• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Problém s brzdami

Bouu

výkonný člen KLANu
602
Smazano bylo omylem ne umyslne, za druhe ti prisla omluva a za treti tam byly vseho vsudy 2 odstavce textu, ale jak myslis no

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk

Při tom času co mam a slovní zásobě která mně přepadne když si vzpomenu na automatickou ručku se zadníma brzdami jsou i dva slušně napsané hejty luxusní výkon.
30 tisíc km a výměna sjetého obložení zadních brzd. Neustálé pískání od zadních brzd, zatím 5x absolvování servisního úkonu kvůli zadním brzdám (na víc sem zatím neměl nervy) po poslední návštěvě servisu kvůli brzdám (také výměna destiček) při dobrždování něco v zadní čísti lupne , v rychlostech nad 130 km při neočekávané situaci ( příklad: někdo ti v afektu přejede do pruhu aniž by se podíval do zrcátka a dal blinkr - ty musíš dupnout na brzdu ...) rupne v zadní části (rána jak z děla) Při té výměně vše v poho, pak sem koukal ... najednou šrumec - mechanik co dělal mé auto běhal sklad a spět i s technikem, začali mluvit potichu a když sem se přiblížil vice k vratům dílny zavřeli vrata, což mi nikdy neudělali. A pak začali ty rány ... Od začátku co to auto mam se občas jen tak zasekne levá nebo pravá zadní brzda a ty to zjistíš až když ti čidlo řekne že más nějaký problém, to už je kotouč i disk kola docela řádně nahřátej. Prostě bezva
 
To fakt vypada jak kdyby mechanik neco zasadniho posral a zvolil tu horsi variantu, ze to zazdi. Asi bych zkusil to nechat zvednout od nekoho dalsiho a zkusit projit celou mechaniku brzd

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
To fakt vypada jak kdyby mechanik neco zasadniho posral a zvolil tu horsi variantu, ze to zazdi. Asi bych zkusil to nechat zvednout od nekoho dalsiho a zkusit projit celou mechaniku brzd

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
Zvednout od někoho dalšího znamená vyrazit do Práglu - 180km, Plzeň cca 100km. V tomto kraji mají monopol - dovolat se někoho odpovědného nelze, všechna tři nebo čtyři čísla jsou pouze na ty kteří sedí v servisech, dál je jen černá díra. PŘÍKLAD ZPŮSOBU OPRAVY A PŘÍSTUP PŘIJÍMACÍHO TECHNIKA VE ZDEJŠÍM ATORIZÁKU: pane techniku, při větrání, při pootevřeném okně a vyšší rychlosti mi drnčí okno. Technik: máte klimatizaci? Ano mam. Technik: tak proč otvíráte okno! Tomu se říká špičková oprava v autorizovaném servise Mazda.
 
Tak nemusi to byt nutne v autorizaku, pokud nekomu ve svem okoli veris a rozumi autum, tak brzdy u Mazdy nebudou nic zvlast vyjimecneho, cemu by nekdo od fochu nerozumel. Teda pokud nebude hacek v zaruce...

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Tak nemusi to byt nutne v autorizaku, pokud nekomu ve svem okoli veris a rozumi autum, tak brzdy u Mazdy nebudou nic zvlast vyjimecneho, cemu by nekdo od fochu nerozumel. Teda pokud nebude hacek v zaruce...

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
Rád bych do servisu kde brzdám rozumí, ale netroufnu si z důvodu ztráty zaruky.
 
Tak to jsou teda informace....To abych se bál dalších komplikací.
Já teda dost často na plánované prudké brzdění manuálně podřazuju klidně na 4,5tis, postupně z 5 na 2.... Někdy mi to brždění přijde takové neostré :p
Že ty to tomu dáváš napít ?:D
 
Rád bych do servisu kde brzdám rozumí, ale netroufnu si z důvodu ztráty zaruky.
K tomu, aby si definoval závadu můžeš navštívit jakýkoli servis a pak to v autorizáku říct, kde je problém a že ho chceš odstranit - samozřejmě na záruku.
 
