• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

Kup olej a nech si to v autorizáku vyměnit. Budeš mít zápis v servisce a také to co tam chceš :D
 
Ahoj, na Spořilově mi řekl, že bych měl z fungl motoru CX-3 nechat vylít "to co tam je" cca po ujetí 3000 km. Jaký je na to váš názor a zkušenost? A kde nechat eventuelně udělat?
 
na Spořilově jsem byl na první garančce, na druhou mi už ani neodpověděly a při výměně čelního skla byly pěkný zmatky, tak jsem přešel na Carstar a zatím 100% spokojenost a hlavně skvělé jednání s vedoucím servisu p.Rezlerem
 
Chlapi, přečetl jsem si celý vlákno a možná jsem natvrdlej, ale není mi úplně jasný, jaká je teda nejlepší volba. Mám M3 G165 MT. Kupoval jsem z Rakouska před 2 měsícama a od té doby ujel na tom oleji, co tam dávali před prodejem, skoro 5 tis. km. Na doporučení bych teda vyměnil, protože netuším, co v tom je (možná tam bude ta 0W-20). Nejvíc věřím shr3kovi. Ten psal:

Castrol Edge FST 0W-30 nebo Mobil 1 New Life 0W-40

Pak se tady hodněkrát objevilo

Castrol EDGE Titanium FST 0W-30

Je v tom nějaký rozdíl?

Pak se tady píše o 5W-30. Je lepší ten a nebo 0W-30?

Shrek potom uvádí

ENEOS SUSTINA 0W50 (https://www.japaneseoil.eu/produkt/eneos-sustina-0w50/)

Kterej je teda nejlepší? :)

A ještě otázka trošku mimo. Pokud chci vyměnit olej i v převodovce (hůř mi řadí a olej by tomu možná mohl pomoct), jaký byste doporučili olej? Zatím jsem ve fóru na to vlákno nenašel. V manuálu je uvedený 75W-80. Jeden známý mi doporučoval ale 75W-85 - konkrétně tento:

Tutela Car Technyx 75W-85
(https://www.oleje.cz/p/tutela-car-technyx-75w-85-1-l--17883)

Psal, že "pokud by se přecejen za studen už řadilo dobře ale za tepla by to bylo zlý, tak by to chtělo třeba valvoline maxlife 75W-80".
Dál pak "Ta tutela by měla na 95% zabrat pokud ne tak se vybere olej s 80 na konci, buď valvoline nebo ravenol".
(Olej v převodovce řeším, protože mi jde řazení trošku ztuha. Nejvíc na 1->2 a 2->3, ale cítit to jde všude a dnes jsem se ani nemohl rozjet, protože tam nešla ani jednička a ani dvojka.)
 
Chlapi, přečetl jsem si celý vlákno a možná jsem natvrdlej, ale není mi úplně jasný, jaká je teda nejlepší volba. Mám M3 G165 MT. Kupoval jsem z Rakouska před 2 měsícama a od té doby ujel na tom oleji, co tam dávali před prodejem, skoro 5 tis. km. Na doporučení bych teda vyměnil, protože netuším, co v tom je (možná tam bude ta 0W-20). Nejvíc věřím shr3kovi. Ten psal:

Castrol Edge FST 0W-30 nebo Mobil 1 New Life 0W-40

Pak se tady hodněkrát objevilo

Castrol EDGE Titanium FST 0W-30

Je v tom nějaký rozdíl?

Pak se tady píše o 5W-30. Je lepší ten a nebo 0W-30?

Shrek potom uvádí

ENEOS SUSTINA 0W50 (https://www.japaneseoil.eu/produkt/eneos-sustina-0w50/)

Kterej je teda nejlepší? :)

A ještě otázka trošku mimo. Pokud chci vyměnit olej i v převodovce (hůř mi řadí a olej by tomu možná mohl pomoct), jaký byste doporučili olej? Zatím jsem ve fóru na to vlákno nenašel. V manuálu je uvedený 75W-80. Jeden známý mi doporučoval ale 75W-85 - konkrétně tento:

Tutela Car Technyx 75W-85
(https://www.oleje.cz/p/tutela-car-technyx-75w-85-1-l--17883)

Psal, že "pokud by se přecejen za studen už řadilo dobře ale za tepla by to bylo zlý, tak by to chtělo třeba valvoline maxlife 75W-80".
Dál pak "Ta tutela by měla na 95% zabrat pokud ne tak se vybere olej s 80 na konci, buď valvoline nebo ravenol".
(Olej v převodovce řeším, protože mi jde řazení trošku ztuha. Nejvíc na 1->2 a 2->3, ale cítit to jde všude a dnes jsem se ani nemohl rozjet, protože tam nešla ani jednička a ani dvojka.)
Ahoj, mě Max6 doporučuje do mý novoučký CX-3 dát Castrol Edge Titanium FST 0W-30. Takže když to samé říká Max a shr3k, dva největší odborníci v klanu, tak to bude pravda a není třeba nic jiného řešit.
 
