeru v TP
Můžeš tohle trochu rozvést? Vlastně asi nejenom u mě o tom souvisí zda koupit jiná kola ET nebo nechat originál a neřešit. Máš fotky nebo více podrobností? Pokud jsi to měl omlacene při 8mm navíc tak jak to může vypadat u 14 či 17mm? Neprehanis to? Znám pár lidí co nejezdí správné ET ale domlaceny lak tedy nemají. Trochu jsi do té myšlenky s nákupem hodil vidle..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Můžeš tohle trochu rozvést? Vlastně asi nejenom u mě o tom souvisí zda koupit jiná kola ET nebo nechat originál a neřešit. Máš fotky nebo více podrobností? Pokud jsi to měl omlacene při 8mm navíc tak jak to může vypadat u 14 či 17mm? Neprehanis to? Znám pár lidí co nejezdí správné ET ale domlaceny lak tedy nemají. Trochu jsi do té myšlenky s nákupem hodil vidle..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Bol to ford focus mk2 hb, zimné boli neoriginal, 52,5(tp) voči 45 alebo tak približne, po prvej zime som nahodil aj plastové lapače za predné kolesá, každú jar som mal lemy zadných dverí obite od kamienkov ( ohyb pod zadnými dverami, neviem či sa to správne volá lem). A každý rok som to lokálne sprejoval. Samozrejme každé auto môže mať inú aerodynamiku a inú geometriu prahov. Aj teraz rozmýšľam nad podložkami ale len dozadu, už by som to nezvládol.
 
Hmm, tak nevím krom Katky, kdo tu vozí na Mazdach jiné ET a tohle může potvrdit. To by pak nemělo smysl o tom uvažovat

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Za mne tedy co sem za ty roky vypozorovat bude daleko víc záležet na tom jaké das pneumatiky - některé ty kamínky hážou hodně jiné ne.
Schválně jestli si vzpomenu - parkuje u mne jedno BMW a má kola vylezle tak o 2 cm ven z blatníků - tohle mu asi nikdo nezapsal vidím to na podložky nebo na STK pak jezdí s jinými koly ale nic osekané nemá.
 
Mě tohle připadá taky jako blbost či nešťastná náhoda jednotlivce. Vždyť i tak bude stále to kolo mírně utopene a tudíž i auto chráněné. Ale pokud to jsou tací co jezdí nižší ET tak sem s postřehy jak vypadají boky auta

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mimochodem je to úsměvné, ale ty doporučené kola jsou téměř nedostupné v rozměru pro Mazdu. Většinou na dotaz, tak uvidím, zda se někdo ozve.

TEC GT RACE-I black
 
@Cores
Hodnota treadwear :
Michelin PS4 - 320
GY Asymmetric 5 - 300
GY Supersport - 300

Ale nevím jestli se tím řídit.
- PS4 měly po 2 sezónách / 27tkm cca 3mm
- A5 měly po 2 sezónách / 25tkm cca 4mm přední a zadní 5mm vzorku; a zároveň si udržely podstatně dýl svoje vlastnosti než začaly klouzat na mokru a být nejistý na suchu

Supersporty by měly teoreticky vydržet míň za cenu lepší přilnavosti, ale zase jsou určený na mnohem výkonnější auta, takže resumé bude na podzim 2025.

Jinak jsem si několikrát na svých autech potvrdil že GY fungují dobře a za svou cenu docela vydrží, no a pokud chce člověk ušetřit a nemá až tak extrémní naroky, tak Hankook udělá dost muziky za znatelně míň peněz.

Takže je otázka, jestli na další zimu už být poučen a jít na jistotu do osvědčený GY Ultragrip a nebo ještě spekulovat a vplout do neznámých vod Bridgestone s jejich údajně zajímavou gumou Blizzak LM005
 
Poslední úprava:
@Cores
Hodnota treadwear :
Michelin PS4 - 320
GY Asymmetric 5 - 300
GY Supersport - 240

Ale nevím jestli se tím řídit.
- PS4 měly po 2 sezónách / 27tkm cca 3mm
- A5 měly po 2 sezónách / 25tkm cca 4mm přední a zadní 5mm vzorku; a zároveň si udržely podstatně dýl svoje vlastnosti než začaly klouzat na mokru a být nejistý na suchu

Supersporty by měly teoreticky vydržet míň za cenu lepší přilnavosti, ale zase jsou určený na mnohem výkonnější auta, takže resumé bude na podzim 2025.

