• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    49
Nejde ale i o to, že zimní ročně skladované 6 měsíců v pokojové nebo prostě nemrznoucí teplotě, očištěné, ideálně nastříkane nějakým konzervantem, což udělají i v každém lepším pneuservisu, když se člověk domluví, právě těch 5 let venku na ulici nestojí? Takže pak je životnost delší... Za mě mi 4 roky přijdou jako nesmysl, to by žádné auto na silnici nezatacelo, málokdo mění tak rychle. A neříkám to kvůli sobě, sám asi sjedu za 3 - 4 sezóny cokoliv...
 
Nestojí, mám je u uskladněné na kompletech v pneu servisu do další sezóny. To je právě ono, že na autě nejsou celou dobu a mění se průběžně komplety za letní. Ty 4 roky se mi zdají také jako docela krátká doba pro někoho kdo má velmi malý nájezd (např. 100-150 km měsíčně).
 
Pokud z nich neleze síra (nejsou světlé na bočnici) tak jsou ok
 
Na našom bývalom aute s ktorým sa v zime moc nejazdilo som mal zimné Nokiany 8 rokov a posledný rok už som usúdil, že sú tvrdé a šmýkalo to aj na mokrej ceste. Z dezénu ubudli asi 2-3mm, stále mali dosť nad limit. Takže za mňa bola ich životnosť tak 6-7 rokov max..
 
Vidím to tedy raději na 4x nové pneu.
Čtyři nové je jistota. Již po třech letech je poznat, že pneu ztrácí přilnavost. 10 letému skladování bych nevěřil vždy uvádím v objednávce DOT stáří cca 2 měsíce. Pokud kombinovat tak nové do zadu.
 
DOT stáří 2 měsíce se těžko dodržuje když letní se nejvíc vyrábí přes zimu a zimní přes léto aby před sezónou naplnili sklady. Osobně bych neměl problém s DOT starým 1 rok ;)
 
Ja jsem ted kupoval ty Micheliny (8 pneu) a prislo mi DOT 2x 3219, 2x 1619 a 4x 5218. Nestezuju si, prijde mi to v pohode.
 
Ja by som sa priklonil z "tvojho" výberu Michelin Alpin 5, su tichsie, ako Alpin 6 68 dB / 69 dB .
Mal som Alpin 4 , ktoré sa viac podobajú 5-ke.
Boli skvelé na snehovej brečke, vode a hlavne boli tiché na mokrej vozovke, čo sa ráta 2x viac pri tichých hybrid autách, ak som správne pochopil, že Šmoula-RAV4 je hybrid.
2 ks GoodYear (z 4) pneu som zničil počas prvej zimy, ich konštrukcia je na kvalitné cesty a nie na naše autocross cesty
Pry alpin 5 vydrží míň oproti alpin 4 ale o kvalitě se nedá pochybovat :)
 
Já nemám problém ani se starším dot pokud vím, že byly pneu dobře skladovány. Teď jsem koupil a nechal nazout na disky 16" "uloženky" Nokian WR D4 s DOT 1915 ve dvorním pneuservise naší firmy. Dnes jsem je nazul na auto, protože jdu ráno na STK a s letními 17" bych neprošel (jiný rozměr pneu než v TP). Zrovna začalo pěkně pršet tak jsem je vyzkoušel a zatím dost dobré, uvidíme až napadne sníh (jestli teda napadne). Samozřejmě je teď ještě nebudu ničit v teple a po STK je zase sundám :)
Jinak Michelin Alpin 4 byly mé předchozí pneu ale přišlo mi, že to byli zbytečně vyhozené peníze navíc. Samozřejmě špatné nebyly. No, každý to máme jinak :)
 
Rekl bych že vzhledem k předpovědi tam můžeš zimáky nechat, těch podzimních 14-15 stupňů jim už neuškodí
 
Já vím, ale když mě se to auto na těch 17 mnohem víc líbí no :D za to mi těch pár desítek minut stojí :)
 
Keď už tu tak vehementne riešite s akým DOT by ste si ešte kúpili a už si nekúpili pneu.
Schválne , vie niekto z vás s akým časovým posunom DOT -u boli pneumatiky na mazdách, oproti času, keď ste si svoje mazdy kupovali ?!
Ako staré pneu ste si kúpili s novými mazdami ?

Ter Leloo II sa nepočíta on si to ešte može odčítať aj teraz... :)
 
Mexičanka kupovaná květen /18 - pneu DOT 3017, ale to byly letní.
 
Cx5 8/2019 - Dot 2119, M6 7/2019 - Dot 1819. Takže čerstvý, asi dává smysl, když jsou taky obojí made in Japan. Auta byla jinak vyrobená cca 2 týdny od sebe (resp dva týdny od sebe přišla do ČR), jen já jsem je odebíral s trochu víc jak měsíční pauzou kvůli čekání na prodej Cx3.
 
M2 z Mexika kupovaná nová 3/2018 s DOT 4517 na všech 4kolech
 
Plánuji na léto pořízení Michelin Pilot Sport 4 225/45 R18 95Y má s touhle pneumatikou někdo zkušenost?
 
Je to asi to nejlepší co tam můžeš dát, jediná nevýhoda je cena - sada v tomto rozměru tě vyjde na 15-18 tis, podle toho kde bereš. Taky jsem je chtěl ale nakonec jdu do Falken FK510, který v testech dopadly hodně podobně ale sada vyjde na necelých 11. Je to asi nejlepší pneu v poměru cena/výkon. Pak ještě jsou hodně dobrý Goodyear Eagle F1 Asymetric 5. Bohužel jsou jen o cca 2 tis/sada levnější než ty Michelin a vlastnostmi v něčem lepší a v něčem horší jak zmíněný Falkeny.
 
Plánuji na léto pořízení Michelin Pilot Sport 4 225/45 R18 95Y má s touhle pneumatikou někdo zkušenost?

Skvělý, krom gripu, tak taky fantastická výdrž, měl jsem na nich na trojce cca 45 - 50 tis km a ještě měly přes 3mm (tak 3.5 v nejnižších brázdách, podle toho jak jsem naklonil hloubkoměr), takže myslím že 60 tis km reálných. To dává nový kontext ceně.
 
Ty Falkeny vypadají velmi dobře, ale já budu nové letní řešit až tak za dva roky tak uvidíme jaké s nimi budou zkušenosti a taky jestli by mi je vůbec v našem dvorním pneuservise byli schopni objednat :D
 
Back
Top