• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problémy s navigací v MZD Connect (ztráty signálu, pozice mimo, kompas nefunguje)

Jo, to jsou placene sluzby. Prvniho pul roku (myslim) je to zdarma, pak je treba si zaplatit na dalsi obdobi.
 
Mě to funguje po připojení Wifi přes hotspot z mobilu. Mám auto 2 měsíce, takže je možné, jak píše výše Ter Leeloo II, že to pak přestane fungovat.
 
U mé mazdiny navigace v pohodě bez latence najít nějakou pozici či směr. Nicméně co mi dříve fungovalo bylo, že jsem se autem připojil k mobilu a mohl jsem v navigaci využívat např. info o počasí, dopravě a hlavně seznam pump na zadané trase.
Teď to nefunguje a nevím, zda to nebyla jen nějaká trialka, co funguje omezeně, nebo co se vlastně stalo, že teď to v nabídce nemám...
Věděli byste někdo k tomuto tématu více?
http://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-connectedservices?language=cs-EU
Neboli, když nepotřebuješ Rusko a Turecko;), tak cca 93 € na 3 roky.
 
Dnes jsem již po 6. absolvoval cestu do servisu cca. 60 km (+ cesty zpět) a odpoledne mě "snad" čeká ta samá cesta pro auto. Servis se opravdu snaží problém vyřešit: opakovaně přehrávali software, u auta několikrát rozebrali přístrojovou desku a středový tunel ve snaze najít problém, vyměnili navigační anténu GPS, CMU s displejem, demontovali Carplay a nahradili jej obyčejnou čtečkou, vyměnil SD kartu za novější... Výsledek: za dva dny budu mít auto 2 měsíce a závada není dodnes od novoty vyřešena. Dnes opět přehrávají softwary. A co podpora z Mazdy ČR v Praze, potažmo z továrny v Hirošimě? Jak je vidět ze zkušenosti člena „moreplavec“ v Mazda 6 (GJ/GL) – obecně, str. 46 mají tento problém i další vozy, jako je předváděcí vůz na fotografii v jeho příspěvku. O tomto problému jsem se dočetl i na jiných zahraničních fórech. Je otázkou, proč to dodnes Mazda nevyřešila? Možná v továrně znají řešení a vázne komunikace mezi továrnou v Hirošimě a zastoupeními pro jednotlivé trhy? Ale na tohle musí odpovědět někdo jiný na místo vyhrožování a zastrašování!

Dodnes nemám navigaci ani po 2,5 měsíci od koupi vozu vyřešenou! Je to úplná bezmoc.... Vrcholný model na našem trhu za víc jak 1 mil. Kč a nikdo Vám nepomůže. Tohle je vizitka MAZDY a MAZDY ČR !!!
 
Koukal jsem na to video a navigace se chytla/vzpamatovala "rychle" docela. Nevim, s cim mas problem, rekl bych mozna ze ten 3D rezim je nejaky pomaly, zkus prepnout na klasiku 2D,at to neukazuje relief atd..... pokud by tohle delalo 30min, tak bych to resil, ale tohle se chytlo "hned".

PS: koukam ze ti tam probiha na pozadi jeste nejaky import kontaktu z tel., to mozna taky zpomaluje reakce...ale asi prvni bych zkusil 2D rezim, a jak rikam, takhle se navigace obcas chovaji, i v tel. napr.
 
Poslední úprava moderátorem:
Možná je to jen náhoda ale podle videa je videt, že opravdu v čase importování kontaktu navi zmatkuje a chytá se.Jakmile import kontaktu dokončí,hned se chytla.Jak říkam, třeba je to blbost ale skusil bych se na to víc zaměřit.
 
Koukal jsem na to video a navigace se chytla/vzpamatovala "rychle" docela. Nevim, s cim mas problem, rekl bych mozna ze ten 3D rezim je nejaky pomaly, zkus prepnout na klasiku 2D,at to neukazuje relief atd..... pokud by tohle delalo 30min, tak bych to resil, ale tohle se chytlo "hned".

PS: koukam ze ti tam probiha na pozadi jeste nejaky import kontaktu z tel., to mozna taky zpomaluje reakce...ale asi prvni bych zkusil 2D rezim, a jak rikam, takhle se navigace obcas chovaji, i v tel. napr.
Naprostý nesmysl. Třicet minut? Když je dobrý signál, načtení satelitů může trvat řádově jednotky sekund, stejně tak výpočet polohy. 2D režim snad nikdo trvale nepoužívá.
 
Naprostý nesmysl. Třicet minut? Když je dobrý signál, načtení satelitů může trvat řádově jednotky sekund, stejně tak výpočet polohy. 2D režim snad nikdo trvale nepoužívá.

Tech 30minut byla samozrejme nadsazka :D!
 
O.K. Ale to by pak muselo dělat všem, a ne jen Sikylovi...