Jinak jsem si několikrát na svých autech potvrdil že GY fungují dobře a za svou cenu docela vydrží, no a pokud chce člověk ušetřit a nemá až tak extrémní naroky, tak Hankook udělá dost muziky za znatelně míň peněz.

Takže je otázka, jestli na další zimu už být poučen a jít na jistotu do osvědčený GY Ultragrip a nebo ještě spekulovat a vplout do neznámých vod Bridgestone s jejich údajně zajímavou gumou Blizzak LM005
Nad zimními Bridgestone Blizzak LM 005 jsem také uvažoval, ale dost mě odradilo jejich rychlé opotřebení, které v testech, ale i v recenzích zmiňují. A také nejsou úplně TOP na sněhu, což na našich Valašských kopcoch považuju za důležité. Zato jsou TOP na vodě. Osobně jezdím zimu na Goodyear Ultra grip Performace Gen-1 v 17" na Vitaře, moc dobrá guma a Hankook W462 Winter i*Cept RS3 ve 14" na Citigu, výborná guma, navíc za přijatelnou cenu, jen mě překvapilo, že nová pneu měla výšku vzorku jen cca 7 mm, což je na zimní gumu podprůměr. Citigo má ale min. nájezd, takže mi guma dříve ztvrdne, než ji sjedu😃, takže za mě dobrý výběr.
Mazdu 3 jsem koupil se zimními komplety Continental ContiWinterContact TS-830 v 16", které jsou ale rok výroby 2015. Bohužel musím říct, že horší zimní gumu jsem na autě nezažil. Guma je kvůli stáři tvrdá a tam, kde mi Citigo s Hankookama vyjede na sněhu téměř bez prohrábnutí, se Continental na Mazdě vůbec nechytá a vyjel jsem jen s pomocí zatlačení dvou statných chlapíků, a to mají Conti vzorek ještě kolem 6 mm. Navíc guma hučí jak piliňák. Takže staré Conti půjdou z domu a pokukuju po Dunlopech Winter Sport 5, které mají 16" v testech výborné hodnocení, výborné na sněhu, dobré též na vodě, dobrá výdrž, jediné mínus zmiňují o trochu větší hlučnost oproti nejtišším gumám. Nemá někdo zkušenost na Mazdě?

 
Vozím Dunlop Winter Sport 5 215/45/18 a jsou fakt skvělé. Za mě top zimní guma. Klidně ber ačkoli stojí celkem dost.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Taky Dunlop Winter Sport chválím na své M6, jezdím 17". Kupované v létě, trochu zmatky kolem "typu", psal jsem toho času zde
 
@Blackwhite chtěl jsem původně Bridgestone Potenza Sport, který taky prý fungují skvěle i na vodě, ale výdrž mají taky jen 10-15tkm což je pro mě jen jedna sezóna a levnější byly o necelou 1000ku za sadu takže to nedávalo smysl.

S dunlopama mám blbou zkušenost (SP Fastresponse) , i když už je to cca 10 let a byly letní. Dost mě je několik lidí vychvalovalo a když jsem je dal na auto tak i za sucha docela klouzaly a pískaly v zatáčkách, takže jsem je vyměnil za V12 Evo od hankooku a to byla hodně slušná guma, jen v letních 30kách se přehřívala a pak začínala klouzat, ale 3 sezóny jsem na nich tenkrát dal.
 
Propo, takový dotaz. Když prehodim za širší ráfky a budu se soustředit na gumu šíře 225 místo 215, je lepší vzít profil 40 nebo zachovat 45,na trhu existuje obojí i výběr je.
V tom profilu 45 cenově hůře a bude o něco asi těší na úkor většího pohodlí nebo placam blbost? Co vzít?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Treadwear 240 je super hodnota.
Potenza sporty mě trochu zklamaly, čekal jsem lepší přilnavost na suchu, ale asi mě těžko uspokojí UHP když mám za sebou 4 sezóny na semislick..
Příště vemu advan ad09...
 
Jako to určitě. Ostatně stejný jako u 215/45. To by se pak nevyplatilo kupovat nové ráfky. Já spíše očekával jestli někdo nezmíní že ta 45 je o světový vesmír pohodlnější na nerovnostech a vyplatí se třeba

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top