• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Pojistka v interiéru pod proudem po zamčení auta BP

ArmyDOG

člen KLANu
35
Ahoj,
nemáte prosím schéma pojistkové skřínky, které je v interiéru u nohy řidiče?

Rád bych si zapojil bezpečnostní kameru VIOFO A139, aby natáčela i při zamčeném autě Mazda 3 BP 2021.

Mám ji v Mazdě BN a několikrát se mi zaplatila, když mě oparkovali.
Dík
 
Trišku to aktualizujeme a která to přesně je ..? Nevyznám se moc děkuji za radu.
 
Pod napětím jsou všechny.Mám to zapojeno ve zdiřce pred 30A pojistkou.

IMG_20230117_203936_hdr.jpg
 
Děkuji.. už jsem to "instaloval".. já to mám trošičku jinak mám to napojené na dvoje pojistky.. jedno na stálý proud.. a druhý na spínaný proud.. když vypnu motor kamera se přepne do "parking" módu a nahrává trochu jinak.. proto jsem byl z toho trochu pav...
 
@Romek, mohol by si prosim napisat, ktora poistka je ta "spinana" po zapnuti motora? Je to F13 - Audio? Pytam sa pretoze tiez planujem zapajat kameru, no auto este nemam, tak si iba robim teoreticku pripravu. Myslel som, ze to nebude problem, ale docital som sa, ze vraj vsetky poistky v interieri su neustale pod napatim... Co sa mi nechce verit, ale pisalo to tak vela ludi. Predpokladam, ze sa iba niektore spinane okruhy vypinaju az par minut po vypnuti motora, nie hned a to kazdeho pomylilo. Mozes to potvrdit? Diky.
 
Ahoj, ok nevadi. Neskor som aj zistil, ze vsetky poistky su stale pod napatim, takze ziadnu nejde pouzit ako zdroj po nastartovani. Ale pre ostatnych sem davam fotku bieleho kablika z laveho horneho rohu konektora, ktory je v priestore nad poistkami. Tento biely kablik ma tzv. ACC napatie, teda je pod napatim po nastartovan. Originalne je z neho vraj napajana bezdrotova nabijacka mobilu, pricom ten biely kablik tam je aj ak nabijacka v aute nie je. Fotku som nasiel na nete a clovek, ktory to fotil si k nej uz pridal aj tu cervenu rychlospojku. Ja som to na svojom aute vyriesil napajkovanim odbocky na ten biely kablik, lebo tym rychlospojkam po zlej skusenosti uz neverim :).

InkedWhite ignition wire.jpg
 
Ahoj, ok nevadi. Neskor som aj zistil, ze vsetky poistky su stale pod napatim, takze ziadnu nejde pouzit ako zdroj po nastartovani. Ale pre ostatnych sem davam fotku bieleho kablika z laveho horneho rohu konektora, ktory je v priestore nad poistkami. Tento biely kablik ma tzv. ACC napatie, teda je pod napatim po nastartovan. Originalne je z neho vraj napajana bezdrotova nabijacka mobilu, pricom ten biely kablik tam je aj ak nabijacka v aute nie je. Fotku som nasiel na nete a clovek, ktory to fotil si k nej uz pridal aj tu cervenu rychlospojku. Ja som to na svojom aute vyriesil napajkovanim odbocky na ten biely kablik, lebo tym rychlospojkam po zlej skusenosti uz neverim :).

Zobrazit přílohu 45311
Spínaných 12V je i v konzoli za zpětným vnitřním zrcatkem pro ztmivaci funkci. Tam už mám kameru zapojenou asi 2,5 roku.
 
Ano, je to aj tam. Ja som pouzil 12 V ACC a 12 VBAT z miesta pri poistkach iba preto, ze som zapajal prednu aj zadnu kameru cez MIO smartbox. Vtedy je vyhodne rovno v tej dutine dole tu krabicku aj schovat.

Tu je obrazok konektora toho spatneho zrkadla so stmievacou funkciou s vyznacenym ACC kablikom a negativnym - GND kablom:

mirror connector.jpg
 
Ano, je to aj tam. Ja som pouzil 12 V ACC a 12 VBAT z miesta pri poistkach iba preto, ze som zapajal prednu aj zadnu kameru cez MIO smartbox. Vtedy je vyhodne rovno v tej dutine dole tu krabicku aj schovat.

Tu je obrazok konektora toho spatneho zrkadla so stmievacou funkciou s vyznacenym ACC kablikom a negativnym - GND kablom:

Zobrazit přílohu 45312
Přesně do toho jsem to zapojil. Funguje úplně ok.
 
Back
Top