• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
Nejezdíte někdo s CX-5 AWD na pneu Michelin CrossClimate SUV? Zajímala by mě reálná zkušenost :-/ Najedu max 12-15 tis. ročně a 90% po městě... Hodně je zvažuju.
 
Výborně dopadly v testu auto tipu Apollo aspire xp winter 225/45/17. A jsou fakt za dobrou cenu.
 
Já jsem právě pomýšlel spíše na "univerzály", vzhledem k mému ročnímu nájezdu a jízdám převážně po městě... potřebuji se jen občas na sněhu vyškrábnout před barák - a tam trochu doufám že ty Micheliny v kombinaci s AWD by mohly stačit.
 
Tiez som nad nimi rozmyslal, ale v R19 vyrabaju iba XL(zosilena bocnica) a hmotnostny index 103, co bude asi dost tvrde. Ale ak ma niekdo osobne skusenosti?
 
jezdil jsem na Alfě dvě sezóny na Goodyear Vector 4seasons a potom dvě sady Michelin CrossClimate, ty Goodyeary byly od půlky životnosti dost hlučné, pokud chceš celoročky tak jen Michelin, já je kupoval s ohledem na německé předpisy, ale nebylo to SUV, s CX 5 jezdím v zimě jen na hory a zimáky vybírám jen podle chování na sněhu, ty ostatní kategorie mě nezajímají, ale to je stejné jak s oleji, každý bude chválit ty svoje
 
Michelin Cross Climate jsem měl před časem na jiném autě. V plánu totiž bylo v příštím roku auto prodat a obě sady pneu byly sjeté. Proto jsem vzal tyhle celoroční. Za mě naprostá spokojenost, už jsem tady v jiném vlákně o něch psal..mohu s čistým svědomím doporučit. V zimě drží překvapivě dobře v létě taky bez problémů...možná ve větších vedrech a rychlostech, je poznat měkčí směs, jinak pohoda a hodně tiché. A jak píše m3m výše, splňují předpis o opravdu celoročních pneu v zahraničí.
Ještě dodám, že můj popis pneu byl v rozměru 195-65-15. V jiných rozměrech se mohou v jízdních vlastnostech o něco lišit.
 
Poslední úprava:
přesně jak to píše @boa , stejný plášť má v jiném rozměru rozdílné vlastnosti, takhle mě zklamaly zimní Goodyear, na předchozích autech absolutní spokojenost. ale v R17 na CX5 hrůza, ty CrossClimate jsem měl 205/55 R16, nejde jen o schválení pneumatik, v Německu není pro použití časové omezení, t.j. pokud napadne sníh v červnu, musíte mít zimní výbavu a k tomu patří i zimní pneumatiky, v případě dopravní nehody je postih už citelný....
 
Zítra dávám zimní sadu kol, na letní sadu pujdou nové pneu, máte nekdo nějaký ověřený tip na letní pneu v rozměru 225/45/18? Testy a cenou mě zaujaly Nokian PowerProof, jezdíte tady na nich někdo? Děkuji
 
Nevim, nakolik se Nokian naucil vyrabet letni, ale pred sesti lety byly Nokian Z-Line dost velky preslap, ackoliv v par testech a par ohledech vypadaly slibne. Dost jsem jejich koupe litoval, zvlast protoze ani nebyly nijak vyrazne levnejsi. Koupil jsem je tenkrat, protoze jsem byl spokojeny se zimnimi Nokiany, a proste mi prislo, ze svec se ma drzet sveho kopyta. Takze ja osobne bych byl s Nokiany velmi vahavy... Michelin me nikdy nezklamaly, Hankook (ale nejake high performance) ma kamarad a proti predchozim Goodyearum rika, ze temer zadny rozdil... Tezko rict. Doporuceni od no_hits mi prijdou pri rychlym pohledu asi rozumny.
 