Tak jedna ze záhad na brzdách je objasněná.
Přijímací technik prej dostal informaci od Mazdy ČR, že se mají řešit problémy s pískáním brzd menšíma destičkami.
Nechal mechanika osadit ty desky a mně se neráčil vůbec informovat.
Za druhé když jsem jel na dálnici ... rány ... jak jsem už psal výše, tak jsem nelenil a zavolal mu, protože problém začal od výměny destiček. Milí pán technik se neobtěžoval ani v tomto případě kápnout božskou a poslal mne k šípku.
V pátek jsme se stavěli odpoledne v servisu, že auto objednáme a protože tam nebyl technik Mazda, tak mi pár lidí vysvětlilo problém.
Je tam prej nějaká pružinka co vrací (Vymezí) desku do nějaké polohy, když se tet brzdič aktivuje a desky se opřou o kotouč a o "lůžko v brzdiči", při větším odporu… při té vůli která tam tet je se desky utrhnu a narazí do zakončení, které jinak vyplňuje správná velikost desky,. Popisuji to po svém, protože na mně mluvili "odborně" :)
Co vše to může způsobit za problémy, které já nemusím poznat a co se může ukázat za čas - co bych mel nechat pro jistotu vyměnit?
 
Poslední úprava:
Pokračování - zadní brzdy - autorizovaný servis Mazda ALGON PLUS - AUTO s.r.o. přijímací technik pan Kurš

Na žádost - prosba (tuto radu mi dal právník z DAS) o pokyn výrobce na malé destičky) menší než původní) které tam osadili při poslední návštěvě a které způsobují, co popisuji výše (rány…)
Pán přijímací technik sdělil: Pane, pokyny výrobce jsou interní mezi Mazda.cz a Mazda ALGON PLUS a vám do toho nic není.

Reklamaci brzd řeším po několikáté, reklamace byla vždy psána jako servisní úkon (zakázkoví list) vždy sem výlohy s tím spojené zaplatil v plné výši.
Poslední reklamací jsem očekával, že konečně vezmou formulář na reklamaci, kdepak, zase vypsal zakázkoví list a o reklamaci nepadlo ze strany technika ani slovo.
Za to padla další věta do sbírky: Pane, vy to auto nechcete, vy to na nás hrajete aby jste mohl auto vrátit!

Den před:
Přifrčím do servisu, že se mi asi před hodinou zase zasekl brzdič a kolo se přehřálo a ukážu technikovi konečně na živo, co znamená to mé: elektronická brzda není při odbrzdění synchronní (reklamace závady předešlé reklamace mými slovy nechápal nebo nechtěl chápat)
Při odbrzdění čím dál častěji se jedna brzda odbrzdí - druhá odbrzdí, zatáhne a odbrzdí - myslím že to není normální - technik to nijak nekomentoval - mechanik konstatoval, že to asi brzda nemůže najít nějakou polohu…

Den kdy sem předával auto do servisu
Při oblézání auta když si vypisoval při předání auta kilometry atd. jsem zjistil že v předních světlech v místě kde jsou blinkry jsou u uvnitř nějaké skvrny (těžko popsat - něco jako malinké spojené do celku ohraničené mapky - lehce mléčný nádech) myslím si že to je od vyschlé vlhkosti.
Tak to ukážu technikovi a řeknu svou domněnku a on na to: no to se vám tam dostala asi vlhkost, protože tam není zřejmě pořádně usazená krytka, když jste si měnil žárovku!… já si tam pane žárovku nikdy neměnil, ani sem se tam nikdy nepodíval a od jisté doby to ani na autech nedělám.
No tak se mi na to podíváme -
... nedokážu si představit cenu originální led žárovky, ale určitě si dokážu představit, co napáchá vlhkost s elektronickou součástkou. Každopádně to není normální stav.

tak to pokračovalo kolem auta dál a dál až mi došla trpělivost, když mi na zásadní problém který sem přijel reklamovat řekl:
vám vyměníme u obložení vymezovací plíšky - menší co tam jsou za větší

Reklamoval jsem, že mi dali bez mého vědomí menší desky než ty původní co jsem koupil s autem a rány které to způsobuje od výměny
Vzal sem klíč od auta a odjel
 
Poslední úprava:
Takhle jsem přestal jezdit do PELE.SI AUTO, s.r.o.- dealer Mazdy v Liberci, kde jsem si v prosinci 2015 koupil novou Mazdu 6. Měl jsem neskutečné problémy s lakem. Rovněž vypisovali Zakázkové listy a ani na mou žádost (rovněž na radu mého právníka) se mnou nesepsali reklamační protokol. Chování přijímacího technika p. Charváta otřesné. Dokonce mi při výměně názorů řekl: "Víte co, dovezte to auto. Máme na reklamaci 30 dnů a zatím můžete chodit pěšky!" Dostat se na majitele nemožné i přesto, že znám půl Liberce. Tohle jsem ještě nezažil! Je to jako přes kopírák, co popisuješ Ty. Nakonec jsem se obrátil se stížností na Mazdu ČR. Poté mi auto opravili v Praze na Spořilově. Po Stížnosti na Mazdu ČR mě kontaktoval sám majitel pan Pelech z Libereckého salonu. Najednou nebylo nic problém, ale při představě, že budu potkávat drzého a arogantního přijímacího technika se ve mě vařila krev. S majitelem jsme se s manželkou sešli, ale už jsme o jejich služby neměli zájem! Tyhle servisy ještě nepochopili heslo: náš zákazník, náš pán! A za další nepochopili, že Ty jsi ten, kdo jim tam nese peníze! Kluci mi tady poradili servis Mazdy u Kolína. Byl jsem tam na výměnu oleje, ale připadl jsem si, jako Alenka v říši divů! Za což chci veřejně panu Hyšplerovi poděkovat! Bohužel v ČR je tuším 25 autorizovaných servisů Mazda. Auta jsou to výborná, za přijatelnou cenu, ale servisní síť......
 
