• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

16" nebo 18"

Na léto 16 nebo 18" - co doporučujete?

  • 16" ponechat i na léto, jsou komfortnější a levnější

    Hlasy: 8 25,8%
  • 18" na léto, lépe vypadají a podvozku to nevadí

    Hlasy: 23 74,2%

  • Celkem voličů
    31
Taktiež súhlasim. na GH mám obuté 215/50 R17 Nokian A3 a na snehu sa mi zdajú nedostatočné, kdežto na cestu su vyníkajúce.
 
Tak že bych si připlatil za Pirelli? :) Na M6 mám WR A4 a nějak jsem problémy necítil. Ale minulá zima byla slabá.
 
Ty WR A4 máme v rozměru 235/55 (myslim)/17 a nejsem s nima moc spokojený. Na nezasněžený povrch dobré, ale jak to má jezdit po sněhu, tak katastrofa. Začali jsme poslední dobou dost jezdit na hory, tak budu muset pořídit něco lepšího.
V tom případě ti doporučuji přesedlat na Goodyear Ultra Grip Performance Gen 1, mám je právě v rozměru 17" již několikátou sezonu a je to naprostá špička
 
Po relativně dlouhém a pečlivém bádání na netu a dotazování se mám v otázce zimního obutí jasno: zůstávám u své osvědčené značky Goodyear Ultra Grip Performance Generation 1. Tyhle gumy jezdím v 17" od roku 2015 a jsem s nimi absolutně spokojen. Docela navážno jsem uvažoval i o Nokianech, ale A4 se v 215/60 nedělají a D4 je víc do hor než do té české břečky.
 
Ahoj, taky jsem to řešil...
Nakonec jsem zůstal u 16", ale originaly jsem prodal bez pneu a koupil 16" a menším ET aby to nebylo tak utopený a teď koupil ještě zimní a budu přehazovat pouze pneumatiky na stejným disku. S 18" to musí být fakt tvrdý...
Navzdory tomu cos mi psal - chceš jít na léto přece jen do 18"? Důvod?
 
Ja by som 16” nemenil ..možno keby som býval v Švajčiarsku :D:D ja som si dal urobiť disky a som spokojný na 16” ...originál si nechávam na zimu a tie čo mám sú na leto super ...mám aj top Revolution z veľkými diskami ale na týchto cestách ďakujem neprosím ...
 
Navzdory tomu cos mi psal - chceš jít na léto přece jen do 18"? Důvod?
No psal jsem, že o 18" na léto přemýšlím a ty 16“ bych už nechal obuté na zimních (minulý týden koupeny Dunlop 3D) a letní na jaře prodal (najeto 7.000 km).
Ale záleží na ceně kompletu v 18" a taky na srovnání jízdních vlastností v 16". Zatím to tu nikdo nepopsal...
 
Na Nejkola.cz jsem našel 18" disk dezent tz asi za 3600 Kč a pneu 18" Kumho za 2500Kč, takže minimálně na 24 000 Kč by tě ta paráda vyšla.:cool:
 
To nedám, na netu jsem viděl zánovní origo disky CX3 18" plus pneu 80% komplet za 15.000,- Kč...
 
Kdyby vás zajímalo, nové disky pro CX-3 IPM 2018 stojí přes 7000 Kč / ks! Chtěl jsem je koupit na zimu. Jenže je zatím nelze normálně objednat, pouze přes náhradní díly, kde je vše o dost dražší. Proč? Kvůli pojišťovnám, které platí pojistné události na autech a pak se všichni divíme, že se zvedají ceny pojistek.

Cena bude nižší, jakmile bude možné disky normálně objednat přes eshop Mazdy nebo kdekoliv na prodejně. Na to stále čekám, protože současná cena je absurdní. Daleko dražší, než 19" disky na M6. :confused:
 
Presne tak, chcel som cierne.... ale tieto, co som objednal, su vraj antracit... uz su v pneuservise obute a cakaju na prezutie... este som ich nevidel, ale vyplatil som ich ;)
 
Mně ty disky vážej 9 kilo a zimní gumy Kleber krisalp taky 9 kilo. A vážil jsem i ten origo čínskej disk a kupodivu měl taky necelejch 9 kilo, to jsem čekal že bude mít víc....o_O
 
Back
Top