• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Jo, kéžby jenom to, ale je to na 2 rádcích a šlo mi hlavně o ten rozměr :)
Ale jak vidíš, tak tam to KBA a název kol zapsaný je. Ono mi totiž přišlo, že pořádně nevěděli, co všechno tam zapsat a co ne. Přecijen je to na maloměstě a tolika lidu tu tohle asi moc neřeší :D
no já taky nebydlím ve velkoměstě :D , ale všechno v klídku a v pohodě :) .. bo jsi jen narazil jen na nějakýho troubu :-(
 
Tak jsem právě oddělal ty Nokian Line v 205/55 R16 a přišel k závěru, že za pokutu a hlavně život mi to nestojí a objednávám nové letní pneu.
Takže zkušenosti s Nokiany za sezonu a půl (cca 25tis. km) na přední nápravě jsou takové.
+Pneu výborná; drží ("lepí") super; za mokra odvádí vodu parádně.
- Hučí v zatáčkách (Dalo by se to dát i do +, protože postupně člověku pneu napovídá, jak moc na hraně jede. Ale někoho to může obtěžovat); a hlavně velké mínus výdrž. Pneu se hodně rychle ojela hlavně na vnějších hranách. Rád si občas zajedu sportovněji, ale žádná pneu, tak rychle vzorek až do úplně "holoty" neztratila.
Celkově za mě super, cena/výkon dobré, ale ta výdrž na hranách mě nutí k tomu, abych přešel na jinou značku.
Berte to jako takovou malou recenzi a věřím, že někomu to usnadní rozhodování při výběru letní pneu ;)

Nyní mám objednáno Dunlop Sport Maxx RT 205/55 R16, jelikož s nimi mám výbornou zkušenost v 17" na GH (viz. příspěvky v tomto tématu) ;)
Tak budu potom určitě referovat zkušenosti s 16" :)

Mazdar
 
Tak Dunlop jsou na autě a po pár set ujetých kilometrech velká spokojenost. Ještě jsem zvědav na vodu (snad se ještě letos dočkám :) ).
Přidávám foto sjetých Nokian a nových Dunlop.

Jo a postřeh. Dunlop nemají v 16" ochranu ráfku a mají jiný dezén než 17".
 

Přílohy

  • 2015-08-12-4144.jpg
    2015-08-12-4144.jpg
    462,9 KB · Zobrazení: 77
  • 2015-08-12-4155o.jpg
    2015-08-12-4155o.jpg
    289,1 KB · Zobrazení: 75
převčírem jsem se svezl v Range Rover Evoque a říkám si, proč to má tak děsně hlasitý gumy.... tak jsem se po zastavení podíval na přední gumy a nevěřil vlastním očím. Téměř nové auto/gumy a mají úplně vytrhané okraje. Jako bych vzal kleště a běhoun trhal ...... Dunlop (universal all weather )... těžko říct, co s tím kdo dělal
 
Ja mám teď nově obutý Dunlopy SP SportMaxx RT 205/45 R17 na 323F BAcku. Po najeti cca 1000 km maximalni spokojenost. Az prekvapive dobre drzi stopu, na vode taky zatim zadnej problem. A v tomhle rozmeru na hladkem asfaltu nadherne tichounke. Uvidime jeste jak se do budoucna vybarvi.

Ted jen přemýšlím na jakej tlak je pumpovat. Jestli jim davat stejnej tlak jako u 205/55 R16.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
 
No ja frcim na predku yokohama s tema jsem spokojenej takze budu kupovat znovu ale asi smes na vodu a v zadu mishelinky hp ale to jsou hrozne laciny kola v porovnani s predkem mam je na shrabani :)
 
@Doofer taktéž jsem je měl v hledáčku. Respektive jsem vybíral mezi WR D3 a WR A3.
Nakonec jsem šel do A3 a vůbec toho nelituji. Pár lidí mi říkalo, že jsou D3 trochu hlučné (nic hrozného). A hodně mi pomohlo s výběrem tohle video:
Je zde pěkně stručně vysvětleno, která pneumatika vhodná do jakých podmínek a k jakému využití.