Podle toho videa, co jsem videl, tak na tom nevidim, ze by se to chovalo nejak zvlast divne, poloha se vzpamatuje...psal jsem,ze kdyby mu to delalo "30minut", tak uz by to byl problem, ale tech 100(200)metru jizdy, v tom problem nevidim.
 
Tiež mi to pripadá v pohode, na tom mieste je viac smerovo oddelených ciest vedľa seba a s presnosťou GPS chvíľku trvá kým zistí na ktorej si, tam zistí že by si šiel v protismere tak hľadá cestu správnym smerom a nakoniec sa chytí po cca 20m.

Možno je niečo s kompasom (ak tam je), že je nejak rušený a potrebuje odhadnúť smer až z jazdy, nie staticky. Trhanie obrazu by som vysvetlil tým importom kontaktov, to by som asi púšťal ručne, ak teda denne nezozbieram 50 nových.
 
Tak asi nema moc cenu zase rozebirat jen toto jedno video od @Sikyl-a, kdyz v pruvodnim prispevku mluvi o tom, ze to naskoci treba za 2.5 minuty. Mozna jen nedal uplne nazorne video s ohledem na "delku inicializace".
 
Ahoj všem,
díky za účast. Už jsem vyzkoušel úplně vše, co mi kdo radil. Dnes jsem hodinu a půl šaškoval před domem a zkoušel:

1. Pokud není telefon vůbec v autě (načítání tel. seznamu apod.) - nemá vliv.
2. Pokud zamknu na SD kartu navigace nefunguje, funguje pouze kompas.
3. Vypínal jsem všechny funkce kamer, zda GPS nějak neruší- nemá vliv.
4. Při diagnostice (trojhmat na ovladači na tunelu s kodem 72) nezobrazí počet satelitů, ale na LCD v navigaci ano.
5. Pokud vytáhnu SD kartu a vrátím jí zpět naskočí počet satelitů v diagnostice. Po uspání auta nastrtování po pár minutách opět nejsou satelity v diagnostice vidět.
6. Přepnutí do 2D zobrazení nemá vliv.
7. Po nastartování běžně trvá autu 200- 300 m než se navigace vzpamatuje a chytí. Minulý týden auto stálo 3 dny! Navigaci trvalo cca 5
min a 2 km než se chytla- to byl opravdu extrém.
8. GPS antána, řídící jednotka, SD karta byly v servise vyměněny.
9. Carplay byl nahrazen obyčejnou čtěčkou a zpět- nemá vliv.
10. Jediné co má na navigaci a zobrazení satelitů vliv je vytažení a založení SD karty. Proč???
11. Pokud auto uspím, nebo se zapnou kamery například při parkování u překážky navigace opět vypadne a šipka je otočená i s mapou jiným směrem.
12. Běžně se to projevuje tak, že jedu dopředu a šipka nanavigaci jede na obrácenou stranu dozadu, pak po 200 až 300 m skočí úplně
někde jinde a pak naskočí na správnou pozici a naviguje klidně 1.000 km i s přepočítáváním správně.
13. Jednou jedinýkrát navigace fungoval po nastrtování bezchybně vesoko cca 1.500 m.n.m v Alpách.

Domnívám se, že buď je slabý GPS modul (anténa), nebo jí něco v autě ruší, jako mi kdysi rušil rádio adaptét od kamery Truecam. V tomto autě žádné příslušenství nemám. Kdysi jsem měl v Passatu přídavný GPS modul skrytý pod přístrojovkou a navigace fungovala skvěle. Ale nevím, jak bych jej tady připojil, pokud by to vůbec šlo?
 
Mě se to zdá tedy v pořádku. Já jezdím primárně na google maps ale kdyz jsem používal waze, tak ten přeskakoval i při jízdě, např. když byla souběžně cesta s dálnici, tak mě hazel na tu vedlejsi. To že se navigace hned po rozjezdu kalibruje, je zcela standartni vec.
 
Pokud porovnám tuhle počáteční, nestabilitu origo navi.s tou mou, tak za mě to v pořádku není. Zatím se mi nestalo, že by to někdy takto zazmatkovalo, možná jednou, ale to byl snad jen moment, kdy hlas nestačil dokončit slovo přepočítávám a chytlo se to. Jediné co jsem udělal, tak překopíroval na kvalitnější a rychlejší kartu z důvodu občasného seknutí mapy na displeji... což pomohlo.
 

Takových různých videí mám spoustu. Problém je pro mě cizí město :). Viz. začátek vlákna.
Ahoj, koukám, že už z toho máš skoro námořní navigaci...o_O . Snad ještě zkusit vygooglit firmy - speciálky na (auto)navigace a rozhodit dotazy. Další možnosti: napsat dovozci, evropskému zastoupení, do fabriky Japoncům. Neodstranitelná vada je kvalifikovaný důvod ke zrušení kupní smlouvy. Sleva z ceny asi nebude řešení. Přeju šťastný konec.
 
Back
Top