• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

16" nebo 18"

Na léto 16 nebo 18" - co doporučujete?

  • 16" ponechat i na léto, jsou komfortnější a levnější

    Hlasy: 8 25,8%
  • 18" na léto, lépe vypadají a podvozku to nevadí

    Hlasy: 23 74,2%

  • Celkem voličů
    31
Bacha na tu středovou díru, nevim jak cx3, ale M3 jí má 67,1 mm a ten tvuj disk má 71 mm, musí se tam dávat nějaký korekční podložky.
No právě, já když bych kupoval, tak určitě přesně vrtaný, nechci se pořád dokola trápit se středovýma podložkama a jinejma šroubama
 
No tak pánové, je tu někdo kdo měl na CX-3 alu 16" a pak 18" (nebo naopak)? Je to přeci jen dost velká investice.
Díky za vaše postřehy...
 
Záleží kde žiješ a jaký tam máte silnice, já mám na M3 letní i zimní kola 16" foukaný na 2,5 at a včera jsem jel okresku kousek od Kladna ve třech lidech a skákalo to jako blázen. Co by to dělalo na nízkoprofilový 18" si radši ani nechci představit. Všechno je to o kvalitě silnic která je jiná u nás a jiná v Německu, tam bych ty 18" kola asi zkousnul.:)

A nechtej vedet co to dela v okoli Kladna, kdyz na tech 18tkach jedes sam a rychle..proto za me to vidim na nestandartni reseni 205/50 R17 jako ideal. 18tky jsou tu v CR obcas FAKT za trest..v UK tento pocit nikdy nemam..tam ty 18tky jsou naprosto v pohode...
 
A nechtej vedet co to dela v okoli Kladna, kdyz na tech 18tkach jedes sam a rychle..proto za me to vidim na nestandartni reseni 205/50 R17 jako ideal. 18tky jsou tu v CR obcas FAKT za trest..v UK tento pocit nikdy nemam..tam ty 18tky jsou naprosto v pohode...
To jsem taky zvažoval, protože aktuálně jezdím 18" léto a 17" zima, tak jsem chtěl u Mazdy přejít na 17" léto a 16" zima, ale nechce se mi podstupovat anabáze s typovým listem a přihlašováním
 
Nevím jestli to je off topic, ale mně prodejce teď v září říkal, když jsem přebíral auto, že jsem jeden z posledních co má v techničáku více možností na disky 18 a 16. Že později už pouze ty disky, na kterých auto přijede.
Takže je otázka pro @Floyda, zda bude mít v techničáku možnost změny disků.
 
Máš na mysli, že když auto přijede na 16", tak bude moct v létě i v zimě jezdit jenom na 16"?
 
Máš na mysli, že když auto přijede na 16", tak bude moct v létě i v zimě jezdit jenom na 16"?
No tak mi to tvrdil prodejce, nemám to potvrzené, ale prej jeto nějaké nařízení EU, stejně jako že od 09/2018 auto musíš přihlásit "na čisto" a pak teprve požádat o zapsání doplňků jako je např. tažné...
opět sdělení prodejce a potvrzeno od ALD.

asi se to týká aut dovážených do EU pouze...
 
No tak mi to tvrdil prodejce, nemám to potvrzené, ale prej jeto nějaké nařízení EU, stejně jako že od 09/2018 auto musíš přihlásit "na čisto" a pak teprve požádat o zapsání doplňků jako je např. tažné...
opět sdělení prodejce a potvrzeno od ALD.

asi se to týká aut dovážených do EU pouze...
Tak za 14 dní vám zde sdělím vlastní zkušenost.
 
Auto mám přihlášené v říjnu a v TP jsou jako hlavní zapsané 18" a dole jako variabilní provedení 16". Do TP myslím opisují údaje z EC - Certificate of Conformity.
V autosalonu na mě ze všech stran čuměla velká kola a tak mi ty Attraction 16" připomínající květ kytky přišly nějak nepatřičné. Po tisíci kilometrech se mi ale potvrdilo - "česká díra = velký balon". 18" jsou fešácké, jen ne na naše okresky.

2018-Mazda-CX-3-Review.JPG Je velká škoda, že v Mazdě rovnou "nepovolili" 17". Přidávám obrázek tuším z Kanady. Takhle vypadá můj ideál :)
 
No tak pánové, je tu někdo kdo měl na CX-3 alu 16" a pak 18" (nebo naopak)? Je to přeci jen dost velká investice.
Díky za vaše postřehy...
Já jsem měl půjčenou předváděcí CX-3 na 18" kolech, a při normálni jízdě se mi rozskákala zadní náprava tam, kde se mi to s Felicií nebo Fabií nikdy předtím nestalo. Takže jsem hned zavrhl parádu a jezdím na 16" kolech. Aspoň bez skákání, i když CX-3 je sama o sobě na české silnice dost tvrdá.
 
No já mám letní 18 a teď kupuji zimní 16.
Takže pak dám referenci...

Odesláno z mého WAS-LX1A pomocí Tapatalk
 
No tak mi to tvrdil prodejce, nemám to potvrzené, ale prej jeto nějaké nařízení EU, stejně jako že od 09/2018 auto musíš přihlásit "na čisto" a pak teprve požádat o zapsání doplňků jako je např. tažné...
opět sdělení prodejce a potvrzeno od ALD.

asi se to týká aut dovážených do EU pouze...

Aktualizuji informaci: toto se týká pouze CX-5, kvůli WLTP...
 
Back
Top