• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Prodloužená záruka 5 let

Ahoj, nevíte jestli pořád platí leták o prodloužené záruce jak dával výše Hanes? Nebo mají už nějaký novější? Přemýšlím, že bych to na novou trojku koupil. U předchozí trojky a šestky jsem to neřešil, ale tady se bojím o elektroniku. Někomu už měnili středový displej a někdo už psal i o výměně adaptivních led světel. Do tří měsíců a 5000 km to vyjde na 11 600 Kč.
 
to @pantauleo . Nejlépe bude když se stavíš u prodejce, ten Ti dá když tak aktuální podmínky. Ale myslí že se nic nezměnilo. Mám ji taky.
 
Tak potvrzuji, že leták co dával Hanes stále platí. Je tam toho hodně, ale nějaké věci chybí (zpětná zrcátka, displej). U nového auta (do tří měsíců nebo 5000 km) platí levnější cena, pak do tří let a 60 tisíc km jde záruka přikoupit také, ale asi o 2-4 tisíce dražší.
 
Tak potvrzuji, že leták co dával Hanes stále platí. Je tam toho hodně, ale nějaké věci chybí (zpětná zrcátka, displej). U nového auta (do tří měsíců nebo 5000 km) platí levnější cena, pak do tří let a 60 tisíc km jde záruka přikoupit také, ale asi o 2-4 tisíce dražší.
A právě ty zrcátka bývají nejčastější problém ?
 
Takže vyhozený peníze...
Jak se to vezme. Nikdo neví, jak to auto bude fungovat třeba pátý rok. Hlavně třeba adaptivní led světla. U předešlých aut jsem to neřešil, ale tady už je toho na pokažení více. I když při zákonu schválnosti se pokazí něco, co záruka krýt nebude :)
 
Mojemu autu bude v červnu 5 let a krom zrcátek v záruce jsem nic neřešil. Taky jsem zvažoval, zda záruku přikoupit a jsem rád, že jsem se rozhodl, že je to nesmysl.
 
Mojemu autu bude v červnu 5 let a krom zrcátek v záruce jsem nic neřešil. Taky jsem zvažoval, zda záruku přikoupit a jsem rád, že jsem se rozhodl, že je to nesmysl.
Raději šeptem :) jistě to nebude v tomto ohledu poslední vůz a taky poslední rozhodování ?
 
Mám taky 5 let, to už bylo v ceně vozu. Ty zrcátka jsou problém, i když zatím jsem je neřešil, vše funguje. Pokud s tím má někdo opakovaný problém tak po skončení záruky prostě vypnout sklápění. Ale stejně, pokud se nepletu, tak když ti ho vymění ještě těsně před skončením záruky, tak máš na ten díl 1/2 roku záruku, a když se v té době zase pokazí tak znovu a znovu ... Ty světla jsou dražší problém, tady prodloužená záruka jak píše @pantauleo má smysl, a myslím i jiné části vozu na které se to vztahuje. U Mazdy je vše originální dost drahé. No a vzhledem k tomu že se čas od času objevují nové závady, tak za mně záruka rozhodně ano.
 
Přiznám se, že třeba pro naši 6ku jsou zrcátka velkým problémem. Levé měněno 2x, pravé jen 1 a teď po standartní záruce nás to brzy bude asi čekat znovu. Prodlouženou záruku máme zakoupenou - v Belgiise jmenuje Mazda Garantieplus full warranty. A ve výčtu, toho čeho se týká je i přímo uveden elektrický motor zrcátek.
Nevím, co přesně se v zrcátcích kazí, ale při poslední výměně levého mi technik říkal, že se měnil motorek v něm. Takže za mně by to platit mělo.

Jinak mne zaujalo a předtím to nebylo, že minimálně tady se dá pokud je auto mladší 6 měsíců a najeto méne než 25 tis. km dokoupit už i prodloužená záruka na 5 let nad rámec těch 3 značkových. Kilometry bohužel pořád stejné - do 160 tis. Cena pro 3, MX30, CX 30 - 1627 EUR, pro 6 a CX-5 2093 EUR. Nic levného no, ale asi pro někoho, kdo si chce auto nechat opravdu dlouho to může být zajímavé.
 
to @pantauleo . Díval jsem se na ten letáček od @Hanes a na něm je psané že je to jenom orientační seznam dílů. Takže víc informací u prodejce. Mám dojem že tam zrcátka mám. Až budu doma mrknu a dám vědět. Otázkou je jestli to pojišťovna nezměnila a některé díla nevyškrtla, vzhledem ke zvyšujícím se cenám. Ale prodloužená záruka u auta které ještě má své mouchy a možná ještě bude mít má význam a nejsou to vyhozené peníze.
 
to @pantauleo . Díval jsem se na ten letáček od @Hanes a na něm je psané že je to jenom orientační seznam dílů. Takže víc informací u prodejce. Mám dojem že tam zrcátka mám. Až budu doma mrknu a dám vědět. Otázkou je jestli to pojišťovna nezměnila a některé díla nevyškrtla, vzhledem ke zvyšujícím se cenám. Ale prodloužená záruka u auta které ještě má své mouchy a možná ještě bude mít má význam a nejsou to vyhozené peníze.
Je to možné. Prodejce přesně nevědel, protože pro modelový rok 2022 mu to ještě nešlo udělat, tak se mám zastavit příští týden, až to obvolá, aby to šlo.
 
Trochu jste mě tady vyplašili tím, že prodloužená záruka se na zrcátka nevztahuje. Teď jsem si to prostudoval a ta konkrétní moje ano. Je tam obecně napsáno, že záruka zahrnuje všechny výrobcem zabudované mechanické, elektrické, elektronické, hydraulické a pneumatické díly, pokud nejsou následujícím bodem vyjmuty. V těch výlukách zrcátka nemám - jsou tam jen skla zrcátek s tím, že pokud se opravuje nefunkční vyhřívání, tak se vztahuje záruka i na ně. V těch výlukách jsem nenašel nic, co by mi nějak vadilo, takže díky že jste mě donutili si to přečíst a jsems tím rozsahem spokojen. :) Takže to nemám tak, že se to vztahuje na něco, ale právě je tam vyjmenované, na co se to nevztahuje.
 
Ahoj, koukal jsem na to a prodloužená záruka platí i pro zrcátka. Až budu večer doma, tak to ofotím a hodím sem, na co se to nevztahuje. Ale moc toho naštěstí není.
 
Je to tak, zrovna dnes ji v rámci pravidelnéhi ročního servisu budu "kupovat" v CarStaru. Přikládám kopii popisu všeho, co to nezahrnuje. U zrcátek jsou uvedena jen skla, explicitně jsem se ptal na to často reklamované sklápění zrcátek a to je v této záruce zahrnuté. Bohužel podražili, cena je v případě mé dva a půl roku staré CX-5ky 18.200,- :(

IMG_20220126_100929.jpg
 
Back
Top