• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Příčníky na pevné body

tak konečně přezbrojeno na zimu ;);)
Ahoj , mam krátce Mazdu CX 3 a chtěl jsem se zeptat na upevnění strešních nosičů jak to máš ty . To bude asi systém od Thule přímo pro Mazdu CX 3 , že ? Já na internetu hledal, které nosníky jsou přímo pro mazdu cx 3 a našel jsem i tyto ? Jsou vhodné ? díky moc za info : https://www.filsonstore.cz/stresni-...MIove2ua_25wIVhbTtCh2APA1OEAQYAyABEgJSyPD_BwE

popřípadě musím k těmto nosníkům mít ještě něco speciálního na upevnění do drážek na střeše vozu.
 
Zdar , ano mám je přímo originál z Mazdy , je to systém Thule upevněných srouby v drážce .
Musel jsem přikoupit i jiné lišty otvory do drážek ..... původní lišty (pravá+levá strana) nemají otvory pro uchycení nosníků.
Bylo to poněkud drahé , ale pokud jsem chtěl něco do drážky , co vypadá důstojně a kvalitně .....přeci jenom máš pořádný auto , né ty parodie s 1.0 nebo nedejbůh Dáčii :) tak jsem se holt musel přizpůsobit , znáš to ...."Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti":(

Ale nevím jesli ty z tvého odkazu mají navrchu T-drážku na uchycení dalšího příslušenství , jako mám třeba nosič lyží, nosič kol atd.
Každopádně je to 1/3-1/4 cena než origoš Mazda.
 
Dovolím si okomentovat, i když nemám CX-3, ale pár příčníků už jsem na Mazdu (6) kupoval - jak s montáží do drážek, tak na hagusy. Takže cena a konstrukce vypadá dobře, ale není mi jasné, co to znamená fixační kit pro daný typ vozidla. Pokud je to do drážky, jak popisuje výše @marastan, tak je nutné postupovat podle něj. Ale taky to může být s montáží na rám, do čehož bych nešel. Přinejmenším se odírá lak. Takže radši prověřit jak drážku na autě, tak typ adaptačního kitu.
Jinak pokud jsem kupoval příčníky s kity pro Mazdu přímo od Thule, tak i díky nějaké akci či slevě distributora jsem se vždy dostal na lepší ceny, než u Mazdy.
 
Zdar , ano mám je přímo originál z Mazdy , je to systém Thule upevněných srouby v drážce .
Musel jsem přikoupit i jiné lišty otvory do drážek ..... původní lišty (pravá+levá strana) nemají otvory pro uchycení nosníků.
Bylo to poněkud drahé , ale pokud jsem chtěl něco do drážky , co vypadá důstojně a kvalitně .....přeci jenom máš pořádný auto , né ty parodie s 1.0 nebo nedejbůh Dáčii :) tak jsem se holt musel přizpůsobit , znáš to ...."Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti":(

Ale nevím jesli ty z tvého odkazu mají navrchu T-drážku na uchycení dalšího příslušenství , jako mám třeba nosič lyží, nosič kol atd.
Každopádně je to 1/3-1/4 cena než origoš Mazda.
Zdar , ano mám je přímo originál z Mazdy , je to systém Thule upevněných srouby v drážce .
Musel jsem přikoupit i jiné lišty otvory do drážek ..... původní lišty (pravá+levá strana) nemají otvory pro uchycení nosníků.
Bylo to poněkud drahé , ale pokud jsem chtěl něco do drážky , co vypadá důstojně a kvalitně .....přeci jenom máš pořádný auto , né ty parodie s 1.0 nebo nedejbůh Dáčii :) tak jsem se holt musel přizpůsobit , znáš to ...."Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti":(

Ale nevím jesli ty z tvého odkazu mají navrchu T-drážku na uchycení dalšího příslušenství , jako mám třeba nosič lyží, nosič kol atd.
Každopádně je to 1/3-1/4 cena než origoš Mazda.

Diky moc za odpoved poradne to jeste omrknu a zhodnotim .
Jeste me zajima jedna vec - ty uz mas facelift nebo ne ? Jde mi o stredovou operku . Mam totiz stredovou operku a je desna . Zda se da koupit nejak nova ? Diky moc a zdravim z Karlovych Varu
 
