• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Zkušenost je zkušenost,znám hodně lidí co mají čínský gumy,každej má s nima jinou zkušenost.Někdo preferuje cenu,někdo kvalitu.Člověk co má peníze nechápe toho co peníze nemá.Tys mi Vitusi nabídl gumy a ja je odmítl,nepřišlo mi to nijak levný.

odesláno z mobilu
 
Tys mi Vitusi nabídl gumy a ja je odmítl,nepřišlo mi to nijak levný.

úplně v pohodě, neměl jsi zájem, akceptuju. Já bych z toho nic neměl, jen jsem nabídl ,-)

Ale nemůžu souhlasit v případě pneumatik s tímto:
Někdo preferuje cenu,někdo kvalitu
Přece pneumatika je to, co auto spojuje s pevnou zemí, na tom se přece výrazně šetřit nesmí ....
 
Tak v tomhle máš pravdu,ale pokud bych ja striktně dodržoval to co se má,nemohl bych uskutečnit jiné věci.Ano,koupím kvalitní gumy,nepojedu s detma na dovolenou,nebo nekoupím drahé gumy a užiju si dovolenou,souvislosti které vedou různé lidi k různým rozhodnutím jsou okolí neznáme,netvrdím nic o super kvalitě čínských gum,sám sem je nazval čínským smejdem.Ale pokud je někdy koupím,tak proto ze nemám jinou možnost.

odesláno z mobilu
 
nekoupím drahé gumy a užiju si dovolenou

souhlasím, život je jeden velký kompromis.... v případě pneumatik bych ještě dodal jednu variantu, ač bych to nikomu nepřál: "nekoupím dobré gumy a neužiju si dovolenou, protože jsem cestou k moři ty gumy v nějaké krizovce potřeboval a ony nefungovaly" :-(
 
A zase jsou tu ty okolnosti,nejednu k moři,měli jsme jet jen tady po ČR,ale kvůli nemoci se dovolená ruší,bohužel a gumy vyresim tak ze obuju zimní a místo pneumatik koupím dva vstriky,ano,život je kompromis.

odesláno z mobilu
 
Ne všechny levný gumy = šmejdy a taktéž ne všechny drahý gumy = super kvalita.
Podle mě existuje spousta kvalitních pneu v cenovce 2000-2500/ks (v mém rozměru R17-R18) který jsou víc než dost kvalitní a nevidim důvod utrácet kolem 4-5tisíc za gumu jenom, že to má na sobě nějakou extra značku.
 
Momentálně testuju Falkeny 225/45/R17 a připadají mi slušny :) Za mě osobně drží jak přibitý a nemám pocit, že bych neměl kontrolu či že by klouzaly :)
 
Já aktuálně testuju na 17tkách UHP/semislicky Nankang NS2R, který budu používat primárně na závodech do vrchu + ježdění na autodromu a zatim co jsem zkusil pár průjezdů serpentinama, tak to je neskutečná změna oproti běžnejm silničním pneu. :) Chvílema sem si už říkal, že to snad neni možný, že to auto ještě zatáčí a drží stopu. :D
 
Za mě, mohu silně nedoporučit 225/45 R18 95ZY Yokohama V105 Advan Sport, nedrží a mizí před očima po pár tisích. Naštěstí jsem je koupil za 2500 Kč obě nový, dva roky starý, asi věděl proč je prodával, shit strašnej. Víc plynu a už se s pištěním protáčej, nebrat, nebrat, nebrat...
Starý Pirelly Pzero,co jsem dal na zadek, furt bez problému, jne ta cena za nový je v tomhe rozměru fakt nepěkná..
 
Poslední úprava:
Na šestku je rozhodně v 18tkách lepší rozměr 225/40 než 225/45.
Jednak to sedí průměrově k ostatním seriovejm rozměrům a taky jsou mnohem levnější. (a hlavně 225/40 jde na rozdíl od 225/45 ofiko od Mazdy dopsat do TP)
Zajímavý, že někomu ty Yokohamy držej perfektně a někomu ne.

Osobně příští nákup civilních pneu na běžný ježdění vidim asi na Dunlop SportMaxx RT v rozměru právě 225/40R18 uvidim jak budou fungovat.
 
