• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

Tak to když napíšeš na http://www.bosina.cz tak budou ještě levnější, první výměnu oleje v necelých 5000 km mi tam nabízely za cca 1600 kc

3000+ byvala v Usti cela garancka (plusminus podobne v 20, 40, 60tkm), jak jsem psal. Ted resim jen ten rozlamany podbeh a olej v 5tkm, takze samozrejme to bude za tu vymenu oleje velmi vyrazne min... 5 litru Castrolu nestoji "nic" (1050 vc. DPH), pak uz jen filtr a prace. Novy kryci plast podbehu a uchytky (takove ty cvakaci cvocky) budou dohromady cca 1500 bez prace (plast 1240, uchytky podle poctu znicenych)... ale tady je to mimo tema diskuse.
 
Co vlastně máte proti tomu originálnímu oleji od Totalu? Máte nějaké testy a srovnání? Já nějak nechápu kde se zvedla ta vlna odporu a co jí způsobilo...
 
Bídná kinematická viskozita při 100 stupních. Ale pro málo zatěžované motory, nebo motory s rolnami na vahadlech to nevadí.
 
Bídná kinematická viskozita při 100 stupních. Ale pro málo zatěžované motory, nebo motory s rolnami na vahadlech to nevadí.
Moc ti děkuji. Vážím si tvé odpovědi. Přečetl jsem celé fórum a mohu říct, že převážně jen tvoje odpovědi jsou odborné, dávají smysl a jsou k tématu. Já mám motor SkyActiv G120. Zatím jsem držený zárukou, ale zkoumám co tam jednou nalít, aby si motor spokojeně předl.
 
Moc ti děkuji. Vážím si tvé odpovědi. Přečetl jsem celé fórum a mohu říct, že převážně jen tvoje odpovědi jsou odborné, dávají smysl a jsou k tématu. Já mám motor SkyActiv G120. Zatím jsem držený zárukou, ale zkoumám co tam jednou nalít, aby si motor spokojeně předl.
Pokud s tím nejezdíš po okruhu, klidně tam dávej Original, tvoje auto má uříznutý výkonový vrchol. Ale kdybys tam dával software ze 165k nebo ladil výše a motor pěkně vytáčel, určitě bych se mrknul a dával tam něco tepelně odolnějšího.
a fakt si to celé přečetl https://www.mazdaklan.cz/threads/oleje-intervaly-vymen-atd.74/ ? Taky mám G120, taky jsem vázaný zárukou a přesto tam liju každých 10 000 km Castrol Edge Titanium FST 0W-30 a přitom nemám nikde žádný záznam o tom, že bych používal svůj olej
Některé servisy to píšou na faktury a v elektronické servisce je propojení na číslo zakázky.
 
Příští výměnu udělám asi za ještě lepší, kde se zdá, že Millers Oils CFS 0W30 NT+ kvalitou prakticky nic běžného nekonkuruje — bohužel teď už bych ho nedokázal dostatečně rychle sehnat.

Pozor na MO CFS 0w30 NT+, je to iba ACEA A1 (nizka HTHS podobne ako A5, ale uz nie longlife ako A5). A este jedna vec. Ked si pozriete manual, tak je tam cast pre Europu a cast pre ostatnych. Iba v Europe je "povoleny" iba 0w20 a 5w30 ACEA A3/A5 API SL/SM/SN. Mimo Europu bez stupidneho povinneho nicenia motora vyplyvom nizko HTHS olejov v mene 3% uspory paliva je povolene vsetko od 0w20 po 10w50 a API od SG po SN. Mimo EU sa odporuca kratsi interval na vymenu, ja menim raz sam a raz na serviske. A jazdim uz druhu vymenu MO CFS 5w40 NT+ po 3 vymenach MO EE 5w30 (nepouzivam dalej, lebo je to ACEA A5 a ja mam 90% ciest po dialnici cez 100km).
 
Aky olej vlastne ponukaju Mazda servisy? Da sa vybrat? Ak nie 0W-20, bude lepsie 5W-30? Je doporuceny aj 0W-30? Pisem o Mazda Original olejoch, pre motor Skyactiv 2.5. Diky.
 
Pro benzíny je MOO s obchodním označením Supra 0W20 a Ultra 5W30. Oboje bez přípony DPF.
 
Práve som pri výmene oleja v origo Mazda servise zistil, že výrobca predpisuje pre motor benzín 121kW (r. 2017-2018) výhradne olej Mazda 0W/30W, na moju požiadavku pre 5W/30W mi bolo povedané, že podľa predpisov výrobcu musia do nových áut (benzín) dávať výhradne 0W/30W, ináč im to vytknú ako chybu! Stretol sa s tým niekto tento rok na novom aute?
 
Dopĺňam k predchádzajúcemu príspevku - ide o úplne nový olej Mazda, konkrétne Mazda DEXELIA SUPRA 0W-30. Vie niekto, čo je to za olej a kto ho vyrába pre Mazdu?
 
Dopĺňam k predchádzajúcemu príspevku - ide o úplne nový olej Mazda, konkrétne Mazda DEXELIA SUPRA 0W-30. Vie niekto, čo je to za olej a kto ho vyrába pre Mazdu?
Ja byl na výměně před třema dny a dali mi do nové CX5 G 2,5 KF - original supra 0w20 a tenhle samej olej mi davali i do předešlé verze KE! :confused:20180428_175541.jpg

V německu jsem dostaval do CX5 2,5 KE DEXELIA ULTRA 5W30
20180428_180549.jpg

V Algonu K.Vary jsem dostaval do CX5 2,5 KE DEX OIL 0W30 SKYAKTIV
20180428_180949.jpg

MŮŽE TU NĚKDO ZODPOVĚDNĚ NAPSAT DOPORUČENÍ CO TAM OPRAVDU LEJT?

Chlapi, mohl by nekdo nafotit plastovou část měrky oleje na nove CX5 2,5 G
Jak uz jsem psal výš, nechal jsem si vyměnit preventivně olej po cirka 3,5 tis. Km.
Teď jsem byl omrknout kolik tam toho je a zjistil jsem ze mam nějakou zastaralou měrku - nejdříve jsem myslel že je jen špinavá od atomechanika ,ale když to neslo dolů zacalo mi vrtat v hlavě zda je to vůbec originál.
20180428_183905.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top