Zdravím všechny,
právě jsme prodali naši CX-3, protože se nám rozrostla rodina a koupili jsme CX-5.
A tak nám zůstali doma originál příčníky i střešní lišty na výměnu.
Tudíž nabízím tuto sadu k prodeji. Cena komplet 4500Kč.
BEC69B3E-70C1-4120-82F9-958983280BA7.jpeg 93C0913C-5A8C-4787-B123-E62425761C38.jpeg 2809D3DA-6023-4FC1-B12D-83908D8DCC09.jpeg DEF7844A-F8D8-4BDE-8B0F-5C393CA668A3.jpeg 61D87210-2320-4972-B992-FC704239AF85.jpeg 485ED4A4-23BD-45DE-BC76-B6337D0620BE.jpeg 15F94239-A425-492A-B6FD-1F0951740AC6.jpeg 428B81C5-EC18-4503-A8CD-ED71344CB6AC.jpeg D794AF58-7CFB-4003-9B98-51A26C42727A.jpeg 2394E0C9-1C1A-40F0-92B7-D989B6D01421.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
9C4ADC16-641E-4C0D-A2A5-9FF9FD10B9FD.jpeg EED76B5E-B8DC-4642-84C7-068E4E96CEBA.jpeg A18B584D-86FD-43B4-9992-CFC7364231AB.jpeg
Mazdar, tak se musim taky pochlubit, dal jsem na rady zdejsich a poridil stresni nosic whispbar s24 + k765 kit na mazdu v cernem provedeni cena 7060,- je sice pravda ze cena je o trosku vetsi nez original, jenze me proste vadi ten presah. Montaz cca hodinku nez to vse nastavite ( mozna to jde rychleji treba jsem nemehlo :joy: ). A musim uznat, ze o nich clovek fakt nevi, pri rychlosti 130km/h, o nich nevite. 8704C249-4CF7-49EE-B3BB-C2022CF21582.jpeg
 
Zdravím všechny,
právě jsme prodali naši CX-3, protože se nám rozrostla rodina a koupili jsme CX-5.
A tak nám zůstali doma originál příčníky i střešní lišty na výměnu.
Tudíž nabízím tuto sadu k prodeji. Cena komplet 4500Kč.
Zobrazit přílohu 29044 Zobrazit přílohu 29045 Zobrazit přílohu 29046 Zobrazit přílohu 29047 Zobrazit přílohu 29048 Zobrazit přílohu 29049 Zobrazit přílohu 29050 Zobrazit přílohu 29051 Zobrazit přílohu 29052 Zobrazit přílohu 29053
Ahoj, to předpokládám, již není k mání.?
 
Kluci, byli byste někdo tak hodný a řekl mi výšku auta s pricniky? Pokud má někdo i drzaky na lyže, s těmi by to bylo taky super. Mám garáž, kde ve vjezdu je nosník a je vyška jen 1,7 metru.
Že bych musel sundavat drzaky/rakev, to přežiju ale sundavat pořád i pricniky, se mi nechce. Hlavně v zimě, že...
Díky!
 
Mazdar, tak se musim taky pochlubit, dal jsem na rady zdejsich a poridil stresni nosic whispbar s24 + k765 kit na mazdu v cernem provedeni cena 7060,- je sice pravda ze cena je o trosku vetsi nez original, jenze me proste vadi ten presah. Montaz cca hodinku nez to vse nastavite ( mozna to jde rychleji treba jsem nemehlo :joy: ). A musim uznat, ze o nich clovek fakt nevi, pri rychlosti 130km/h, o nich nevite.
Ahoj, máš to pěkné! Uvažuju o nich taky. Příčníky sundáváš anebo s nimi jezdíš pořád? Střešní lišty si kupoval nové s krytkami anebo vyřezal do stávajících díry?
 
Ahoj, máš to pěkné! Uvažuju o nich taky. Příčníky sundáváš anebo s nimi jezdíš pořád? Střešní lišty si kupoval nové s krytkami anebo vyřezal do stávajících díry?
Ahoj.
Dekuji. Sundavam je pouze na zimu, kvuli snehu, nebavilo me to jak se tam drzel snih, kdyz sem ometal auto. Ale jinak jsou tam od jara do podzimu porad, nehucej, ani na dalnici o nich nevim a spotreba se mi zda porad stejna. Stresni listy sem bohuzel kupoval.
 
Díky za odpověď. Proč ty lišty bohužel? Po odmontování příčníků tam zůstane nějaký mezikus a nemusíš řešit co s vyříznutou lištou?
 
Ahoj,

chystam se koupit pricniky a v Mazda original ma nosnost pouze 50kg. Potrebujeme na strese prevazet az 4 kola (hlavne letni obdobi) a potrebujeme byt schopni prevazet take stresni box (zima). Nerad bych mel nosice instalovane pod dvere.

1. Vlezou se Vam nekomu 4 kola na strechu na nosice s presahem? Predpokladam, ze 4 kola se nevlezou na pricniky, ktere nemaji presah...Nebo jake mate zkusenosti?
2. Daji se na ty hagusy uvedene v tomto vlakne od Makyna upevnit prakticky jakekoliv pricniky od Thule apod? I s presahem i bez presahu?

Predem diky za odpoved a doporuceni.
 
Příčníky jsem měl několikery na různých autech, poslední dvoje byly Thule. Převážel jsem 4 kola, na střídačku 1 směrem dopředu, druhé dozadu a stejně druhý pár. A měl jsem vždy příčníky s přesahem, nosiče kol jak obyč, tak Thule. Pokud se dobře pamatuji, tak kolem 120 - 128 cm. Někdy jsem vezl box Thule a s ním ještě nosič na lyže, když byly v boxu snowboardy. Vždy to bylo v pohodě, nechtěl jsem řešit hlavolam, jak to sesadit při každém nasazování. A hodilo se to i na převoz různých stolů, postelí, apod. Vždy se to vešlo s rezervou. Takže jsem rozhodně pro praktičnost, byť trochu na úkor vizuálního dojmu..
 
Back
Top