• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Příčníky na pevné body

Díky za info. Také jsem přemýšlel o této kombinaci Whisbar + Adventure 130 a jsem zklamaný, že to nepasuje?!
A ta skutečnost, že se značkovým boxem od Thule je to už od 80km/h hlučný, je zklamání. Vzhledem k předpokladu převážně dálničního provozu 6-8h a rychlosti kolem 130-150km/h si to tedy nedovedu představitvit...
Ještě mě napadlo že příčníky mám namontované na střed díry v gumách možná při možnosti zkusit přidělat na nedotažené příčníky Adventure 130 tak to možná výjde jen je potřeba zkontrolovat jak pak sedí gumy. Víc asi nevymyslíme.
 
Ještě mě napadlo že příčníky mám namontované na střed díry v gumách možná při možnosti zkusit přidělat na nedotažené příčníky Adventure 130 tak to možná výjde jen je potřeba zkontrolovat jak pak sedí gumy. Víc asi nevymyslíme.
Ahoj, moc tomu nerozumím, jak to myslíš...
 
Ahoj, moc tomu nerozumím, jak to myslíš...
Na autě jsou pevné body na ty nasazuješ montážní kit což jsou gumy s čtvercovou dírou já dával na střed této díry tím pádem je možnost zkusit v rozmezí děr zkusit kit posunou dle děr na boxu. V mém případě zkoušeno jen umístění na střed a jedna díry mi nevycházela cca 0,5 - 1 cm u Adventure 130 jelikož díry už mají předvrtané.
Když bude nejhůře zkusím to oddělat a vyfotit pro pochopení.
 
Na autě jsou pevné body na ty nasazuješ montážní kit což jsou gumy s čtvercovou dírou já dával na střed této díry tím pádem je možnost zkusit v rozmezí děr zkusit kit posunou dle děr na boxu. V mém případě zkoušeno jen umístění na střed a jedna díry mi nevycházela cca 0,5 - 1 cm u Adventure 130 jelikož díry už mají předvrtané.
Když bude nejhůře zkusím to oddělat a vyfotit pro pochopení.
Ok, už to chápu. A pokud bych využil krajních poloh v montážním kitu, hrozí horší pevnost, nebo nevzhledný design? A co u boxu navrtat díru v jiném místě, než jsou připravené?
 
Ok, už to chápu. A pokud bych využil krajních poloh v montážním kitu, hrozí horší pevnost, nebo nevzhledný design? A co u boxu navrtat díru v jiném místě, než jsou připravené?
Přijdeš o záruku a horší pevnost ne spíše že by špatně sedělo na střeše. Odkud jsi?
 
Ještě scháním T úchyty abych vyloučil že ten hluk nedělaj držáky originál u boxu.
 
To není tak daleko já jsem z Králík okres Ústí nad Orlicí pokud chceš o víkendu ti to můžu ukázat nebo i půjčit na vyzkoušení.
Díky za nabídku, možná by mě zatím stačilo tvoje tel. číslo.
 
Díky za nabídku, možná by mě zatím stačilo tvoje tel. číslo.
774243888
Jelikož tento týden jezdím ranní linku do 10:00 hodin ti to nevemu.
Jinak v Olomouci je firma OCN -24 jestli se nepletu dělají tažné zařízení nosiče kol a asi i Thule.
Já mám u nich montované tažné a koupený nosič kol na tažný.
 
Poslední úprava:
Tak jsem koupil od Thule T příchyty s plasty pro Touring box a pocitově bych řek, že se hluk snížil. Škoda že nedávaj možnost si vybrat další 1000,-. Zároveň jsem zjistil,že spodní gumy nejsou moc dobře řešený a s T příchytem nelze více posunout do zadu, ale zase není problém s pátými dveřmi.
 
Tak jsem koupil od Thule T příchyty s plasty pro Touring box a pocitově bych řek, že se hluk snížil. Škoda že nedávaj možnost si vybrat další 1000,-. Zároveň jsem zjistil,že spodní gumy nejsou moc dobře řešený a s T příchytem nelze více posunout do zadu, ale zase není problém s pátými dveřmi.
Ahoj, a máš aktuální foto?
 
Mám pár fotek focení příčníků a boxu v závěsu asi jednu celkovou na autě.
 
Pro zajímavost jsem na ně mrknul taky a mám trochu upozornění, vycházející z mé dávné zkušenosti. Ty vlastní příčníky vypadají hodně nízké. To je sice elegantní, ale může to být nepraktické. Kdysi jsem si koupil nízké příčníky, ale pak jsem na ně nemohl dát pár lyží skluznicemi k sobě, protože vázání leželo na střeše. A když jsem kvůli tomu dal lyže vedle sebe, tak se jich tam vešlo 2x míň, resp. už se tam nevešel snowboard. Musel jsem je vyměnit. Kromě toho jsem vždy preferoval příčníky, které přesahují střechu, aby se toho na ně vešlo víc, zejména nosičů kol. Těmito budeš docela omezen, ale pokud to máš jen pro box, tak by to asi mělo plně vyhovovat.
 
Mám to opravdu spíš jen pro BOX. Ale viděl jsem že dnes i držáky na lyže dělají dost vysoké a navíc k nim většinou dávají ještě nástavce kterými se dají dát výš. Ale díky za postřeh.
 
Taky jsem se na ně díval a počítej že clo tam určitě bude...
No už někdy i dost drahý věci (jako 4K záznamovou video kameru na přední sklo) pustili zcela bez poplatku. Tak asi podle toho jak se na celnici zrovna kdo vyspí. :)
 
Back
Top