• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Přední ramena - kde koupit (nedostupné)

Já mám aktuálně k dispozici k objednání obě přední ramena od Yamato, Oyodo, Triscan nebo Moog. K prvním dvěma jmenovaným značkám se nedá skoro nic kloudného dohledat, a vypadá to že to jsou obě poláci jen s "japonským" brandingem. Triscan se tváří Dánsky, ale nevím kde to reálně dělají / jaká je kvalita. Takže asi vezmu Moog, jak už jsme tu výše v diskuzi řešili loni.
 
Nedávno jsem je dělal. Bylo mi řečeno, že druhovýroba prý moc nefunguje a doporučuje se origo. Vyšly mě na 25.000,- s geometrii i práci, tak snad to něco vydrží...
Když jsem měnil v listopadu, řekli mi to samé. Jen s cenou jsem se dostal se vším ještě pod 20k.
 
Aha, tak to už trochu přesluhují, ty moje. Je na to nějaké doporučení?
Doporučení je při servisních prohlídkách udělat jejich kontrolu.
Slovo přesluhují se zde moc použít nedá. Dá se odhadnout, že ty kulový čepy nebo silentbloky můžou umřít po +10letech nebo +200000km (spíš ty roky), ale je tam hodně moc faktorů co to to můžou ovlivnit. Vymetej pořád díry, jezdi po špatnym povrchu, narážej do obrubníků a ty ramena odejdou klidně ve 30000km nebo můžeš vyjet ze servisu kde ti řekli že jsou OK, vezmeš kanál a už budou KO. Pak se taky musí vzít v úvahu kostrukce a třeba ten zadní děrovanej silentblok u origo ramene (nejenom GJ/GL) stojí za prd a trhlinky se na něm objevují už po 3 letech, ale ty vůbec ničemu nevadí, jen se musí hlídat jak se rozlejzají...
Proto než hledat komu v kolika km odumřeli a podle toho hned nakupovat díly, tak bych spíš prováděl jejich každoroční/pravidelnou kontrolu tak jako na zbytku zavěšení.
 
Poslední úprava:
Díky za radu Maxi. Teď jsem nechal kontrolovat a říkali mi, že pravé přední rameno už je horší, ale že to ještě může chvíli jezdit, 200 000 km mám za sebou.
 
Aha, tak to už trochu přesluhují, ty moje. Je na to nějaké doporučení?
Můžeš si to trochu "hlídat sám". Když půjdou do kopru, dost pravděpodobně se ti budou sjíždět pneumatiky, a chování auta taky nebude žádná sláva. Ba naopak.
Ale v takovém případě už by asi měly být vyměněný.
 
Tak já dával Triscany a po půl roce čep i silenblok v háji.
U Pana Mikuše mi bylo řečeno,že druhovýroba moc nefunguje.
On dává Yamato ty prý vydrží alespoň 70 tis ,jinak je to bída
 
Já mám aktuálně k dispozici k objednání obě přední ramena od Yamato, Oyodo, Triscan nebo Moog. K prvním dvěma jmenovaným značkám se nedá skoro nic kloudného dohledat, a vypadá to že to jsou obě poláci jen s "japonským" brandingem. Triscan se tváří Dánsky, ale nevím kde to reálně dělají / jaká je kvalita. Takže asi vezmu Moog, jak už jsme tu výše v diskuzi řešili loni.
Můžeš dát prosím odkaz kde jsi našel ty yamato? Nemůžu nikde najit
 
Čaute,
tak tu na Vás zkusím poptat názor na zvukové projevy, ale jen v tomhle vlákně na GH jsem našel podobné zvukové projevy jako na mé GJ a i tam jsem zkoušel psát... viz.

Ozývá se to při točení volantem, na místě i při jízdě. V momentech kdy auto dostává nějaké rázy, třebas když podřadím a auto cukne, nebo když brzdí motorem a zhoupne se. Nebo při akceleraci, nejvíce do kopce.
V servise vyměnili uložení stabilizátoru, ale to vůbec nemá vliv. Zvuky se ozývají jen když je velké teplo a po nějaké době jízdy. Nikdy, hned co usednu za volant, se nic neozve. I když auto třebas stojí celý den na sluníčku, když je 35°, tak se to začne ozývat až po pár kilometrech jízdy a zintenzivňuje se to až do takové míry, že mám pocit že musí něco upadnout. Ale naštěstí neupadne :). Jak je venku pod 25°, tak se to třebas neozve ani po 70km.
Posílám odkaz na yt, kam se mi povedlo zvuky nahrát.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLPPcgjwzw82t3Wtckg7Q6edqr2FBLetPO

Šli byste do výměny ramen? Před necelýma dvěma lety jsem je ale měnil, jak jsem psal dříve v tomto vlákně, pravděpodobně za origo. Najeto je na nich 22tkm. V servise neví a chtějí v podstatě zkusit metodu pokus/omyl, což se může zle prodražit a protáhnout. Hlavně za chvíli, až bude počasí už jen jako v posledních dnech, tak nezjistím jestli jakákoliv výměna pomohla.
 
Tak dneska jsem si udělal domácí úkol a jsem celkem přesvědčen že to dělá tyčka stabilizátoru. Uvidíme co na to řeknou v servise.
 
Ozývá se to při točení volantem, na místě i při jízdě. V momentech kdy auto dostává nějaké rázy, třebas když podřadím a auto cukne, nebo když brzdí motorem a zhoupne se. Nebo při akceleraci, nejvíce do kopce.
V servise vyměnili uložení stabilizátoru, ale to vůbec nemá vliv. Zvuky se ozývají jen když je velké teplo a po nějaké době jízdy. Nikdy, hned co usednu za volant, se nic neozve. I když auto třebas stojí celý den na sluníčku, když je 35°, tak se to začne ozývat až po pár kilometrech jízdy a zintenzivňuje se to až do takové míry, že mám pocit že musí něco upadnout. Ale naštěstí neupadne :). Jak je venku pod 25°, tak se to třebas neozve ani po 70km.
Posílám odkaz na yt, kam se mi povedlo zvuky nahrát.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLPPcgjwzw82t3Wtckg7Q6edqr2FBLetPO
Tak vyřešeno. V mém případě tyto zvuky opravdu vytvářela tyčka stabilizátoru.
 
Back
Top