• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
Mam na svojej M3 Continental WinterContact TS 860 S 96H XL 205/60/R16 li 96 si H
a mozem len doporucit..
 
Goodyear Ultragrip 9
Michelin Pilot Alpin 5 / 6
Kleber Krisalp HP3

Obchody:
Oponeo, Slicky, Rajpneu
 
A co 225/65/17? Ty jsou cenově jinde, i kdybys měl kupovat sadu plecháčů tak tě to celkově vyjde levněji jak sada 19" Taky je tam větší výběr. Pravda je že v těchto rozměrech máš na výběr buď Goodyear nebo Nokian, Na CX-5 jsou Michelin a Continental cenově úplně mimo
 
Tos psal už dřív, pořád se jedná o schválenej rozměr , na zimu je údajně vyšší profil vhodnější ;)
 
Jazdím Continental WinterContact TS850P v rozmere 215/50 R17. Pneu dobré, design taktiež, ale vcelku hučia. Počutelne viac ako Nokian WR A3.
 
Imho budou hooodne tvrdy, maji nosnost 106 a zesilenou bocnici. To cx5 nevyzaduje, aspon ne ta moje. Rychlostni index bude mozna zalezet na motorizaci, H ma mozna i 194k?

165k awd ma 102h/v
 
Poslední úprava:
A ted koukam, ze moje planovany micheliny jsou taky jen 106 XL:(. Ach jo, myslim ze je to zbytecny, Cx5 je lehoucke SUV...
 

Jsou i https://www.e-pneumatiky.cz/goodyear-ultragrip-performance-suv-gen-1-225-65-r17-102-h-zimni.html

Jde o to,ze v Mazde mi nabidli, s koly, pneu https://www.e-pneumatiky.cz/nokian-wr-suv-3-225-65-r17-106-h-zimni.html coz jsou taky XL a 106H, tak snad by nenabizeli neco, co tam nepatri a je mozny,ze u 17tek ta zesilena bocnice je lepsi, nevim.
 
Tyhle GY jsem ted objednaval ve 103 XL na S-Maxe MK2. Nechapu proc na "prcka" CX-5 jsou potreba 106 XL?
 
Dle TP je možné na CX-5 použít:
- 225/65R17 102V
- 225/55R19 99V

Já u zimáků pořídil Continental WinterContact TS 850 P 225/55 R19 99V... 2 roky zpátky byly v 225/55R19 na výběr asi 3 gumy a jediná TS850P byla 99V, ostatní měly nižší rychlostní index (i když ten se dá u zimáků nahradit limitem nastaveným přes MZD Connect) nebo byly XL...
 
Performance Gen-1 by měla být směsí stejná jak UG9 jen je přizpůsobená pro větší rozměry a větší auta, proto má navíc ty 2 souběžný drážky pro odvod vody
 
A je zle, kdyz koupim 102 (106) H, i kdyz v TP je 102 V, pro R17? Max. rychlost v TP je stejne jen 195km/h.
 
U zimáků můžeš rychlostní index ignorovat, jen je třeba mít "v zorném poli řidiče" informaci o tom, že můžeš jet maximálně 210km/h (vtipné vzhledem k maximálce v TP)... Třeba nastavním limitu v MZD Connect - je tam na to tuším nějaké upozornění. U normálních pneu se musí rychlostní index dodržet.
 
U zimáků můžeš rychlostní index ignorovat, jen je třeba mít "v zorném poli řidiče" informaci o tom, že můžeš jet maximálně 210km/h (vtipné vzhledem k maximálce v TP)... Třeba nastavním limitu v MZD Connect - je tam na to tuším nějaké upozornění. U normálních pneu se musí rychlostní index dodržet.

A co ten hmotnosti? cetl jsem, ze nesmim jit pod hodnotu v TP, ale co ty zesilene bocnice atd.? tam asi to mozna pomuze pri defektu?
No prave, divim se,ze tam maji rychl. index V, kdyz stejne jede max. 195. No, ja teda maximalku nezkousel, mozna da vic ;), nez 195.
 
Hmotnostní index musí být stejný jako v TP nebo lepší nezávisle na tom zda jde o zimní gumy nebo ne.
 
Back
Top