• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Prodloužená záruka 5 let

No ale moje MAZDA 6 GH byla drahá a počítám ji mezi drahé auto a už má 8 let a najeto 190 tisíc a de facto do ní liju jenom naftu a vodu do ostřikovačů! Ale je pravda, že já druhé generaci MAZDY říkám s nadsázkou ANALOGOVÉ AUTO a třetí generaci DIGITÁLNÍ AUTO :) ale už v GH je i nějaká elektronika.

Kez bych to mohl rict o svych Mazdach. Na vsech, krome 2017 6, jsem musel neco resit uz v prvnich dvou letech...
 
Poslední úprava:
Já měl M3 první generace = 6 let a 190 tisíc : jen katalyzátor KO po 150tisících
Žena měla M2 první generace = 9 let a 80 tisíc : jen termostat s nějakou kostkou KO (vytekla chladící kapalina)
Já + žena máme M6 druhé genrace = 8 let a 190 tisíc : jen ložisko po 150tisících
Já M6 třetí generace = skoro 3 roky : zrcátka 5x, volant kůže, adaptivní LED světlomety, lišta těsnící na 5 dveřích, sluneční clona, kamera čelní, sedalo řidič vrzání.
 
U me je tendence nastesti opacna :). Chci zaklepat. Ale mam jen dvou az ctyrlete vzorky, nepocitaje prvni 626 (rv 2001, mel jsem od sedmilete a 170tkm, resil jsem mraky veci). S tou ale resili nejake reklamace moji rodice, kdyz ji meli novou (myslim ze meli rv 1998). Co jim jezdilo bez poruch byla kulata 626 z cca 1992, od nove (najela pres mega), 323F cca 1999, od nove (jeste jezdi, myslim ze ma snad 600tkm).
 
Poslední úprava:
to Kozlik: mohu se zeptat co bylo s těmi adapt. Led světly?? a jak to servis řešil (oprava nebo výměna)?? Mě děsíte :) , mám to chvilku, co tady čtu je mazec a jestli mě to potká a auto bude po záruce.....
 
Tak já měl Mazdu 6 GH šest let, bez závady, jen jednou výměna komplet brzdy a baterie. Teď mám pátý rok Mazdu 3 BM a opět jen jednou komplet brzdy. Když jsem se u dealera ptal, jeslti se záruka vyplatí připlatit, tak šel kolem šéf a ptal se kde jsem auto kupoval. Když jsem potvrdil, že u nich, tak mávl rukou a říká, že to je zbytečné, že se vždy nějak domluvíme, a že ta prodloužená záruka stejně platí jen na součástky, které v Mazdě vydrží delší dobu. Tak jsem to pak ani už neřešil.
 
Teď už platí jako kompletní záruka
Myslím, že ne. Opět je to pojistka od CG Car-Garantie, tentokrát tam není výčet, na co se vztahuje, ale na co se nevztahuje. Proti minulé prodloužené záruce je hodně rozšířená a asi všechno důležité (a případně drahé) je tam pokryto. Myslím, že ten seznam sem už nekdo dával.
Já jsem si ji k šestce koupil a když to náhodou budou vyhozené peníze a nic se nerozbije, tak budu docela rád :)
 
No před týdnem jsem jí kupoval za těch 18 200 Kč. Podle brožurky tam je dost věcí vypsáno, ale ve smlouvě je to samozřejmě trochu zaobalené, že stejně bude servis přezkoumávat jestli se na to záruka vztahuje nebo ne. Tak snad nás nikoho nepotká nějaká vážnější závada, abychom to museli řešit. IMG_8430.JPG IMG_8429.JPG
 
to Kozlik: mohu se zeptat co bylo s těmi adapt. Led světly?? a jak to servis řešil (oprava nebo výměna)? Mě děsíte :) , mám to chvilku, co tady čtu je mazec a jestli mě to potká a auto bude po záruce.....
Je to nějaká VADA výrobní, protože to dělá více autům :-( Reklamoval jsem a připojili na diag a poslali do MAZDY, ta řekla že se musí nejdříve provést nějaké vyčištění něčeho, po vyjetí ze servisu zase chyba, tak výměna světlometů.
 
Máte prosím někdo praktickou zkušenost s uplatněním prodloužené smluvní záruky (car guarantee 3+2 roky) za předpokladu, že:
  • jste jezdili na prohlídky a servis mimo autorizovaný servis Mazda, a zároveň
  • vůz byl zakoupen na IČ, tzn. nevystupovali jste ve smluvním vztahu jako spotřebitel, ale jako podnikatel
?

