• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problémy s AdBlue

shr3k

správce
Člen týmu
6 210
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).

Doplnění AdBlue
Tabulka DTC
 
Poslední úprava:
Rekl bych, ze chod motoru to neovlivni nijak (nebo jen nepatrne). AdBlue se vstrikuje az do vejfukoveho potrubi...
 
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).
Můžu se zeptat nechal jsem se vypnout adblue na mazde cx 7 2.2, protože mi to pořád házelo auto do nouze, ale po pár týdnech vypnutí se mi zase rozsvítila kontrolka dpf a musel jsem to nakonec nechat vyčistit, protože mi nešla udělat regenerace na to mi bylo řečeno v servise, že bez adblue dpf nezregeneruju. Máte s tim tady někdo zkušenosti nebo radu jak to vyřešit?? Děkuji
 
Poslední úprava moderátorem:
Můžu se zeptat nechal jsem se vypnout adblue na mazde cx 7 2.2, protože mi to pořád házelo auto do nouze, ale po pár týdnech vypnutí se mi zase rozsvítila kontrolka dpf a musel jsem to nakonec nechat vyčistit, protože mi nešla udělat regenerace na to mi bylo řečeno v servise, že bez adblue dpf nezregeneruju. Máte s tim tady někdo zkušenosti nebo radu jak to vyřešit?? Děkuji
Tak to asi bylo nějak chybně vypnuté (možná deaktivovaný i DPF kód?). 2 CX-7, co jsem dělal, jezdí už 16 týdnů bez problémů...
 
Take je mozne to, ze jsi to nedelal ani ty. Vzdy se najde nejaky koumak co to moc neumi.
 
Tzn. že pokud by mi deaktivoval jenom adblue mělo by se dát dpf regenerovat i bez něj jen musím mít zapnutou řídící jednotku dpf. Protože já si právě nechal vyčistit dpf, protože ani jizdou a ani přes diagnostiku to nešlo. Ale děkuji za reakci.
 
Tzn. že pokud by mi deaktivoval jenom adblue mělo by se dát dpf regenerovat i bez něj jen musím mít zapnutou řídící jednotku dpf. Protože já si právě nechal vyčistit dpf, protože ani jizdou a ani přes diagnostiku to nešlo. Ale děkuji za reakci.
Přesněji řečeno kód v řídící jednotce, který obstarává vypalování DPF.
 
Asi si začnu dělat čárky, minulý týden už sedmý úspěšně upravený kousek... z toho dva navíc s 200 k ATM Stage 1.
 
Asi si začnu dělat čárky, minulý týden už sedmý úspěšně upravený kousek... z toho dva navíc s 200 k ATM Stage 1.
Dobry den, mam problém s hladkou Adblue, i když je nádrž plna. Nechala jsem si nahrát software na vyřazeni Adblue, ale bohužel nefungoval, i když ho pan přehrál 2x. Predtim jsem vždy vyresetovala na odpočítávání znovu od 830 tím, ze jsem odpojila minus baterky. Teď mi ale už tento reset nefunguje a odpočet mam na 390, takže je auto už v nouzovém stavu motoru. Můžete mi poradit co s tím? Nebo je opravdu poslední šance do servisu Mazdy, kde budou chtít zřejmě vyměnit cele čerpadlo.....dle i formaci od lidi se stejným problémem? po přehrání softwaru zmizela chyba motoru a už blika jen Adblue. Míč dekuji za radu, Daniela
 
Ta úprava je asi udělaná špatně. Pokud je udělaná dobře, řídící jednotka motoru o řídící jednotce AdBlue vůbec nic neví - nekomunikují spolu a tím pádem je možné ŘJ AdBlue úplně odpojit. Auto pak jezdí dál, nic nesvítí, žádný nouzový mód.
 
a mohla bych se domluvit, zda byste se mi na tu moji Mazdu nekouknul vy? moc děkuji

Jde ted nejak na dojeti vyresetovat opetna tech 830?

moc dekuji
 
Mame problem s Mazda CX 7. Hlasi to SCR malfunction. Sviti kontrolka motoru a ze doslo AD Blue (to je plne). V Mazde nabidli jako reseni vymenu NOX sensoru (cena 36 000,-)
Chci se zeptat, jestli podle Vas pomuze vypnuti systému vstřikování močoviny? Muzete nam to upravit? Ma to nejaky negativni stranky, kdyz se vypne ten system?
 
Ahoj, mám CX7 začala mi svítit kontrolka na Adblue dojezd 2000. Dolil jsem kapalinu 3,5 litru a pořád to při startu 4x zabliká na displeji navigace text ( LIV AdBlue BASSO ANDERE IN OFFICINA) a pak zhasne vše ok ale dojezd pořád 2000 žádná změna. Na diagnostice žádná chyba. Prosím o radu. Díky
 
Dobrý deň som 1.majiteľ Mazdy CX7 minulý rok presne v oktobry 5.10.2019 na den presne mi zacala svietit kontrolka motora a do toho blikat kontrolka Adblue, na display mi zobrazilo hlašku SCR maulfunction. Po diagnostike mi napísalo chybu P205C teplotny senzor vo vnutri nadrze a U0442 po cca pár dňoch kontrolky zhasli a nebol problém až doteraz na rok presne 5.10.2020 zasvietila kontrolka motora a blika kontrolka Adblue display hlasi SCR maulfunction. Po diagnostike hlasi chybu iba U0442. Adbllue som dolieval cca pred 4 mesiacmi tak ze hladina je ok...V 2019 mi chybu vyhadzovalo 2dni vkuse potom asi 2dni nie potom za se ano cca 3dni a potom bol pokoj cely rok, teraz 2020 1 den chybu vyhadzovalo 2den nie a potom 2dni az do teraz stale hlasi chybu....Neviem vobec kde moze byt problem :( samozrejme km odratava od 820km....Viete kde by mohol byt problem ?
 
Poslední úprava:

Podobná vlákna

Back
Top