• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Přední ramena - kde koupit (nedostupné)

MyQL

nový člen
17
Zdravím, mám m6 GJ 121kw rok výroby 2013, v servise mi řekli, že přední ramena jsou nedostatkové zboží, že mají jen levé rameno a pravé by museli objednat jen originál, máte někdo nějaké tipy, kde by se daly ramena sehnat? díky
 
Ahoj, z druhovýroby se nějaká dají najít, ale moc toho taky není, např.:


Já se k dotazu přidám z jiné stránky, mě STK technik upozorňoval na to, že by bylo dobré vyměnit silentbloky právě předních ramen, ale autorizák mění jen celá ramena.
Neví někdo kam jet nechat "přelisovat" jen samotné silentbloky? Pokud se dívám na odkazy výše, měly by jít normálně koupit za pár korun.
Resp. je to standardní technický úkon který průměrný servis zvládne?

Díky,
K.
 
Ahoj, z druhovýroby se nějaká dají najít, ale moc toho taky není, např.:


Já se k dotazu přidám z jiné stránky, mě STK technik upozorňoval na to, že by bylo dobré vyměnit silentbloky právě předních ramen, ale autorizák mění jen celá ramena.
Neví někdo kam jet nechat "přelisovat" jen samotné silentbloky? Pokud se dívám na odkazy výše, měly by jít normálně koupit za pár korun.
Resp. je to standardní technický úkon který průměrný servis zvládne?

Díky,
K.
nejspíše budu mít stejný problém, pochybuji, že by ramena byla nějak poškozená jinak než v oblasti silentbloků nebo uchycení, to co si poslal, je levá část, pravá je nedostupná prostě všude nejspíše :(
 
I tu pravou se dá najít, např.


Tohle je nějaká německá firma, posílají z Německa:


Ale mnohem levnější by bylo prostě vyměnit jen ten silentblok (pokud je zbytek ramena ok). Jen nevím jak je to složité.
 
Mě tvrdili v servisu, že jen silentblok se nemění, že se mění celé rameno. A když jsem si někde dal náhradní díly, tak jsem silentblok dopředu nenašel...
Ale podle tvého odkazu @kubak by měly být dostupné.
 
Mě tvrdili v servisu, že jen silentblok se nemění, že se mění celé rameno. A když jsem si někde dal náhradní díly, tak jsem silentblok dopředu nenašel...
Ale podle tvého odkazu @kubak by měly být dostupné.
Jo, mě tohle v autorizáku říkali taky, předpokládám že to je prostě jejich daný servisní postup/úkon.
Zítra jedu ke svému místnímu mechanikovi ať se na to mrkne, a uvidím jestli bude schopný vyměnit jen samotný silentblok.
 
I tu pravou se dá najít, např.


Tohle je nějaká německá firma, posílají z Německa:


Ale mnohem levnější by bylo prostě vyměnit jen ten silentblok (pokud je zbytek ramena ok). Jen nevím jak je to složité.
Opět tě musím opravit, první z nich je odlišný stříbrným úchytem nebo co to je, když jsem to zkoumal, tak se tento díl dává do M6 GG, takže s kompatibilitou bych ruku do ohně nedával.
automobilovedily24.cz jsem si říkal super narazil jsem na něco, ale pak jsem si všiml, že nejsou z čech, tak, že si najdu inzerce na tento obchodd a převážně negativní zkušenosti, takže to asi taky nechce vyhodit dvojku z okna.

Takže pořád nic...
 
Opět tě musím opravit, první z nich je odlišný stříbrným úchytem nebo co to je, když jsem to zkoumal, tak se tento díl dává do M6 GG, takže s kompatibilitou bych ruku do ohně nedával.
automobilovedily24.cz jsem si říkal super narazil jsem na něco, ale pak jsem si všiml, že nejsou z čech, tak, že si najdu inzerce na tento obchodd a převážně negativní zkušenosti, takže to asi taky nechce vyhodit dvojku z okna.

Takže pořád nic...

Aha, ok, to jsem nezkoumal. To bych spíš sázel na špatný ilustrační obrázek a řídil se těmi OEM kódy, ale kdoví.
Z automobilovedily24.cz jsem už objednával, můj táta od nich taky něco kupoval, a žádný problém. Je to horší s vrácením, protože to musíš posílat do toho Německa = dražší poštovný. Jinak bych se toho osobně asi nebál, ale mohli jsme mít štěstí :)
 
Zkušenost z minulého měsíce - sice diesel, ale předpokládám že i benzín bude na tom podobně..řešil jsem vrzání z přední nápravy, jelikož auto už chci poslat do světa, chtěl jsem aby nastávající "ženich" měl vše v pořádku a tak jsme začal pátrat po příčině. Nejjednodušší způsob - STK - stejně jsem to spojil i celkovou - my zjistili že jsou ve špatném stavu zadní silenbloky na předních ramenech -- na obou, tak jsme začal pátrat kde se dají koupit a jak je vyměnit. Po zjištěni na zvedáku že je rameno včetně čepu jsme na dílně řešili, jestli má smysl vyměnit jen silenbloky nebo celá ramena. Nejdřív jsme šli cestou silenbloků jelikož na technické to vypadal, že čepy jsou ok. Jenže když se spočítala cena silenbloků a práce kolem tak jsme se domluvili že je to nesmysl a seženem ramena. Nakonec se ukázalo, že to bylo štěstí, ikdyž se čepy zdály na technické v pohodě, po sundání ramen jsme zjistili, že už jsou K.O i spolu se silenbloky, takže štěstí že se to vyměnilo celé. Odkaz kde jsme kupoval ramena přikládám, cca před třemy týdny měli ještě všechny
 
Zkušenost z minulého měsíce [...]

