• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Příčníky na pevné body

Poslední úprava moderátorem:
Podle webu Thule, kde lze hledat výrobky podle modelu auta vč. roku výroby a typu střechy, nemá CX-3 pevné montážní body. Viz https://www.thule.com/cs-cz/cz/roof-rack/roof-racks , kde se vybere přesný typ/model, ale nabízí od r. 2015 pouze normální střechu. To je chyba? Pokud je má, tak bych se divil, že by byly jiné než na CX-5, nebo dokonce že by rozteč některého příčníku Thule byla fixní pouze pro jeden model Mazdy. Ale nejlíp to najít na jejich webu.
 
Mazda CX-3 samozřejmě montážní body má. Jen jsou standardně zakryté lištou a musí se koupit jiná s otvory za 1000.- a vyměnit. Což mi přijde jako úplná kravina proč tam už ta s otvory není rovnou - ty záslepky totiž nejsou vůbec vidět a neruší vzhled. Thule oficiálně na montážní body pro CX-3 příčníky nenabízí. Ale to jen proto, že je dodává Mazdě a ta je prodává jako originální doplněk. Bohužel to jsou příčníky s převisem, což někomu vyhovuje a někomu {mně} zase ne. Já bych radši ty obloukové, které nabízí Thule oficiálně dle konfigurátoru jen pro Mazdu CX-5. Ty patky by ale právě mohly sedět i na CX-3, jen nemám možnost jak to ověřit.

Odesláno z Tapatalk
 
Ty zaslepky jsou pekne nahouby, hrozne rady se ztraci/kradou, takze za rok uz mam 2 sady pryc.
Pro nekoho kdo nepouziva nosic je lista pohodlnejsi
 
Preventivně jsem objednal hned osm kusů, kdybych nějakou ztratil, ale nevím proč se kradou, když stojí celá sada pár korun..

Odesláno z Tapatalk
 
Ahoj, muzu dotaz k montazi ?
Mel jsi tam nejake podlozky pod hagusy v te sade ?
Ja je objednal z aliexpressu a nevim jestli pod to maji prijit i nejake ty spacery. At to neposeru tu strechu :D
Predem dekuji za odpoved.
 
Tohle je pomalu to samý i cena stejná a je to na CX3 vyzkoušený sám je mám:
https://www.autohaus.cz/stresni-nosice-whispbar-uzavrene-s24-k765/

Neměl někdo z vás možnost vyzkoušet jestli jdou uchytit na střechu CX-3 do montážních otvorů příčky určené pro Mazdu CX-5? Konkrétně myslím THULE Wingbar EDGE https://www.obchodth.cz/6691-pricniky-thule-wingbar-edge-mazda-cx-5-2012-2017-s-pevnymi-body.html Jde mi o ty patky jestli sednou i na střechu CX-3 délka příčníku by se musela pravděpodobně upravit (kvůli užší střeše) ale neměl by to být problém.

pricniky-thule-wingbar-edge-mazda-cx-5-2012-2017-s-pevnymi-body.jpg
 
Pěkný. Je to jenom dojem, že ten box je vepředu trochu zvednutý? Že nesedí úplně v rovině?

Odesláno z Tapatalk
 
Je to jen optický klam - box je v rovině bohužel tvar střechy tvoří tento klam. K uchycení boxu používám T kus origo úchyty dělaly velký hluk zase jednoduší manipulace.
 
Tak přesně tyto příčníky jsem pořídil a přijdou mi skvělé. Nicméně mám trochu problém s těmi dírami v krycích lištách na střeše. Dají se tyto lišty sehnat samostatně a po odmontování příčníků jednoduše vyměnit? Přeci jenom, jezdit pak celý zbytek roku s děrovanými nebo byť zakrytými dírami ale stejně viditelnými se mi moc nechce. Nikde jsem tento díl nenašel.
 
Tak přesně tyto příčníky jsem pořídil a přijdou mi skvělé. Nicméně mám trochu problém s těmi dírami v krycích lištách na střeše. Dají se tyto lišty sehnat samostatně a po odmontování příčníků jednoduše vyměnit? Přeci jenom, jezdit pak celý zbytek roku s děrovanými nebo byť zakrytými dírami ale stejně viditelnými se mi moc nechce. Nikde jsem tento díl nenašel.
Urcite se daji prehodit derovane/nederovane, na youtubu jsou na to nejake navody
 
Tak přesně tyto příčníky jsem pořídil a přijdou mi skvělé. Nicméně mám trochu problém s těmi dírami v krycích lištách na střeše. Dají se tyto lišty sehnat samostatně a po odmontování příčníků jednoduše vyměnit? Přeci jenom, jezdit pak celý zbytek roku s děrovanými nebo byť zakrytými dírami ale stejně viditelnými se mi moc nechce. Nikde jsem tento díl nenašel.
Originální lišty mám doma v garáži.
 
Pokud chceš neděrovaný tak když si přijedeš dostaneš zdarma. Měnili mi při koupi vozu za lišty se záslepkou. Zítra budu doma můžu ti je vyfotit.
 
Pokud chceš neděrovaný tak když si přijedeš dostaneš zdarma. Měnili mi při koupi vozu za lišty se záslepkou. Zítra budu doma můžu ti je vyfotit.
skvělé, příčníky nandavám na střechu max 2x za rok takže mi nečiní problém mít 2 sady lišt a měnit dle potřeby. Ty jsi pražák?
 
Back
Top