Díky moc.
 
Já mám auto na IČO a mám dokoupenou tu záruku na 3 roky další .... a podmínka tehdy byla, že nesmí být najeto více jak 50 tisíc (nebo 60, teď nevím) a teď si nejsem jistý zda i do stáří 2 roky. Jinak aby se ti uznala záruka klasická, tak musíš jezdit do autorizovaného servisu ne ?
 
@Kozlik: Jako spotřebitel při splnění určitých podmínek (rozsah servisu apod.) nemusíš, protože "bloková vyjímka EU".

Co jsem za včerejšek nebyl schopen zjistit, zda-li se ta "bloková vyjímka" vztahuje:
a) i na podnikatele = nespotřebitele (nákup na IČO)
b) smluvní část záruky = prodloužená záruka car guarantee
 
Mě bylo dnes řečeno, že na podvozkové díly je záruka pouze 2 roky nebo 50t km, podle toho, co nastane dříve. Dotaz vznikl kvůli žádosti o změření házivosti náboje na přední nápravě, jelikož už druhé nové brzdy začínají vibrovat do pedálu i volantu.
Na mojí M3 BN končí teď v únoru 3letá záruka a mám výbavu Takumi, takže téměř stejnou jako Revolution.
Zvažuji, jestli nebude lepší tu prodlouženou záruku přikoupit, ale teď je otázka, jestli to má vůbec cenu, jestliže jsem s autem na garanční prohlídky ani nejezdil. Auto absolvovalo pouze 1 prohlídku s původním majitelem a další jsem už nehodlal platit, ale některé kosmetické vady mě na záruku uznali a vyměnili.
 
Mě bylo dnes řečeno, že na podvozkové díly je záruka pouze 2 roky nebo 50t km, podle toho, co nastane dříve. Dotaz vznikl kvůli žádosti o změření házivosti náboje na přední nápravě, jelikož už druhé nové brzdy začínají vibrovat do pedálu i volantu.
Na mojí M3 BN končí teď v únoru 3letá záruka a mám výbavu Takumi, takže téměř stejnou jako Revolution.
Zvažuji, jestli nebude lepší tu prodlouženou záruku přikoupit, ale teď je otázka, jestli to má vůbec cenu, jestliže jsem s autem na garanční prohlídky ani nejezdil. Auto absolvovalo pouze 1 prohlídku s původním majitelem a další jsem už nehodlal platit, ale některé kosmetické vady mě na záruku uznali a vyměnili.
Taky jsem řešil dilema,jestli tu prodlouženou záruku kupovat za tolik peněz nebo ne. Ale nakonec jsem jí koupil a dobře jsem udělal, protože odešlo (asi už po 3) sklápění zrcátek,takže to šlo na prodlouženou záruku od CG a cena opravy cca 11,5 tisíce. Takže kdybych měl třeba ještě jednou uplatnit záruku na zrcátka,tak už to mám zpátky. Ale chtěl jsem taky opravit vrzající opěradlo řidiče, ale na to se prej už záruka nevztahuje, takže jedině za své.
 
Taky jsem řešil dilema,jestli tu prodlouženou záruku kupovat za tolik peněz nebo ne. Ale nakonec jsem jí koupil a dobře jsem udělal, protože odešlo (asi už po 3) sklápění zrcátek,takže to šlo na prodlouženou záruku od CG a cena opravy cca 11,5 tisíce. Takže kdybych měl třeba ještě jednou uplatnit záruku na zrcátka,tak už to mám zpátky. Ale chtěl jsem taky opravit vrzající opěradlo řidiče, ale na to se prej už záruka nevztahuje, takže jedině za své.
Ahoj, tak já si taky po dovozu auta dokoupil prodlouženou záruku, ale loni mi přestalo chodit řidičovo zrcátko (stáří auta 4 roky), tak jsem to zkusil v servisu (Kodecar HK) - bohužel mi to neuznali. Prý toto není kryté prodlouženou zárukou.
Naštěstí opravu provedli jen výměnou pohonu, tak si účtovali "jen" 2.700,- Kč.
Nyní už mám náhradní díly (ozubené kolečko a šnek) z Aliexpresu, tak doufám, že případně další poruchu už dám do kupy sám :-(.
 
Platí u všech prodejců výhodnější cena prodloužené záruky když si jí pořídíte do 3 měsíců od koupě vozu? Z CarStaru mám info, že po 3 měsících stojí záruka 13700,- Kč o do 3 měsíců 11300,- Kč.
 
Back
Top