• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Prezuti pneu vyvazuje se?

Pepek

nový člen
14
Zdravim ve spolek,

dnes jsem byl prezout pneu (mam komplet sady litaky zimni a litaky letni). K memu prekvapeni kola nevyvazovali a na dotaz proc mi bylo sdeleno ze mam zimni kola na litakach nove (prvni sezona najeto maji cca 5000km) a ze se to nedela. Prijde mi to spis lenost a vymluva nez fakr. Jake mate zkusenosti a nechate si kola vyvazovat?
Dekuji
 
Tiež si myslím, že ti to mali vyvážiť. To by potom nevyvažovali žiadne auto. Iba tie, ktoré menia pneumatiky...

Odoslané z S61 pomocou Tapatalku
 
Diky za komentare myslel jsem si to. Blby ze to byl origo mazda servis a to jsem nechtel do jinyho pneuservisu. No uz ram nepojedu.
 
klidně napiš název servisu, ať ostatní vědí komu se vyhnout ;)
Zavolam jim a budu chtit znat duvod od technika a uvidim jak se k tomu postavi a dam vedet jak se k tomu postavili. Chyby dela, zajima me co na to reknou.
 
Poslední úprava:
Kola si měním sám, uskladňuju ve sklepě. Při výměně řádně kontroluji, jestli tam nejsou upadlá závažíčka, dezén - plošky a nerovnoměrné opotřebení, samozřejmě hloubku vzorku v několika místech. Dávám vyvažovat po cca 2-3 letech, podle rychlosti úbytku vzorku, a samozřejmě pokud cítím vibrace. Možná je to málo důsledné, ale nemám špatnou zkušenost.
 
Kola si měním sám, uskladňuju ve sklepě. Při výměně řádně kontroluji, jestli tam nejsou upadlá závažíčka, dezén - plošky a nerovnoměrné opotřebení, samozřejmě hloubku vzorku v několika místech. Dávám vyvažovat po cca 2-3 letech, podle rychlosti úbytku vzorku, a samozřejmě pokud cítím vibrace. Možná je to málo důsledné, ale nemám špatnou zkušenost.
Nedělal bych to jinak, respektive mám to stejně. :cool:
 
Možná jsem paranoidní, ale pokaždé nechávám kola vyvažovat při přehazování letní sady za zimní a naopak. Beru to tak, že se těch pár ušetřených korun na vyvážení nevyplatí. Asi před deseti lety mi v jednom servisu nevyvážili kola i když jsem je o to výslovně požádal. Nechal jsem je kola sundat a jel jinam. Bylo to u M paláce v Brně, název si už nepamatuju.
 
U každého auta jsem měl vždy dvě sady kol, přezouval jsem si je sám, vždy jsem je vizuálně kontroloval a nechal převážit jednou za dva roky. Vždy, když jsem si nechal přezout nové pneu, tak jsem si zkontroloval, že mám dvě a dvě kola stejná (zda sedí směr rotace, nebo označení inside/outside). A už dvakrát se mi stalo, že jsem musel nechat u jednoho kola pneu obrátit. Být paranoidní se někdy vyplatí :)
 
Back
Top