Poslední úprava:
Protože nemam čas na permanentní dohadování s arogantním (dámy odpustí) debilem, sedl jsem do auta a zajel do Německa.
Dostal jsem termín a čas
(objednají součástky - nebudou brousit obložení)
Časování opravy není na dny jak praktikuje Algon s.r.o. , ale na hodiny.
 
Upřímně držím palce! Napiš potom, jak jsi dopadl.
Tak mam po servisce u sousedů
Nové pakny
Nová verze firmwaru - Kdyby to auto nebylo v garanci tak cena za tenhle špás je pouhých - přes 70€!
Novej brzdič na pravé straně - původně sem přišel k autu z levé strany a chtěl sem začít nadávat proč měnili levou stranu bo brzdič svítil jak novej.
Kouknu na pravou a tam fakt stříbrná voňka - ještě že sem si neotevřel pusu :D
Vše co vyměnili, hezky poskládané v bedýnce a v kufru auta
Vyčištěná klima včetně nového filtru
Nové stěrače a objednaná sada žárovek včetně led halogenu (bude v praktickém kufříčku)
Výměna motorového oleje, filtr oleje
Kontrola kotoučů

Tak uvidíme jak si povedou opravené brzdy (ještě tam něco dělali s el. na brzdách, ale prd sem tomu v jejich řeči rozuměl)
 

Přílohy

  • 20160630_192243.jpg
    20160630_192243.jpg
    1,2 MB · Zobrazení: 93
  • 20160630_192150.jpg
    20160630_192150.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 89
  • 20160630_192349.jpg
    20160630_192349.jpg
    655,2 KB · Zobrazení: 88
Poslední úprava:
Je ubohé až tristní jaká je síť servisů Mazda v ČR !!! Od novoty mi nefungovalo rádio BOSE jak mělo (zůstávaly zaseklé frekvence, nefungovala RDS- přelaďovaní na silnější signál, rádio škvrkalo tak, že to nešlo poslouchat)- v Liberci, kde jsem to kupoval- diagnostika nevykazuje žádnou závadu, APS Praha- diagnostika nevykazuje žádnou závadu (předchozí nahrávky na mobilu je nezajímaly!!!), za dva dny jsem přijel znovu s totálně škrčícím rádiem a tak si ho tam nechali- přehráli softvér a to bylo vše. Druhý den opět stejný problém. Až na radu kluků ať zajedu do Mazdy u Kolína -Bošina jsem se telefonicky dohodl prvně na oleji a při návštěvě popsal problém s rádiem. Dohodli jsme se s p. Hyšplerem, že to tam dovezu na dýl, aby na to přišli. V pátek jsem si auto dovezl po 3 dnech domů- neškrčí (pokud je dobrý signál), RDS funguje.

To vedení Mazdy ČR nevadí, že ztrácí jméno díky nejhorším servisům v ČR!!! Z pohledu majitele auta je to úplně BEZMOC !!!
 
Je ubohé až tristní jaká je síť servisů Mazda v ČR !!! Od novoty mi nefungovalo rádio BOSE jak mělo (zůstávaly zaseklé frekvence, nefungovala RDS- přelaďovaní na silnější signál, rádio škvrkalo tak, že to nešlo poslouchat)- v Liberci, kde jsem to kupoval- diagnostika nevykazuje žádnou závadu, APS Praha- diagnostika nevykazuje žádnou závadu (předchozí nahrávky na mobilu je nezajímaly!!!), za dva dny jsem přijel znovu s totálně škrčícím rádiem a tak si ho tam nechali- přehráli softvér a to bylo vše. Druhý den opět stejný problém. Až na radu kluků ať zajedu do Mazdy u Kolína -Bošina jsem se telefonicky dohodl prvně na oleji a při návštěvě popsal problém s rádiem. Dohodli jsme se s p. Hyšplerem, že to tam dovezu na dýl, aby na to přišli. V pátek jsem si auto dovezl po 3 dnech domů- neškrčí (pokud je dobrý signál), RDS funguje.