Ahoj, mě Max6 doporučuje do mý novoučký CX-3 dát Castrol Edge Titanium FST 0W-30. Takže když to samé říká Max a shr3k, dva největší odborníci v klanu, tak to bude pravda a není třeba nic jiného řešit.
shr3k zmiňuje ještě
@sv0092 Přesně, přitom úplný ideál je maximální rozsah, který uchrání jak studený start v mrazu, tak aby se olejový film netrhal ani při nejvyšších teplotách. Na to tu máme třeba partnera Eneos a MazdaKlan slevu na špičkový https://www.japaneseoil.eu/produkt/eneos-sustina-0w50/ ...
 
Oukej, ale tohle je olej pro vysokovýkonné motory a závodní automobily...
Aha. Tak jo, vezmu ten Castrol EDGE Titanium FST 0W-30 (https://www.oleje-pema.cz/motorovy-...jgWt-bUm7joZlZU82BckTgv8ihHE0lkRoCaecQAvD_BwE).

Do převodovky mám nalít olej, co doporučí v servise nebo taky existuje lepší varianta?

A je to skutečně ten, co je v odkazu? Koukám, že jich je víc. U toho v odkaze je v názvu A3 a v popisu:

"specifikace: SAE 0W-30, ACEA A3/B4, API SL/CF, BMW Longlife-01, MB-Approval 229.3/ 229.5, VW 502 00/ 505 00"

A5: Castrol EDGE Titanium FST Professional A5 0W-30, 1L

A3: Castrol EDGE Titanium FST Professional A3 0W-30, 1L

C3: Castrol EDGE Titanium FST Professional C3 0W-30, 1L

C3: Castrol EDGE Titanium FST Professional BMW LL04 0W-30, 1L

C2: Castrol EDGE Titanium FST Professional E 0W-30, 1L

C3: Castrol EDGE Titanium FST 0W-30, 1L

?: Castrol EDGE FST LongLife II 0W-30, 1L
 
Poslední úprava moderátorem:
Ten poslední je taky C3. Ber ten A3, dokud ještě jsou v prodeji. S nástupem filtrů do benzínů se budou receptury předělávat na C3.
 
Ten poslední je taky C3. Ber ten A3, dokud ještě jsou v prodeji. S nástupem filtrů do benzínů se budou receptury předělávat na C3.
Myslíš, že bych si měl domů nakoupit radši zásoby? Měnit se to má po roce nebo po 20 tis. jsem kdesi četl, takže s mým nájezdem bych měnil každej rok. Nakoupil bych teda 25 litrů na 5 let dopředu :)
 
Tak proč by ne, když je dobrá cena a ušetříš za dopravu... Asi nevím, jestli zrovna 25l, ale 15 za 3000 by byla doprava zdarma.
 
Otazka je, jakou ten olej bude mit, byt bude v originalnim obalu, zivotnost?
Tak napsali z eshopu, že ten olej má trvanlivost 5 let. Nabídli mi slevu 5 % :)

Jak často by se olej do motoru vlastně měl měnit? Každý rok / 10.000 km?
 
Tak napsali z eshopu, že ten olej má trvanlivost 5 let. Nabídli mi slevu 5 % :)

Jak často by se olej do motoru vlastně měl měnit? Každý rok / 10.000 km?

Pokud jezdíš krátké trasy tak 8-10, pokud delší tak 10-12 ... ale ja měním po 10 a to jezdím i delší, ale radši vyměnovat zase taková drahá položka to není
 
Tak napsali z eshopu, že ten olej má trvanlivost 5 let. Nabídli mi slevu 5 % :)

Jak často by se olej do motoru vlastně měl měnit? Každý rok / 10.000 km?

Krátký trasy (to jezdí drtivá většina lidí ani si to neuvědomuje) - 1 rok / 10000km (ideální)
Delší trasy (dálnice) - 1 rok / 15000km (to je podle mě maximum pro kvalitní olej respektive jeho aditivaci)
 
Back
Top