Deri lze dopsat?Ja to resil a bylo mi receno ze fakoff ani nahodou.Tys to nejak zvadnul?kdyz tak SZ.Jinak ty Ykohamy fakt mega shit...
Btw tech 215/40 musi byt jeste tvrdsi nez 45...
 
Jo normálně sem si to přes potvrzení od SCC kteří maj nastarosti homologaci Mazd v ČR nechal dopsat.

20140219_090512.jpg

Jinak ty 225/40 zas tak moc tvrdší než 215/45 nejsou. Je tam rozdíl asi 6mm ve výšce pneu.
 
Na Dunlop SportMaxx v 17" jsem to auto koupil, a neskutečně po čase hučely, na různých površích jinak. Krásně jsem po zvuku poznal kde je jaká vozovka... Ale je pravda, že neměly už žádnej moc extra vzorek...
Jinak na zadku mám Wanli, žádnej problém s nima nemám a na předek teď něco shánim, protože mi nedávno lehla jedna Pirrelli P Zero Nero a musim tim pádem koupit obě.
Tak zvažuju, co pořídit v rozměru 215/35 R19 :-/ Dávat 4k za ty Pirrelky se mi tolika nechce, ale zase se mi moc nechce dávat Wanli/Nankangy na předek, tak musim rozhodnout dilema nějak.
A dopsaný mám na R19 215/35 i 225/35 :)
 
Nechapu me prave to SCC reklo ze fakac,nelze dopsat nic:-( Nechapu,mozna kvuli tem MPS brzdam,nevim ja mam jen 215/45 R17 nebo 215/45 R18 a šlus...
 
SCC jsem vůbec neřešil. Měl jsem rakouský TÜV, českej typák na kola s rozměrama pneu a ten potvrzenej z STK a za poplatek zápisu do TP (50,- Kč) zapsáno...
tp_small.jpg
 
Pro mě bylo jednodužší napsat si do SCC než někde shánět nějkej typák, kterej bych k origo RX-8 kolům asi blbě sháněl.
 
Což já ani nevěděl, že nějaká taková možnost je, respektive, že něco takovýho vůbec povolí :)
A na druhou stranu, mám v TP sice Dezent RE, ale na autě OZ Palladio. Šlo mi v hlavně o rozměr, než o přesný kolo. Na silnici ty kola fakt sundavat nebudu, abych někomu ukázal KBA, který je zevnitř...
 
Což já ani nevěděl, že nějaká taková možnost je, respektive, že něco takovýho vůbec povolí :)
A na druhou stranu, mám v TP sice Dezent RE, ale na autě OZ Palladio. Šlo mi v hlavně o rozměr, než o přesný kolo. Na silnici ty kola fakt sundavat nebudu, abych někomu ukázal KBA, který je zevnitř...

mě do TP zapisovaly jenom rozměry kol a povolených pneu, dle TUV a typaku :) , rozhodně ne přesny typ kol :) ...
 
Jo, kéžby jenom to, ale je to na 2 rádcích a šlo mi hlavně o ten rozměr :)
Ale jak vidíš, tak tam to KBA a název kol zapsaný je. Ono mi totiž přišlo, že pořádně nevěděli, co všechno tam zapsat a co ne. Přecijen je to na maloměstě a tolika lidu tu tohle asi moc neřeší :D
 
Osobně příští nákup civilních pneu na běžný ježdění vidim asi na Dunlop SportMaxx RT v rozměru právě 225/40R18 uvidim jak budou fungovat.
Přesně tyto pneu v 17" máme na GH a mohu 100% doporučit. Drží neskutečně a vzorek hlavně na hranách má obrovskou výdrž. Například oproti Nokianům a Hankookům, které jsem schopný za sezonu na hranách zgumovat.
Zatím naprostá spokojenost a ti co mě znají, tak vědí, že gumy rozhodně nešetřím :rolleyes: Tady třeba jedno video pro inspiraci:
Toho druhého průjezdu si nevšímejte, že @LadyDoubleEl :D
Ještě uvidíme, jak Dunlopy dopadnou po testování v Alpách. Už se tam moc těším :)

Určitě budeš s těmito pneu na běžné ježdění spokojený i ty @Deri na těch vašich cestičkách tam ;)
 
Back
Top