• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problém elektrika?

Maggie

nový člen
8
Zdravím,,
zjistila jsem, že mi přestal svítit hlavní světlomet a protože jsem měla nastaven automatický režim svícení (od doby koupě),tak jsem ho přepla na denní - protože jsem nechtěla, aby to bylo poznat. Protože při aut. režimu stačí aby se trošku zatáhlo a hned svítí hlavní světla.
K mému překvapení, jsem vypnula motor - ale palubka zůstala svítit. budíky, displej, světla - všechno.
Zapla jsem motor a vrátila jsem světla opět do automatického režimu - a vypla auto - úspěšně.
Poté jsem znovu zkusila přepnout režim na denní - a při vypnutí motoru to dokonce začalo pískat a opět vše zůstalo rozsvícené. Nechci vybít baterii nebo něco podobného.
Mazdu jsem si paradoxně koupila v naivním přesvědčení, že není napěchovaná elektrickými vymoženostmi, takže nebudou problémy.
Myslíte si, že toto je nějaký závažný problém v elektronice?
Auto mám necelý rok, ale už jsem vyměňovala klimatizaci,tlumiče a řemen,výkon se mi zdá kolísavý a dvoulitr mě žere za živa. Do nějaké větší opravy už se mi nechce a asi bych koupila nové auto.
 
Poslední úprava:
Paní má zřejmě prvního japonce. Klasika u japonce pokud se zapnou světla manuálně, zůstávají svítit i po vypnutí motoru/zapalování. Při otevření dveří je na to řidič upozorněn pískáním.... To je tím že uživatelé nečtou manuál ke stroji kterej se snaží ovládat...
 
Paní má zřejmě prvního japonce. Klasika u japonce pokud se zapnou světla manuálně, zůstávají svítit i po vypnutí motoru/zapalování. Při otevření dveří je na to řidič upozorněn pískáním.... To je tím že uživatelé nečtou manuál ke stroji kterej se snaží ovládat...
Zdravím,,,mám taky problém se světly,,, prosím poradit kdo už má stím zkušenost... Mě se na automat světel,přestal rozsvicovat praví xenon,,, a když to přepnu ručně na světla tak svítí..Prostě na automaticky se už nerožne... Díky za info... Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA
 
Modul kterej má na starosti ovládání světel a jejich režimy, prostě na retžim "auto" nesepne ten jeden xenon
 
Poslední úprava:
Je to tu ve špatné sekci když máš M6, ale když jsem se díval do elektrických schémat, tak relé (v motorovém prostoru) pro spínání předních světlometů je jedno pro pravý i levý světlomet a odtamtud se rozděluje vedení pro pojisku zvlášť pro pravý a zvlášť pro levý světlomet. Tzn. že pokud se sepne relé, musí se rozsvítit oba světlomety - pokud je v pořádku pojistka a žárovka.
Relé je ovládáno pokynem z BCM modulu (spinač světel ON), anebo pokynem z AFS control / Auto leveling modulu (spinač světel AUTO).

Ještě otázka: Máš manuální nastavování výšky světel?
 
Zdravím,,, mám problém??? Jestli to náhodou už někdo neřešíl??? Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA nemám na přední nápravě za pravím kole,, táhlo na ovladání předních světel,na motorek xenon...Díky předem za info... :D
 
to jsem našel kdysi tady nebo na nějakým klubu, já mám zatím tyčky původní a pravidelně mažu všechny jejich pohyblivý části aby se to nekouslo takže to oměřeno nemám
 
to jsem našel kdysi tady nebo na nějakým klubu, já mám zatím tyčky původní a pravidelně mažu všechny jejich pohyblivý části aby se to nekouslo takže to oměřeno nemám
Prosím mohl bys to změřit???? stačí jen kolo vytočit a změřit délku toho táhla,,prosím... V mazdě neví kolik to je,,,jsem volal do třech... A promín že otravuju...
 
Zkusím o víkendu, mám teď lítání okolo bytu a jezdím dom už za tmy
Zdravím,,,prosím vás nerad otravuju, jen se připomínám jestli jste se už díval kolik měří to táhlo na ovladaní světěl?? Díky předem za info.. F
tyčka nivelace GH.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím,, prosím vás,, neví někdo kolik je délka toho táhla na ovladání véšky světel u bixenonů,,,je to za předním kole prav.. Díky za info.. F
tyčka nivelace GH.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Omlouvám se, nebyl vůbec čas, nestihl jsem ani vše co jsem potřeboval, zkusím na to kouknout v pátek když je volno, pokud nebude někdo rychlejší
 
Omlouvám se, nebyl vůbec čas, nestihl jsem ani vše co jsem potřeboval, zkusím na to kouknout v pátek když je volno, pokud nebude někdo rychlejší
Moc díky, když nezapomeneš... Zatím mi nikdo nepomohl bohužel... Moc díky když mi to třeba i vyfotíš s metrem kolik to je... Díky
 
Back
Top