• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Předělání blinkrů do LED technologie

odpory se dávají jen dozadu, lepí se na holý podběh pod kobercový kryt, aby se dochlazovaly přes karoserii. Fotky a hodnoty máš tady Vitusova M6 GJ 2,5 AT . Mezi GJ a GL není rozdíl v hodnotách ani v umístění.
 
Jasně OK, hodnota odporu je jasná, 4,7Ohm tedy. Já dám 4,7Ohm/100W nebo 200W pro klid duše, protože WATY uvedené na odporu jsou vždy s přídavným chlazením (ono svádí to že už samotný odpor je jakoby chladič) a bez něj je to cca o 70% nižší dle výrobce (proto se vám přehříval na těch 70°C, páč jste na něm mařili 31W a bez chladiče mají ty 50W provozní jen třeba 20W). Raději budu mít jenom jeden (tedy ne paralelně dva), čím více zařízení, tím logicky větší možnost poruch a taky nebudu muset řešit to že se může odlepit a pak přehřát (otřesy nebo teplotou, nevím jaké jste použili lepidlo). Nejraději bych ho přišrouboval na ten plech někde a bylo by to na 100%, ale musela by tam být někde nějaká origo díra.
A ty LED žárovky jsou od Robina ty OSRAM že ???
 
Raději budu mít jenom jeden (tedy ne paralelně dva), čím více zařízení, tím logicky větší možnost poruch a taky nebudu muset řešit to že se může odlepit a pak přehřát
Přesně proto už nějakou dobu dáváme jeden viz. například ;)
Naturalova 6 GH Lilac Silver
Jannickova švestka 2.0 MZR 108kW
Každopádně pozor! U nových modelů 2017 (s novým volantem) došlo ke změně a hodnoty které pasují na GH, GJ už na GL nefungují, obdobně na BN a ostatní modely.
Je to v řešení a brzy bude doufám výsledek. Píšu SZ ;)
 
Tak zrovna sedím v Mazdě servisu a mění mi blinkry do LED. Nevím jak to mate vy ale mě museli dat odpory i dopředu,jinak to blikalo strašně rychle. Takže dva vepredu a dva vzadu.
 
Tak hotovo ale bohužel jedna ledka je z části vadná. Nesviti ty dvě vrchní ledky.
 

Přílohy

  • D5208506-53FF-4537-8C74-A63ECF6C68E9.jpeg
    D5208506-53FF-4537-8C74-A63ECF6C68E9.jpeg
    614,9 KB · Zobrazení: 89
Tak jenom ukázka značkový odpor 100W v ersus neznačkový 100W (čína). Proto ty odpory hřejí a přehřívají se. To je jen základní a první informace než budu tvořit výměnu na M6 GL, kde je prý nějaký problém. Jinak váha WIDAP značkového je 106g a váha neznačkový je 29g !!! Tzn. značkový má větší chladič, ale i tělo odporu samotné je větší a to má menší odpor navíc (4,7R) než čína (6R), tzn. v čínském navíc musí být více oporového drátu.
DSC_1486.JPG DSC_1487.JPG
 
To je mazeckej rozdíl, větší než u čínských ledek :confused: Je vidět, že i na odporu je co pokazit. Už se těším na finální resumé ;)
20181201_181431.jpg 20181201_181456.jpg
 
Teď jsem dotestoval ten čína odpor 6ohmů/100W a jelikož mám doma zdroj s omezením 1A, tak jsem ho mohl zatížit (mařit na něm) jen 6W no a po cca 5 minutách na něm nejde udržet prst déle jak sekundu, tzn. teplota přes 60°C. Při testování značkového odporu na 6W je tento mírně teplý. No a v autech vám ten 6R maří skoro 30W, takže vám bude topit jako blázen !!! Takže pokud odpro z číny, tak 200W.
 
No máš pravdu Tomáš Havel ale kdo to má rozebírat ... samo že by bylo lepší tam nemít ODPORY z důvodu zahřívání u některých a taky zbytečnému odběru, tzn. je to 2:1 ve prospěch přerušovače, ale to rozebrání je asi komplikované. To zjistím ještě zda je to tak jak se tu píše.
 
Pánové, tož hodně štěstí s tém pertinaxem (zde přerušovačem)! Blikače řídí FBCM.
GJ/GL
am6zzn00003894.png
GL IPM
am6zzn00005467.png
 
Co znamená to GJ/GL a to GL IPM ?? To GL IPM je ten facelift 2018 ??? Jinak když to řídí ta jednotka, tak ona si musí měřit odběr blinkrů a když je malý tak zrychlí blikání .... to je ale Japonský hajzl :) ... to mi řekni, všechno dělají tak jednoduše a toto tak vymakali aby se to chovalo jako auta před 30 lety ???
 
Ano facelift, viz schéma, má přední LED blinkry a volitelně zadní.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
jo už to vidím ... nevěděl jsem že už má v základu přední LED to mě mátlo .... ta volba zda chceš i zadní se dělá před koupí nebo se dá doplnit dodatečně ??? Bo to musí asi nějak oznámit té FBCM.
Jinak koukám že mají zajímavé LEDky ty malé to jsou zrcátka a tam mají v sérii diodu + LED + odpor a k tomu paralelně kondenzátor, toto bych chápal, ale pak moc nechápu tu značku těch hlavním blikačů předních, je tam LED a paralelně k ní nezpecifikovaná značka. No a ty zadní volitelné jsou zase klasika jako v zrcátku.
 
Nová Škoda Karoq má vpředu Led blinkry a vzadu žárovku.Takže taky zajímavá kombinace.
 
jo už to vidím ... nevěděl jsem že už má v základu přední LED to mě mátlo .... ta volba zda chceš i zadní se dělá před koupí nebo se dá doplnit dodatečně ?
Sedan má LED, kombi má žárovku.
am6zzn00005438.png am6zzn00005439.png
ale pak moc nechápu tu značku těch hlavním blikačů předních, je tam LED a paralelně k ní nezpecifikovaná značka.
Modul celého 18,7W blikače?
am6xun00003851.png
 
Back
Top