• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problémy s AdBlue

Ne, nic takového tam přece není. Je tam postup, když AdBlue ukazuje více než 50 (=Condition other than the above) a méně než 50 km.
Děkuji, bohužel ani na potřetí se mi nepodařilo AdBlue resetovat. Nevím bohužel co dělám špatně. Bylo by možné mi pomoci stejně jako v případě člena Payne1? Moc děkuju za pomoc.
 
Děkuji, bohužel ani na potřetí se mi nepodařilo AdBlue resetovat. Nevím bohužel co dělám špatně. Bylo by možné mi pomoci stejně jako v případě člena Payne1? Moc děkuju za pomoc.
Samozřejmě to možné je, optimální domluva přes soukromé zprávy.
 
Nikdo na můj dotaz nereagoval, tak jsem kit objednal. V pondělí objednáno a ve čtvrtek ten samý týden UPS Kit dodvezl. Tak, že pro ty z Vás kdo mají rádi když věci fungují tak jak mají mohu dodavatele i kit doporučit. Výměna je jednoduchá cca 4 hodiny včetně přípravy :) vše je přístupné po vyheverování zadní části auta.
 
Zdravím a mám přímo dotaz na pána shr3k. Mám zájem o odstavení AdBlue, jakou soukromou zprávou se mám na Vás obrátit? Díky
 
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).

Doplnění AdBlue
Tabulka DTC
Dobrý den mohu vás poprosit o kontakt na vás? Popř kde je možné se s vámi domluvit? Díky Bernášek
 
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).

Doplnění AdBlue
Tabulka DTC
Zdravím, řeším teď popisovaný problém s AdBlue, nevím jak poslat soukromou zprávu tady na fóru, můžete se mi ozvat, díky moc Stáňa.
 
Poslední úprava moderátorem:
Musím smeknout klobouk před @shr3k , odpojil pískání pásů, odpojil adblue, zvedl výkon na 200 koní a musím říct, že teď je radost jezdit ? koupil jsem nové kola Mazdičce za odměnu ?

57FD5E22-681E-4F56-911D-408841D1E702.jpeg
 
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).

Doplnění AdBlue
Tabulka DTC
V pátek jsem necal auto napíchnout na diagnostiku a ta ukázala vadné NOX čidlo a teplotu v AdBlue nádrži -40 stupňů,takže asi i špatné teplotní čidlo.Bude to NOX čidlo špatné ,nebo může hlásit závadu díky vadnému vstřikování Adblu?Dík za radu
 
Zdravím,řeším teď popisovaný problém s AdBlue,nevím jak poslat soukromou zprávu tady na fóru,můžete se mi ozvat na 604638689,díky moc Stáňa
Soukromé zprávy najdeš nahoře vpravo obálka vedle přezdívky.
V pátek jsem necal auto napíchnout na diagnostiku a ta ukázala vadné NOX čidlo a teplotu v AdBlue nádrži -40 stupňů,takže asi i špatné teplotní čidlo.Bude to NOX čidlo špatné ,nebo může hlásit závadu díky vadnému vstřikování Adblu?Dík za radu
Nemám zdání.
 
Mnoho stárnoucích CX-7 má problémy s AdBlue, ať už s jednotkou řízení vstřikování, s čerpadlem (snímač hladiny) nebo s vyhříváním. Někomu pomůže výměna čerpadla, nebo vyhřívání, komplet stojí cca 40000 Kč. Existují i různé opravné kity
https://www.ebay.com/itm/XeMODeX-DEF-SCR-Urea-Tank-Repair-Kit-for-Mazda-CX-7-Diesel-/132401475651
Další alternativou je vypnutí celého systému vstřikování močoviny v řídící jednotce motoru, což je řešení za zlomek ceny (cca 2 hodiny práce).

Doplnění AdBlue
Tabulka DTC
Dobrý den ,mám tento problém,močovinu jsem hned dolil ale kontrolky svítí a blikají dál, pomůžete mi? Roman
 
Dobrý den,
mám problém s měřením hladiny ADBlue, na diagnostice to závadu nehlásí jen bliká kontrolka ADBlue, začalo odpočítávat km od 2400km momentálně mi už i snižuje výkon a zbývá mi dojezd 490km. Poradíte mi jestli to jde nějak "obejít". Nádrž na močovinu je plná. Martin
 
Mám stejný problém na mém CX7, 2011, 163 000 km. Obdržím chybový kód a upozornění na 830 km. Jel jsem, dokud jsem neměl 750 km. Když jsem pak vzal auto znovu, chyba zmizela a mám 3 bubliny. Později se chyba vrátila a počítadlo zpět na 830 km.
Jak se můžeme spojit s provedením úpravy? Nechci platit 50 000 Kč!
Omlouvám se za chyby, čeština není můj rodný jazyk.

Děkuji
 
Dnes návštěva shr3ka z preventivních důvodů. Odpojeno adblue, zvednut výkon motoru, odpojeno TPMS, odpojen hlásič pásů a tedˇsi nejsem jistý, jestli i hlášení EGR. Každopádně vše naprosto super, velká spokojenost a tímto mu moc děkuji a jen a jen doporučuji.
 
Zdravím a akutně prosím o kontakt na shr3ka. Problémy s AdBlue jsem v průběhu cca 6 let řešil několikrát a po výměně vyhřívání jsem měl dodnes klid. Dneškem mi ale opět naskočila chyba SCR a s tím i odpočet 830 km. Došla mi s tím trpělivost a rád bych nechal systém AdBlue vypnout. Kdyby byla možnost tak bych i rád rovnou nechal zvednout výkon. Kvůli odpočtu km to dost spěchá. Včera bylo pozdě :) Díky moc.
 
Problém vyřešen a já tímto ještě jednou děkuji shr3kovi. Odpojeno AdBlue, EGR a zvedlý výkon. Jediné co mě mrzí, že jsem na něj nenarazil tak o 3 roky dřív. Ušetřil bych si nervy a peníze za všechny ty servisy. Jediné co jsem dokola řešil bylo právě AdBlue. Co se týká výkonu tak je to taky znát. Řekl bych, že hlavně na spodku, kdy auto reaguje znatelně rychleji. Všem doporučuji. ?
 
Zdravím, rozsvítila se mi kontrolka SRC a motoru dojezd 830 km. Dnes jsem dolil nádrž AdBlue doplna. Dojezd stále nemizí, ani nenaskočily bubliny. Musím Mazdu projet nebo nechat smazat diagnostikou? Momentálně je dojezd 740 km, ale motor není v nouzovém režimu. Nešlo by AdBlue úplně vypnout? Předem moc děkuji za radu.
 
Ahoj, jsem tu nový a trápím se SRC. Chtěl bych systém vypnout, je vadne čidlo hladiny adblue.
Mám zájem o stage 1.
Mazda cx7 R2 2012.
Petr
 
Zdravím, mám stejný problém jako ostatní, nefunkční SRC a dojezd 830 km. Dva týdny po výměně rozvodů a zadních ložisek mě málem natáhlo. Chtěl bych tímto požádat shr3ka o pomoc. Předem moc děkuji.
 

Podobná vlákna

Back
Top