To vedení Mazdy ČR nevadí, že ztrácí jméno díky nejhorším servisům v ČR!!! Z pohledu majitele auta je to úplně BEZMOC !!!
Mohu potvrdit; take mi riklali vic jak rok ze diagnostika nic neukazuje.
 
Bohužel malé servisy zavírají, kde většinou fakt věděli a nebo přístup byl proklientský. Přestavba autosalonu za nesmyslné peníze (Břeclav, Roudnice), tak se na to vykašlou a jenom servis se jim dělat nechce. Mazda by se chtěla rozšiřovat a přitom háže klacky pod nohy a ti co tu autorizaci mají, tak ji jakž takž udrží. Nebo to dopadne tak, že místo mazdy budou prodávat Hjondééé (tak to dopadlo u AutoBalvín Brno). Ono ta suverenita dealerů je dána právě malou konkurencí jak prodejců, tak servisu viz. jezdit do Kolína a tam to vyřeší. Kurnik, to bych vystavil fakturu importérovi az čas a projeté peníze, když to nebyly schopni vyřešit v nejbližším servise.
 
Bohužel malé servisy zavírají, kde většinou fakt věděli a nebo přístup byl proklientský. Přestavba autosalonu za nesmyslné peníze (Břeclav, Roudnice), tak se na to vykašlou a jenom servis se jim dělat nechce. Mazda by se chtěla rozšiřovat a přitom háže klacky pod nohy a ti co tu autorizaci mají, tak ji jakž takž udrží. Nebo to dopadne tak, že místo mazdy budou prodávat Hjondééé (tak to dopadlo u AutoBalvín Brno). Ono ta suverenita dealerů je dána právě malou konkurencí jak prodejců, tak servisu viz. jezdit do Kolína a tam to vyřeší. Kurnik, to bych vystavil fakturu importérovi az čas a projeté peníze, když to nebyly schopni vyřešit v nejbližším servise.


hurfo nový člen - mi pise:
A Plzeň? Tam mas Aspektu chalani z Bratislavy jazdia do Trenčína do Aspekty co je cca 130 km ty to mas z KV 80 km do Plzne. Ja by som to skúsil

Radi mi abych jel do Plzne - aby se clovek vratil musi dvema auty a z5 to same. Celkem to dela minimalne 480 km a cas ztraceny na cestach.

Pri tehle pokore si mazda na priste rekne ze staci jeden centralni servis a samozrejme se v dilne sejdou patlalove kteri maji nej koule a ego na politiku Mazda.cz
 
Prečo by si mal jazdiť dvomi autami? Dohodnem si opravu prídem a buď to vyriešia na počkanie alebo ti dajú náhradné auto. Ci to ti este nikto neponúkol? Sa mi nechce veriť ze to je v CZ take zle. Mne ked menili wifi modul dostal som zdarma náhradné auto kam som len dotankoval benzín.
Este doplním ze koli sťažnostiam skončil jeden díler v TT odobrali mu licenciu treba im šliapať na krk ak sa nedá rozumne dohodnúť.
 
Nejsem škrt a večinou asistence platim Ful. Algon mi pri koupi rekl ze oni nic neposkytuji a mazda ma jen to co je napsano v tom reklamnim pamfletu. Ktery jak asi vis na cenu toaletaku. Jednou na dovce jsem to chtel vyuzit, nejblizsi servis byl servis neatorizovany ale to mazda neresi. Skus si zavolat na dovce nabtu veleskavnou linku.
Mazda Karlovy Vary ALGON s.r.o.
Neposkytuje nahradni auto jako treba u Škody.cz Jednou sem zadal nahradni vozidlo - bylo jedno a za prachy a jeste nebylo k mani. Spoctu-li cenu za km a cenu vlastniho . vyjde mi to mnohem levneji jet vlastnim a cas ktery stravime na cestach mam brat s radosti jako dovolenou?
 
Hurfo, nedalo mi to a zavolal jsem tam.
Snad to nezakriknu, ale oni tam auto čéče pujcuji a dokonce prej z Mazda asistac proplaci cast nakladu na zapujceni auta.
Zatim pristup pana na druhem konci telefonu perfektni.
I pres to ze jsi mne vytocil :) ti budu muset podekovat zes mne donutil zjistit ze neni zas vsude tak spatne
 
Back
Top