Ty Falkeny mam taky v merku... Micheliny Pilot 4 uz jsou cenove trochu jinde, atakuji hranici 4000,- Kc a ackoliv na pneu nemam v planu extra setrit, rikam si, zda je to opravdu takovy rozdil oproti jinym overenym vyrobcum (Goodyear, Pirelli, Nokian, Hankook a podobne). Taky jsem uz slysel, ze Nokian pouze zimní, ale ty PowerProof v testech nedopadly vubec zle... Jeste to zvazim, kazdopadne se zeptam, vyplatí se letni koupit uz ted, nebo budou ceny +- stejne i v unoru? Diky
 
Srovnával jsem letošní a loňský testy a divil jsem se proč je rozdíl ve výsledcích , pak jsem zjistil že u úzkých vyšších pneu fungují jiný gumy jak u širších nižších (viz poznámky v seznamu). Chtěl jsem na zimu vzít ty Klebery ale co vidím tak v širších rozměrech nedopadly dobře, takže než jít do Vredesteinů, který jsou nic moc na sněhu, radši připlatím za mnou několik let doporučovaný Goodyear Ultragrip. Na léto furt uvažuju o těch Falkenech, ale tester z tyrereviews.co.uk mě odepsal že i když fungují slušně, jsou víc komfortní (měkčí bočnice) a pro řidiče co si sem tam užije rád okresku by radši připlatil za Goodyear (samozřejmě Michelin Pilot Sport 4 jsou jinde , ale i cenou bohužel)

@Ondrej K To budou Hankook Ventus V12 evo2 K120 ;) Měl jsem ale po 2 letech už na moje potřeby byly docela slabý a po 3 sezónách jsem vyměnil

Tady přihodím ještě letošní srovnání širších gum
Letní:
gumy letní.png
a zimní:
gumy zimní.png
 
Poslední úprava:
Ty Falkeny mam taky v merku... Micheliny Pilot 4 uz jsou cenove trochu jinde, atakuji hranici 4000,- Kc a ackoliv na pneu nemam v planu extra setrit, rikam si, zda je to opravdu takovy rozdil oproti jinym overenym vyrobcum (Goodyear, Pirelli, Nokian, Hankook a podobne). Taky jsem uz slysel, ze Nokian pouze zimní, ale ty PowerProof v testech nedopadly vubec zle... Jeste to zvazim, kazdopadne se zeptam, vyplatí se letni koupit uz ted, nebo budou ceny +- stejne i v unoru? Diky
Letné, jedine Michelin Pilot Sport 4. Nevyberal som si ich, dostal som ich v rozmere 225/45/18 na novom aute.
Sadneš do auta a po prvých 500 metroch cítiš a už vieš, že PS4 sú skvelé.
Vo svojom nie krátkom motoristickom živote som nemal na aute nikdy lepšie pneu, ako sú Michelin PS4.
Po 7000 km-och vyzerajú takto

PS4.jpg
 
Dávat sem obrázky s textem, které nejdou fulltextem indexovat, je silně kontraproduktivní.
 
Mimochodem ty Blizzaky LM005 mám teď obuté na Cx5 a paráda. Sníh ještě nevím, ale sucho mokro bezva. Hodně pozitivně překvapily. A mají bezva měkké bočnice, jsou velmi pohodlné.
 
Dávat sem obrázky s textem, které nejdou fulltextem indexovat, je silně kontraproduktivní.
Dával jsem to sem z mobilu nebyl čas to přepsat, teď jsem doma a mohl bych to předělat ... resp mohl bych už dříve upravit v původním příspěvku. Jenže tu nejdou editovat příspěvky po 10minutách od vložení , takže buď budu vytvářet další příspěvek se stejnou informací a nebo zkusíme přesvědčit administrátory jestli je takový opatření nutný a není spíš na škodu, vím že na jiných fórech s tím není nejmenší problém - co ty na to ;) (upřímně s nemožností editace příspěvků tady bojuji neustále)
 
Já jsem spíše pro vložení nového příspěvku a historii uchovat. Kdyby se měnily příspěvky v historii, to by byl zmatek :). Někdo by dal odkaz na příspěvek, autor by ho pak změnil a rázem je odkaz nesmyslný, protože se význam příspěvku třeba obrátil o 180.
 
Back
Top