Jak jsem psal párkrát, tak jsem s Nokian WR A3 moc spokojen a neměnil bych. Super vlastnosti na vodě, suchu i sněhu ;)
 
díky za recenze, jde mi hlavně o hlučnost... bude to mít na autě mladá a při jejím projezdu cca 5tkm ročně jsem se rozhodl nekupovat letní x zimní sadu, ale koupím kvalitnější zimáky na kterých bude jezdit stále
 
díky za recenze, jde mi hlavně o hlučnost... bude to mít na autě mladá a při jejím projezdu cca 5tkm ročně jsem se rozhodl nekupovat letní x zimní sadu, ale koupím kvalitnější zimáky na kterých bude jezdit stále

Ak hladas najtichsie zimne papucky, tak by som ti navrhla:
goodyear ultra grip 9.
 
díky za recenze, jde mi hlavně o hlučnost... bude to mít na autě mladá a při jejím projezdu cca 5tkm ročně jsem se rozhodl nekupovat letní x zimní sadu, ale koupím kvalitnější zimáky na kterých bude jezdit stále
Hodim tu muj nazor do pranice, treba pomuze nebo jen zkomplikuje tvůj vyber :

Pokud mas v planu mit jen jedno obuti, tak bych mozna popremyslel o all season gumach. Sice je to taky kompromis, nebudou nejlepsi ani v zimne, ani v lete, ale meli by ve finale byt idealnejsi. Vetsina zimaku se v lete chova dost blbe - hodne huci, rychle se sjizdi, spatne drzi a zpravidla i blbe brzdi. Osobne s univerzalama nemam zkusenosti, ale pokud nekdo chce jednu sadu na vsechno pocasi, tak by univerzaly mely byt dobra volba.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
 
Ja momentálně jezdím na zimních Kormoranech a hlučnost téměř žádná,brzdění ucházející,v zatáčkách neprehanet,nedrží stopu.Jinak slušná jízda,není problém.Kormoran Snowpro 82xl

odesláno z mobilu
 
Hodim tu muj nazor do pranice, treba pomuze nebo jen zkomplikuje tvůj vyber emoji6.png
no taky mě to napadlo, ale vzhledem k tomu, že ona není žádný závodník a určitě dodržuje zákonem stanovené rychlostní limity (spíš méně) ;) tak extra neřeším jak budou sedět v zatáčkách... brzdit taky nebude ze 150km/h. spíš budu klidnější když bude mít kvalitní vzorek na sníh. ale zvážím to, díkes
 
Doofer: a aby si mal to rozhodovanie este tazsie, tak ja som velmi silno uvazovala nad letnymi pneu aj na sneh a zimu. Boli to konkretne:
Michelin CrossClimate, len ich este nerobia vo velkosti R18.
 
no taky mě to napadlo, ale vzhledem k tomu, že ona není žádný závodník a určitě dodržuje zákonem stanovené rychlostní limity (spíš méně) ;) tak extra neřeším jak budou sedět v zatáčkách... brzdit taky nebude ze 150km/h. spíš budu klidnější když bude mít kvalitní vzorek na sníh. ale zvážím to, díkes
Tím pádem bych Nokian vyloučil. Pokud budou jezdit v létě, tak se ti vzorek ztratí pod nosem..
 
No to jsem slyset teda nechtel...co ted, nejake tipy nekdo pls

Odesláno z mého GT-S7582 pomocí Tapatalk
 
Myslím, že každý kvalitní zimáky se budou v létě (zvlášť pokud bude takový vedro jako letos) sjíždět...Jinak za mě bych doporučil Goodyear Ultragrip 9...v Krkonoších jsem s nima v zimě něco najezdil a úplně v pohodě :)
 
Back
Top