Jasný, to dává smysl.
Je to stejná firma (jiný web), jakou jsme řešili v předchozím příspěvku, takže dík za referenci.

Zdá se že v tuhle chvíli jsou v páru levá+pravá dostupná ramena jen Moog (cca 2000 Kč/ks), a Spidan (cca 6400 Kč/ks).
Ani jedna značka mi nic neříká...
Kupoval jsi některé z nich? Bylo potřeba koupit ještě nějaké další příslušenství, nebo jen ta samotná ramena?
Dík!
 
Aha, tak to vypadá přesně jak psal @MyQL že ty dostupné Spidan jsou jiný OEM kód a zřejmě nejsou určené na GJ.
Takže zbývá jedině Moog. Podle toho co jsem zatím našel by to měl být relativně solidní aftermarket výrobce, ale jestli díl bude vyrobený v Číně nebo v Německu je čistá náhoda...
 
Osobně mam Moog, daval sem je bezproblémů jen výměnou a vypadají identicky takže pokud to není z oceli tažené po zemi což nepředpokládám tak by to nějáký km vydržet mělo. Mě to vyšlo na 3000,- za oba..jo a jsou to podle mne Poláci (myslím ten e-shop)
 
Tak po 8 letech došlo na výměnu ramen i u našeho GJ. K popraskanému zadnímu silentbloku se přidaly nakonec spodní čepy. Levý to vzdal úplně a pravý už měl také to nejlepší za sebou. Následovala výměna, kde jinde než u - Reference člena Max6 - Příbram

Skladové zásoby jsou aktuálně opravdu mizivé a tak jsme mezi "bídou poláků a číňanů" našli vysvobození u němců. Konkrétně jsme zvolili dostupná ramena firmy HERTH+BUSS. Kvalita svárů a celkové zpracování odpovídá originálním ramenům, tak snad budou také dlouho sloužit ;)
herth_buss.png
Foto porovnání nesmí chybět:
20220318_090341.jpg 20220318_090406.jpg

Potom už následovala jen geometrie a Máňa už zase jezdí jako divá :cool:
 
Tak po 8 letech došlo na výměnu ramen i u našeho GJ. K popraskanému zadnímu silentbloku se přidaly nakonec spodní čepy. Levý to vzdal úplně a pravý už měl také to nejlepší za sebou. Následovala výměna, kde jinde než u - Reference člena Max6 - Příbram

Skladové zásoby jsou aktuálně opravdu mizivé a tak jsme mezi "bídou poláků a číňanů" našli vysvobození u němců. Konkrétně jsme zvolili dostupná ramena firmy HERTH+BUSS. Kvalita svárů a celkové zpracování odpovídá originálním ramenům, tak snad budou také dlouho sloužit ;)
Zobrazit přílohu 39742
Foto porovnání nesmí chybět:
Zobrazit přílohu 39740 Zobrazit přílohu 39741

Potom už následovala jen geometrie a Máňa už zase jezdí jako divá :cool:
S tou dostupností je to celkem naprd. Šéf mi teď objednával u našeho dodavatele dílů pravé přední a skoro nic se nedalo sehnat, tak nakonec vyzkouším nipparts. Levé zatím nechám to co tam je a jsem zvědav kolik ještě najede. Obě byli měněné loni. A navíc ten dodavatel nebyl schopný levé sehnat. Utahovací momenty asi vědět nebudeš? ?
 
Nedávno jsem je dělal. Bylo mi řečeno, že druhovýroba prý moc nefunguje a doporučuje se origo. Vyšly mě na 25.000,- s geometrii i práci, tak snad to něco vydrží...
 
Nedávno jsem je dělal. Bylo mi řečeno, že druhovýroba prý moc nefunguje a doporučuje se origo. Vyšly mě na 25.000,- s geometrii i práci, tak snad to něco vydrží...
Na ostatních mazdách mi dobrá druhovýroba (ne levná čína/polsko bez dokončených svarů atp.) fungovala bez problémů (podvozky s 300 a 400 tis km), tak předpokládám, že na GJ bude také.
Každopádně vzhledem k ceně bych ramena musel měnit pravidelně asi jako olej a po 5. výměně obou ramen by se mi až potom vyplatil originál :D :)
 
Nedávno jsem je dělal. Bylo mi řečeno, že druhovýroba prý moc nefunguje a doporučuje se origo. Vyšly mě na 25.000,- s geometrii i práci, tak snad to něco vydrží...
Když vidím jak po vyprodání kvalitních výrobců začínají z trhu mizet i ramena od noname/Čína výrobců, tak věřím že tento názor zde budeme slyšet častěji, protože ne že by lidi šetřily, ale už jim prostě nic jinýho nezbylo než koupit opravdu hodně nekvalitní díl.
 
Poslední úprava:
Back
Top